Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 09-07-2018

No to Optoma zawieszona. Wieszając ją kierowałem się dobrymi radami z netu aby wisiała po środku ekranu, starając się przy tym aby soczewka wiszącego już projektora  również znajdowała się po środku ekranu. Tak więc po odpaleniu zapodałem siatkę naprowadzającą aby dopasować obraz do ekranu i pasuje idealnie nie muszę bawić się ustawieniami trapezu czy innymi ulepszaczami aby było to równo na ekranie. Projektor wisi 32 cm od sufitu. Teraz tylko poprowadzić kabelki i prawdopodobnie już jutro będę mógł podzielić się wstępnymi wrażeniami z projekcji Smile
[Obrazek: 68a5b0914967204.jpg]

PS. Może ktoś polecić jakiś godny uwagi rozdzielać HDMI 2.0 ze zgodnością hdcp 2.2 ??


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 09-07-2018

Nooo... Rolleyes

(09-07-2018, 17:59)pred895 napisał(a):  No to Optoma zawieszona.

Z Twoich wcześniejszych postów nie wywnioskowałem, że kupiłeś HD 27. Czy coś przeoczyłem?

(09-07-2018, 17:59)pred895 napisał(a):  Teraz tylko poprowadzić kabelki i prawdopodobnie już jutro będę mógł podzielić się wstępnymi wrażeniami z projekcji Smile

I jak tu iść na urlop? Wink
Nie pamiętam dokładnie Menu tego modelu, ale najprawdopodobniej znajdziesz w nim tryb kinowy i referencyjny. Ciekaw jestem Twoich wrażeń z porównań.

(09-07-2018, 17:59)pred895 napisał(a):  Może ktoś polecić jakiś godny uwagi rozdzielać HDMI 2.0 ze zgodnością hdcp 2.2 ??

Może nie do końca na temat…
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest bezprzewodowy transmiter sygnału Optoma WHD200 HDMI (cena powalająca). Ciekawe na ile jest on kompatybilny z poszczególnymi modelami projektorów. Takie cudeńko załatwia częściowo problem kabli.

Ha, coraz więcej nas tu projektorowiczów / optomowiczów. Będzie o czym dyskutować po wakacjach, gdyż lato raczej nie służy takim kinom domowym (?). Natomiast na chłodne jesienne i zimowe wieczory nie ma nic lepszego! Cool


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 09-07-2018

(09-07-2018, 19:00)Daras napisał(a):  Z Twoich wcześniejszych postów nie wywnioskowałem, że kupiłeś HD 27. Czy coś przeoczyłem?

Mogłeś to przeoczyć bo informowałem o tym fakcie  w wątku z moją kolekcją Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 09-07-2018

Nie jest źle. Dzięki Predowi przyjrzałem się bliżej wspomnianemu w swoim ostatnim poście „gadżetowi”. Właśnie główkuję jak usprawnić domowe kino rozgałęziając sygnał HDMI i likwidując przynajmniej jeden kabel…

Cytat:
W trakcie testów jednego z projektorów Optomy korzystaliśmy z bezprzewodowego transmitera HDMI tego producenta. Optoma WHD200 Wireless HDMI nie jest wprawdzie najnowszą konstrukcją, (nie jest też z pewnością projektorem) ale na pewno ułatwia instalację dowolnego rzutnika w warunkach, w których trudno jest poprowadzić odpowiednie przewody. Korzystając więc z okazji, sprawdziliśmy, jak sprawuje się w praktyce i dzielimy się naszymi spostrzeżeniami.

Więcej tu:

http://www.luminari.pl/optoma-whd200-wireless-hdmi-bezprzewodowe-wideo/

P.S.
To najprawdopodobniej mój ostatni wpis przed wypoczynkiem urlopowym…

Cytat z innego wątku:

(09-07-2018, 12:15)Daras napisał(a):  Ludzie! Zaczynam urlop! Z tej okazji uczestniczyłem w pierwszej części zjazdu rodzinnego. Takie spotkania są przyczynkiem do niekończących się żartów oraz (niekiedy) śpiewów.

Filmożerco, wysłuchaj proszę do końca poniższej piosenki. W ostatnich taktach pojawi się wątek filmowy. Wink  
Poniższy utwór dedykuję rodakom, nie tylko tym legitymującym się różnymi korzeniami, lecz także rozrzuconym po świecie... Udanych wakacji!  

https://www.youtube.com/watch?v=9pCn0L961es



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 09-07-2018

(09-07-2018, 11:42)Daras napisał(a):  Nie wystawię Ci języka i dziś uchylę rąbek tajemnicy. Posiadam dwa rzutniki. Pierwszemu i drugiemu w serwisie Projector Central przyznano 4,5 gwiazdki na 5 możliwych. Jest nieźle.
Te ich gwiazdki są mocno naciągane, bo dajmy na to Optoma HD29Darbee za nieco ponad 3 tysiące złotych ma tam 4,5 gwiazdki czyli można by uznać, że to top projektorów skoro mieści się na skraju skali. A przecież dobrze wiemy, że taki JVC kładzie go na łopatki w każdym aspekcie, tyle że kosztuje kilka albo nawet kilkanaście razy tyle, a są i droższe modele. On może mieć 4,5 gwiazdki, ale tylko dla sprzętu o podobnej klasie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 10-07-2018

(09-07-2018, 23:54)MarianPaz napisał(a):  
(09-07-2018, 11:42)Daras napisał(a):  Nie wystawię Ci języka i dziś uchylę rąbek tajemnicy. Posiadam dwa rzutniki. Pierwszemu i drugiemu w serwisie Projector Central przyznano  4,5 gwiazdki na 5 możliwych. Jest nieźle.
Te ich gwiazdki są mocno naciągane, bo dajmy na to..

O rety. Gwiazdki oczywiście są dość ważne. Ale... Reszta zależy od – powiedzmy wprost – odczuć. To oczywiste, że koncerny chcą nas RĄBAĆ na kasę. Ale czy warto?????????? W mojej ocenie nie zawsze!

Jeśli w tańszym modelu, ewentualny "kłopot" w ocenie Gros klientów nie występuje, a fachowcy wyrażają pozytywne opinie – to po co przepłacać???

Napiszę krótko - kwestia gustu. Smile

Miłych wakacji.

P.S.
Mam prośbę. Skoro napisałem, że z uwagi na urlop sugeruję zawieszenie własnej aktywności na forum, to proszę nie cytuj mnie przez jakiś czas. Tak będzie fer. Za kilka tygodni - jak najbardziej - będę obecny. Odpowiem.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Marioo - 10-07-2018

Odnośnie rozdzielania sygnału czy eliminowania kabli, to u mnie występuje taka sytuacja, że do projektora przychodzą do obu wejść kable HDMI - z odtwarzacza blu-ray i z dekodera TV. Problem pojawia się, gdy chcę oglądać na TV, wtedy muszę przepinać kable (przynajmniej na razie), ale znalazłem coś takiego: Przełącznik HDMI Matrix 4Kx2K 2x2 port. Wg specyfikacji mogę podpiąć 2 źródła i wypuścić na 2 odbiorniki. Czy miał ktoś doświadczenie z takimi wynalazkami? Poważnie zastanawiam się nad zakupem, ale to dopiero pewnie w okolicach jesieni, jak będzie więcej czasu na oglądanie.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 10-07-2018

(10-07-2018, 01:18)Daras napisał(a):  .. Reszta zależy od – powiedzmy wprost – odczuć. To oczywiste, że koncerny chcą nas RĄBAĆ na kasę.
Gdyby między tanim projektorem DLP a drogim znacznie droższym na to JVC nie byłoby dużej różnicy to gwarantuję Ci, że ludzie nie wykladali by takiej kasy. Mój znajomy nim kupił JVC dokładnie zbadał temat i nie żałuje żadnej złotówki jaką dał za projektor. Sam bym wybrał tę markę gdyby tylko moje zarobki były znacznie większe jak obecnie. Ale nikt Ci nie broni być fanem DLP, tyle że to nie nad tymi projektorami zachwycają się recenzenci sprzętu.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 10-07-2018

Odpaliłem na razie po ciemku fragmenty Robocopa i jestem zachwycony jakością. Naprawdę poczułem się jak w kinie.
[Obrazek: 6dc4d2916579614.jpg] [Obrazek: 2d34dc916579674.jpg] [Obrazek: 0a9390916579864.jpg] [Obrazek: ff8b3e916579904.jpg] [Obrazek: 65e90e916579924.jpg] [Obrazek: 304978916579994.jpg] [Obrazek: 28ccba916580034.jpg] [Obrazek: bfef75916580074.jpg]


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 10-07-2018

Pred895 jak możesz to napisz jak się u Ciebie sprawuje "system" zaciemnienia, bo jak widzę masz rolety ale chyba bez prowadnic i zasłony? Wykonane są z materiałów zaciemniających?