Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Format 4K/Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Żadne.
To łapie mi to TVP 4K, ale nie mam tej planszy, tylko czarny obraz. To coś jest źle i dostroić sobie ręcznie, czy poczekać do piątku?
Jeśli oglądacie reżimowe 4K, to u Was też są takie "zwiechy"? Porażka, nie da się oglądać, obraz "zamrożony" od dłuższego czasu. Może to wina operatora kablówki (Orange), ale jeśli nie, to kompromitacja, żeby tuba głosiła od długiego czasu o (jak zwykle) ogromnym sukcesie, a tymczasem rzeczywistość wygląda jak zwykle w ich wykonaniu.
Na sat i dvbt2 brak problemów z obrazem.
Oglądam właśnie mecz Turków z Włochami na TVP 4K i jakość obrazu jest spoko, ale nie ma efektu WOW jak na Canal+4K.
Faktycznie szału nie ma względem takiego Canal+ 4K, ale dobre i to. Takie porównanie na szybko z trzech źródeł: TVP Sport HD, TVP 4K z naziemnej i satelitarnej telewizji (C+) oraz Rai 4K. W przypadku naziemnej obraz jest nieco skompresowany, ale warto zwrócić uwagę na różnicę w kolorach.

Porównanie obrazu 1080i (TVP Sport HD) vs. 4K HLG (TVP 4K DVB-T2)

https://filmozercy.com/screencomp/pilka-nozna-euro-2020-mecz-turcja-wlochy-1080i-tvp-sport-hd-4k-hlg-tvp-4k-dvb-t2-98846/

Porównanie obrazu 4K HLG (TVP 4K DVB-S2 Canal+) vs. 4K HLG (TVP 4K DVB-T2)

https://filmozercy.com/screencomp/pilka-nozna-euro-2020-mecz-turcja-wlochy-4k-hlg-tvp-4k-dvb-s2-canal-4k-hlg-tvp-4k-dvb-t2-07852/

Porównanie obrazu 4K HLG (Rai 4K DVB-S2) vs. 4K HLG (TVP 4K DVB-T2)


https://filmozercy.com/screencomp/pilka-nozna-euro-2020-mecz-turcja-wlochy-4k-hlg-rai-4k-4k-hlg-tvp-4k-dvb-t2-39035/
W meczach przy świetle dziennym będzie lepiej.

Komprecha lepsza z satki (Canal+), ale z kolorkami zdecydowanie coś namieszane przy tej opcji i to samo zauważyłem u siebie. Skupiałem się na meczu więc nie eksperymentowałem z ustawieniami, ale zabawa z gamą kolorów (+ ew. nieco podniesienie nasycenia kolorów) w moim C7 powinna rozwiązać sprawę - dzisiaj będę to sprawdzał.
@Mateusz
Wykonasz ponownie testy? np jutro?
Też mam TVP 4K, puszczają same mecze i moim zdaniem, wygląda to bardzo dobrze - kolory i jasność, scalowana kablówka może się schować.

Co do mojego problemu z komunikatem z tv o źródle sygnału ( HDMI ARC ) to wyskakuje on także na konsolach, np. podczas gry w nowego Ratcheta and Clanka Rift Apart na PS5 ( co ciekawe, graliśmy też z siostrą w It Takes Two i tam problemu nie było ), mogę całkowicie wyłączyć komunikaty z HDMI 3 w menu tv ale nie wiem, czy o to właśnie chodzi Wink Takiego problemu po prostu nie powinno być.
(13-06-2021, 22:03)lis22 napisał(a): [ -> ]mogę całkowicie wyłączyć komunikaty z HDMI 3 w menu tv ale nie wiem, czy o to właśnie chodzi Wink
Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.