Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: King Kong (2005)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem, czy to dobry wątek o tym, ale zaryzykuję. Universal szykuje się po raz kolejny na skubanie kinomaniaków z kasy za przepakowywanie swojej kolejnej znaczącej pozycji. Tym razem trafiło na King Konga według Petera Jacksona, który to film 7 lutego zostanie wydany w USA w ramach reedycji BD z dwoma wersjami filmu do wyboru (kinową i rozszerzoną) oraz wszystkimi dodatkami specjalnymi do tej pory wydanymi na potrzeby edycji specjalnej DVD. Zważając na brak informacji o pojawieniu się ewentualnie ścieżki oryginalnej w Atmos lub DTS :X bądź o możliwości wykorzystania remastera 4K, oznacza to kolejną zmyłę amerykańskiego kinowego giganta. Na wszelki wypadek wrzucę zdjęcie tylnej okładki zapowiadanego wydania:
[Obrazek: 7771.jpg]
Cytat:Nie wiem, czy to dobry wątek o tym, ale zaryzykuję.

To nie był ani dobry wątek, ani nawet odpowiedni dział. Wydzielone.


Recenzja starego wydania: http://www.blu-ray.com/movies/King-Kong-Blu-ray/2731/#Review
Info o polskim wydaniu: http://poral.eu/king_kong_2005.php

Polskie nie ma wersji rozszerzonej, więc sprowadziłem z UK wersję z taką okładką:
[Obrazek: 39943_large.jpg]
Do której sobie dorobiłem lektora i napisy.

Mam też polskie wydanie 2DVD w ładnym slipie (tylko szkoda, że pochodzi z wydania w którym były tylko angielska, arabska i islandzka wersja językowa), które kiedyś kupiłem za 12 zeta w Empiku.


Pytanie do tych, którzy mieli okazję zapoznać się ze scenami wyciętymi z wydania 3DVD - były tam jakieś sceny z ukończonymi efektami czy to raczej workprint-style jak w Avatarze?
Jeżeli King Kong wyjdzie u nas w wersji rozszerzonej to na pewno kupię.Kiedyś oglądałem taką wersję i jak dobrze pamiętam jest o jakieś 13 minut dłuższa.Ma kilka scen dodanych,których nie było w wersji ogólno dostępnej u nas.Mam nadzieję,że Polski dystrybutor naprawi swój błąd i w końcu wyda wersję rozszerzoną na BD.
Co konkretnie polski dystrybutor ma wspólnego z tym że nigdzie na świecie wersja rozszerzona King Konga nie została wydana z polskimi napisami / lektorem?

Dziwię się że nie zdecydowano się na wydanie UHD; i tak byłby to upscale z 2K, ale to jeden z tych filmów które chętnie zobaczyłbym w HDR.
Odpowiadam tu na post z tematu o zapowiedziach na UHD:

(15-09-2017, 18:39)niebo111 napisał(a): [ -> ]Dzisiaj dostałem King Konga z francuskiego amazona.Płyta UHD ma polskiego lektora i napisy. Po raz pierwszy dostajemy spolszczone wydanie extended (w scenach dodatkowych, nie ma lektora tylko są napisy).Płyta ma oznaczenia wiekowe z UK i Australii, więc pewnie i tam mamy polską wersję.
Potwierdzam.

Dopytałem na forum blu-ray.com, polskie napisy są w wydaniu z UK i Hiszpanii.
W filmoskopie dostępny pełny opis angielskiego wydania UHD (klik w okładkę)

[Obrazek: thumb-lg-170497-king-kong.jpg]