Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 29-09-2018

To są oryginalne suby pl z płyty ich chyba juz nie da rady się przesuwać. Napisy z USB naturalnie przesunąłem tak aby nie wchodziły na czarne pasy. A wracając do Pamięci Absolutnej to naturalnie chodziło mi o wersję z Arnim mastered in 4kWink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 29-09-2018

(29-09-2018, 13:05)pred895 napisał(a):  Wczoraj po wieloletniej przerwie postanowiłem odświeżyć sobie Cienką Czerwoną Linię na wielkim ekranie. Trudno to opisać słowami...

I właśnie w takich okolicznościach można postawić pytanie – powiedzmy - retoryczne: Kupić średniej wielkości telewizor UHD HDR, czy może projektor Full HD pod ekran oscylujący w okolicach stu cali? Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pablo0909 - 29-09-2018

Gdyby, nie daj Boże (tfu, tfu, tfu Big Grin ), Oled mi "padł", to już chyba na nic innego niż na nowego Oleda nie zdecydowałbym się Smile Także dla mnie, to pytanie nie jest tak oczywiste Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - misfit - 29-09-2018

(29-09-2018, 14:50)pred895 napisał(a):  To są oryginalne suby pl z płyty ich chyba juz nie da rady się przesuwać.

Nie ma znaczenia czy oryginalne czy z pliku - przytrzymaj na kilka sekund przycisk subtitle na pilocie.

(29-09-2018, 15:21)Daras napisał(a):  I właśnie w takich okolicznościach można postawić pytanie – powiedzmy - retoryczne: Kupić średniej wielkości telewizor UHD HDR, czy może projektor Full HD pod ekran oscylujący w okolicach stu cali?

A można wybrać i jedno i drugie ? Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 29-09-2018

Smile
Na oczywiste pytanie retoryczne odpowiem tak: do codziennego oglądania audycji telewizyjnych wybieram mały i średniej klasy odbiornik HD Ready / Full HD. Z kolei kino musi być kinem! Zatem: projektor, ekran oscylujący w okolicach 100 cali i nagłośnienie 5.1.

Dodam, że odtwarzacze Philipsa BD z wyższych półek też umożliwiają przesuwanie napisów w pionie. Przykładowo mój BDP 9600 tak ma. Zawsze główkuję gdzie umieścić tekst. Na pasku odciąga wzrok od kadru. Z kolei w kadrze nieco zasłania obraz. Jaki macie patent? Huh

W kilku miejscach wspomniałem, że lubię nietypowe rozwiązania. Choć odpowiedź na moje pytanie raczej znam (brzmi NIE) to i tak je zadam. W innym wątku Misfit wspomniał o pewnych korzyściach wynikających z podłączenia odtwarzacza UHD do rzutnika 1080p. Czy jest jakakolwiek możliwość konwersji HDR do Deep Color jeśli wyświetlacz obsługuje to drugie?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pablo0909 - 29-09-2018

U siebie zmieniłem kolor czcionki na bardziej "przyzjany" dla oczu czyli zielony Smile A napisy przesuwam wtedy na pas poniżej kadru. Oczu nie razi biel (szczególnie przy filmach UHD) no i jest tak... inaczej Tongue


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 29-09-2018

Z tego powodu ceniłem sobie wydawcę PRO MOTION. Pozostały tylko płyty z możliwością wyboru koloru i wielkości czcionki...


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 29-09-2018

(29-09-2018, 17:40)misfit napisał(a):  Nie ma znaczenia czy oryginalne czy z pliku - przytrzymaj na kilka sekund przycisk subtitle na pilocie.
[Obrazek: c39483988469584.jpg]

Rzeczywiście działa Big Grin Dzięki


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Nie_zbieram_ale_lubie - 30-09-2018

(29-09-2018, 13:05)pred895 napisał(a):  Wczoraj po wieloletniej przerwie postanowiłem odświeżyć sobie Cienką Czerwoną Linię na wielkim ekranie. Trudno to opisać słowami, ten film zawsze powalał zdjęciami i rozmachem, ale teraz dopiero można to w pełni docenić i zanurzyć się w tropikalnej dżungli i wysokich trawach Guadalcanal. Myślałem że po Pamięci Absolutnej nie da się już więcej wyciągnąć z 1080p na projektorze a jednak się myliłem.

To rowniez moja ulubiona pozycja. Jesli chcesz zobaczyć transfer ( BD) na rownie dobrym poziomie, a moze nawet pozwalajacy podnieść poprzeczkę, proponuje Ci, jeśli okazja pozwoli, rzucić okiem na indyjski film Bajirao Mastani.

Nie jestem fanem produkcji Bollywoodu, a film ten trafił do mnie przypadkiem, w czasach kiedy w kinie domowym startował Dolby Atmos i każda pozycja udźwiękowiona i wydana w tym formacie, byla na wagę złota, dla tych, którzy chcieli zdobyć jak najwięcej doswiadczeń empirycznych w tym zakresie.
Do niedawna jeszcze ten film byl swego rodzaju materiałem testowym, który kończył (zwykle późna nocą, przy zerowym hałasie tła) listę dem, jakie uzywalem po każdej zmianie sprzętowej, czy rekalibracji systemu audio. Nie ze wzgledu na mix Atmos, ale wyborną jakość dźwięku, o ponadprzeciętnej dynamice i klarowności (96/24). Wydanie poza bardzo dobrym dźwiękiem, oferuje też ponadprzeciętnej jakości obraz. Trzy lata temu byl to top. Dzisiaj, w czasach UHD i upscal-ujących telewizorow 4k, zapewne nie zrobi już takiego wrazenia. Na pewno jednak na ponad 100 calach FHD można dostrzec jego jakość Nigdy nie dałem rady obejrzec go całego, ale poza kiepskiim CGI w scenach batalistycznych, oferuje kolorowe, atrakcyjne lokacje i wpadające w ucho piosenki. Muszę przyznać że od 2 lat oglądam prawie wyłącznie UHD, wiec nie wiem jak rekomendowana pozycja ma się względem nowych wydan BD, ale wierzę, że na 100 calach, ze swymi kolorami, bogactwem detali i brakiem ziarna (czy męczącego DNR-u), bedzie prezentować się godnie.



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 30-09-2018

Wiedziałem że ten transfer wygląda godnie, chodziło mi oto że seans na projektorze bajeczne to spotęgował Wink