Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Skoro zdecydowałem się na określony model to już wolałem dopłacić i mieć uniwersalny kombajn żeby mieć z głowy zabawę w unblocking Wink

p.s.: lubię wygodę - patrz posty dot. Spotify Wink
Panas i OPPO mają swoje unikalne opcje (przy czym nie jest nim opcja zdjęcia blokady regionalnej) - co kto bardziej potrzebuje. Osobiście dopłacałem 50% w stosunku do ceny UB820, ale dopłaciłbym i 200% bo dla mnie bezcenna jest możliwość załadowania napisów zewnętrznych dla płyt UHD, obsługa DV z backupów czy możliwość konwersji HDR10 do DV, co na bądź co bądź dość popularnym na forum LG OLED pozwala m.in. na obejście jego nie najlepszej (skromnie powiedziawszy) obróbki obrazu.
Ale nie ma co o to obecnie kruszyć kopii skoro OPPO jest już dostępny tylko z drugiej ręki.

(10-06-2020, 09:07)Juby napisał(a): [ -> ]Największe wrażenie robi kontrast. Czernie są czarne(!), przy kilku filmach nie widać gdzie kończy się ekran, a gdzie jest drobna ramka telewizora

To jest zasługa wyświetlacza na jakim robiłeś testy (zakładam, że OLED?), a nie formatu UHD jako takiego. Zdarzają się różnice w poziomach czerni pomiędzy tymi samymi filmami w BD i UHD (nie zawsze na korzyść UHD, np. wspominany przez Ciebie TDK i wiele innych remasterów przy których brał udział Nolan), ale zasadniczo pod tym względem jest podobnie. Różnica natomiast polega na tym, że na UHD mamy obraz zapisany w 10 i 12 bitowej głębi koloru (na BD 8-bit) co pozwala na dużo bardziej płynne przejścia tonalne, również w cieniach - no chyba, że banding jest w samym źródle, wtedy nawet z 12 bitów będzie widoczny syf.

(10-06-2020, 09:07)Juby napisał(a): [ -> ]Co więcej, film o którym czytałem, że ma skopane czernie* (o nim za chwilę) wyglądał znakomicie! Gdybym sam nie dopytał i nie prosił o wskazanie palcem ujęć z tym problemem, pewnie nie zwróciłbym uwagi, że jest tam w ogóle jakiś problem.

A było oglądane w warunkach kinowych, tzn. przy pełnym zaciemnieniu ? Dopiero wtedy czernie w tych Nolanach świecą się jak psu jajca Wink
Nie, nie było całkowitej ciemni, wspominałem o tym.

Cytat:To jest zasługa wyświetlacza na jakim robiłeś testy (zakładam, że OLED?)

Dobrze zakładasz, OLED LG 65 cali. Po więcej szczegółów pytaj Mierzwiaka. Wink
Randkujecie? Wink

Ehhh, ile razy czytam o UHD tyle razy się utwierdzam w przekonaniu, że chyba nigdy się na to nie przerzucę. Na wypasiony sprzęt niezbędny do tego by się tym cieszyć w pełni w sumie szkoda mi kasy (priorytety mi się zmieniły i filmy spadły w ich rankingu), filmów nie oglądam po ciemku i ponoć moje standardowe ustawienia obrazu sprawią, że i tak nie docenię obrazu UHD, dźwięk mi wisi, a lektorów z którymi oglądam starsze filmy do UHD i tak nie dam rady dodać. Do tej pory nie nastąpiło to, co się stało 10 lat temu, gdy drastycznie spadająca jakość DVD obrzydziła mi ten format i popchnęła ku nowemu...

A jak się tak zastanowię, co bym chciał w tej postaci kupić, to wychodzi, że w sumie to nie ma niczego na czym by mi jakoś szczególnie zależało. Niby Predator i Predator 2 ale zanim się zbiorę do upgrade'u pewnie już ich nie dostanę w cenie, jaką byłbym skłonny zapłacić... Może Matrix, ale w sumie to też niekoniecznie, The Dark Knight niby tak, ale wykadrowałem sobie Blu do 2.35:1 (a przy okazji poprawiłem wyostrzanie) i nie chcę znowu oglądać ze zmiennym AR...

Krótko mówiąc - raczej stracona sprawa...
[Obrazek: 51FQXnJTGtL._AC_SY355_.jpg]
Musiałbyś obejrzeć kilka swoich ulubionych filmów na dobrym sprzęcie 4K żeby się do niego przekonać. Simple as that Wink Przekonywanie na forum nie ma sensu.

Parę dni temu zrobiłem sobie seanse: Obcego, Prometeusza i Obcego: Przymierze. Chyba po raz pierwszy w spokoju, w domu, w 4K z płyty i trochę wcięty i wyszło na to, że trochę na nowo odkryłem każdy z tytułów.
Cytat:Musiałbyś obejrzeć kilka swoich ulubionych filmów na dobrym sprzęcie 4K żeby się do niego przekonać.
Żeby obejrzeć musiałbym go sobie najpierw kupić (bo nie znam nikogo, kto byłby to skłonny zrobić, nie mówiąc o tym, że musiałaby to być jedna z trzech osób u których zdarza mi się czasami obejrzeć jakiś film), a żeby kupić musiałbym najpierw obejrzeć Smile

Z blu-ray sprawa była o tyle prostsza, że wystarczyło obejrzeć screeny w necie i nie było się już nad czym zastanawiać. Tym razem zwyczajnie brak jakiejkolwiek sensownej motywacji, bo samo gadanie kogokolwiek jakie to nie jest zajebiste nią niestety nie jest. I to chyba główna przeszkoda w upowszechnianiu tego formatu - nie ma go jak sensownie zareklamować, gdy tylko bezpośrednia prezentacja wchodzi w grę.
(11-06-2020, 00:35)Jedi-Matser napisał(a): [ -> ]Mam jeszcze małe pytanie w odtwarzaczy Panasonic dp-ub450, mam możliwość ustawienia wyjścia 4K na 4K(50p/60p) 4.2.0 i 4K (50p/60p) 4.4.4 jak wybieram 4.4.4 to mój panas krzyczy, że podłączono TV 4.2.0 i nie chce mi ustawić 4.4.4, czy to wina kabla HDMI i obsługuje tylko 4.2.0 i powinienem zmienić kabel na taki obsługujący 4.4.4?
To "wina'" standardu HDMI 2.0. Nie zaprzataj sobie tym glowy

(11-06-2020, 20:14)Gieferg napisał(a): [ -> ]Z blu-ray sprawa była o tyle prostsza, że wystarczyło obejrzeć screeny w necie i nie było się już nad czym zastanawiać. Tym razem zwyczajnie brak jakiejkolwiek sensownej motywacji, bo samo gadanie kogokolwiek jakie to nie jest zajebiste nią niestety nie jest. I to chyba główna przeszkoda w upowszechnianiu tego formatu - nie ma go jak sensownie zareklamować, gdy tylko bezpośrednia prezentacja wchodzi w grę.

Lol.
IMHO wystarczyłoby odwiedzić jakąś prezentację na targach audio-video albo chociaż sklep RTV, w ciągu ostatnich 4 lat, żeby sie przekonać co do potencjału UHD.
Ale jak się wie wszystko najlepiej, to się nie słucha nikogo, ani samemu nie drąży.
(11-06-2020, 22:57)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ][...]sklep RTV w ciągu ostatnich 4 lat, żeby sie przekonać co do potencjału UHD.
To akurat jest kiepska rada. Ustawią mu tak obraz żeby sprzedać jakiś chłam na którym mają większą marżę lub prowizję.


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
To nie jest rada, to rzeczywistość mas.
Oglądanie w sklepie RTV to rada tzw "z dupy", a żeby się wybierać na jakiekolwiek targi to trzeba być najpierw zmotywowany i tu się koło zamyka.