Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Manufactured on Demand / BD-R
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
http://www.blu-ray.com/news/?id=19669

Sony zapowiedziało wydanie niektórych tytułów na BD produkowanych "On demand", z tym, że mają być wydawane na BD-R (czyli wypalane, nie tłoczone). Oby to nie była zapowiedź idących w tym kierunku zmian w polityce wydawniczej (zwłaszcza tytułów katalogowych), bo sam nie jestem chętny by za takie wydania płacić.

Zetknęliście się wcześniej z tego typu wydaniami? Zdaje się, że Paramount wypuszczał takie DVD, sądziłem też, że Archive Collection Warnera to podobny przypadek, ale wygląda na to, że jednak nie (choć widuję filmy z tej serii na eBay oznaczane jako BD-R) - nawet w komentarzu pod powyższym newsem trafiłem na czyjeś stwierdzenie, że są jednak "pressed".
ech, czyli robi się powoli to samo, co w muzyce, gdzie też wiele płyt, to CD-R na żądanie. Niech się walą na ryj z czymś takim. Gdybym mieszkał w Stanach chętnie bym ich pozwał i wygrał z ustawiającym mnie do końca życia odszkodowaniem. A tak mogę jedynie powiedzieć: ech, wszystko muszą człowiekowi zjebać na tym świecie.
Warner takich jaj nie robi, Sony i te jego MoD - owszem. Na Anchor Bay od niedawna też trzeba uważać.
A z polskich wydawców to AFAIR Inuki wspominał, że Wilcze dzieci od Mayfly wyglądają na BD-R. Nie wiem jak inne ich pozycje...

Oczywiście z zasady doradzam bojkot tego typu wydań bo inaczej się to dziadostwo rozprzestrzeni wśród innych wydawców i będę musiał zainwestować w NAS-a Wink
A to nie jest tak, że co ma być tłoczone to nadal będzie. A co miało w ogóle nie być wydane, ma szansę na wydanie w formie BD-R? Jeśli tak, to w czym problem?

Ja rozumiem, że wszystko chcemy w najlepszej jakości, ale CZASEM lepszy rydz, niż nic.
No póki co ma być tak jak piszesz, ale kto wie, co potem wymyślą.
To wtedy będziemy narzekać [WHITE SMILING FACE]
(08-11-2016, 21:14)Sokal napisał(a): [ -> ]A to nie jest tak, że co ma być tłoczone to nadal będzie. A co miało w ogóle nie być wydane, ma szansę na wydanie w formie BD-R? Jeśli tak, to w czym problem?

Ja rozumiem, że wszystko chcemy w najlepszej jakości, ale CZASEM lepszy rydz, niż nic.

To jest tylko i wyłącznie cięcie kosztów. Większość tych pozycji, które Sony zapowiedziało, zostały "normalnie" wydane poza USA przez same Sony kilka lat temu (jak np. Karate Kidy) czy przez innych wydawców (Body Double czy Marie Anoinette).
Nie ma gwarancji, że przy spadającej sprzedaży filmów na nośnikach fizycznych inni wydawcy też nie pójdą tym kierunkiem, szczególnie w przypadku tych mniej popularnych pozycji, w których niestety się lubuję :/