Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(12-06-2020, 16:11)Gieferg napisał(a): [ -> ]Nie cytuj w całości wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio nad twoją. To nie ma za grosz sensu.

Nudzi ci się?
Mnie się nigdy nie nudzi. Jak z kimś rozmawiasz zanim mu odpowiesz też powtarzasz wszystko co powiedział?
(12-06-2020, 19:41)Gieferg napisał(a): [ -> ]Mnie się nigdy nie nudzi. Jak z kimś rozmawiasz zanim mu odpowiesz też powtarzasz wszystko co powiedział?

Jak widzę, że się przysłuchuje jakiś idiota to tak.
Gdybym nie potrafił napisać normalnego posta bez zbytecznych cytatów nie wyjeżdżałbym do ludzi z tego rodzaju wyzwiskami Smile
Lista ignorowanych, dziękuję, dobranoc :*
(12-06-2020, 20:36)Gieferg napisał(a): [ -> ]Gdybym nie potrafił napisać normalnego posta bez zbytecznych cytatów nie wyjeżdżałbym do ludzi z tego rodzaju wyzwiskami Smile
Lista ignorowanych, dziękuję, dobranoc :*
Kto powiedział,że nie potrafię? Masz rację odpocznij sobie, może ci się przyśni twoja lista ignorowanych.
NIE CYTUJE SIĘ W CAŁOŚCI POSTA NA KTÓRY ODPOWIADA SIĘ BEZPOŚREDNIO.

Tylko tyle i aż tyle. Czytam forum na telefonie, w wersji mobilnej, dzieki Tobie mam takie atrakcje jak konieczność przewinięcia całego, mającego sześć akapitów posta pmmazza tylko po to, żeby pod spodem przeczytać krótkie pytanie jakie zadałeś:

[Obrazek: aO6nBGX.jpg]

Jeśli nie umiesz się dostosować do uniwersalnych zwyczajów panującycu na forach (nie tylko tutaj) i jeszcze jesteś na tyle bezczelny że wdajesz się w pyskówkę gdy słusznie zwróci Ci się uwagę, to najlepszy znak że nie umiesz funkcjonować w społeczności w której panują określone zasady.
Albo niechcący dałem cytuj,a później rozbawiła mnie sytuacja.
Albo już skończ, bo z każdym kolejnym postem tylko pogarszasz swoją sytuację.

Edytować postów też nie umiesz jak widać, w przeciwnym razie w 10 sekund naprawiłbyś swoją "pomyłkę". Tę drugą też.
Jeszcze musiałbym chcieć
Może słówko ode mnie. Kilka  razy wyraziłem swoje stanowisko wobec 4K, także na nieaktywnym forum Kino Polska. Uważam, że nadal jestem w jakiś sposób wierny osobistym poglądom.

1. Mam prawie wszystko z tego co chciałem widzieć na półce. Są to głównie edycje BD. Zauważalna grupa interesujących mnie tytułów nie ukazała się w wersji UHD. Zapewne tak zostanie. Choćby z tego powodu podmianka u Darasa jest awykonalna.

2. O ile skok z DVD na BD był jakościowo zauważalny, to radykalna przesiadka z drugiego nośnika na UHD  w moim odczuci już nie do końca. Liczba szczegółów, bo o tym teraz piszę, proponowana przez 4K nie ma dla mnie większego znaczenia. 2K nadal stanowi standard w wielu kinach, a ja po prostu do tego przywykłem. Pewnym kłopotem są też filmy stare na UHD.

3. Zatem dlaczego kupuję określone tytuły na nośnikach 4K?  Ha, zawsze marzyłem o sposobności wykorzystania wszystkich walorów posiadanych dwu projektorów FHD (patrz posty o Deep Color). Tak, tak – FHD! Przepuszczają one 10 – Bit a to czyni mega różnicę względem 8 – Bit. Ja po prostu widzę tę całą rozpiętość tonalną (ujmując korzyści skrótowo), zatem pod tym względem „zwykłe” krążki BD przegrywają. Inną sprawą, co oczywiste, bywa kwestia wrażliwości oka ludzkiego na tego typu doświadczenia.