Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 11-11-2018

Niedawno nabyłem sobie amplituner Onkyo 686 (HDMI 2.0) i mam pewien kłopot. Otóż po podłączeniu do niego PS4 (HDMI 1.4) projektor (HDMI 1.4) wyświetla obraz prawidłowo, natomiast gdy próbuję obejrzeć coś za pomocą Fergusona ATV (HDMI 2.0), to raz działa, ale znacznie częściej wyskakuje błąd HDCP 2.2. Gdy samo urządzenie podłączę bezpośrednio do projektora czy monitora, funkcjonuje prawidłowo. Przyznam że już trochę zbaraniałem na temat HDCP. Czy aby nie mieć kłopotów powinienem używać wyłącznie urządzeń które mają starsze złącza HDMI 1.4 a do nowszych stosować spiltter który się z tym rozprawi? Niedługo chciałem sobie nabyć odtwarzacz Blu ray i teraz nie mam pojęcia czy jeśli będzie miał HDMI 2.0 nie wyskoczy mi ponownie błąd HDCP. Jak jest z tą kompatybilnością?

Edit:
Pierwsza część już  nie aktualna. Okazało się że po podpięciu urządzenia pod monitor znalazłem opcje którą pozbywa się problemu z HDCP 2.2 (mam nadzieję że definitywnie). Natomiast w dalszym ciągu jestem ciekaw jak wygląda kompatybilność urządzeń z różnymi wersjami HDCP.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 13-11-2018

(10-11-2018, 17:14)pred895 napisał(a):  Optoma chyba na razie tylko na amerykańskim rynku wypuściła projektor 1080p z możliwością przyjęcia sygnału UHD i wyświetlenia go z możliwością HDR.
(...)

Tak przy okazji...Czy ma ktoś sposobność obejrzenia płytki UHD na (zwykłym) projektorze Full HD z funkcją Deep Color i sprawdzenie kolorków. Ciekaw jestem czy możliwe będzie wyświetlenie poszerzonej palety barw.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - paniron - 27-11-2018

Przenoszę tutaj.

(27-11-2018, 12:31)wolfman napisał(a):  Co kupiłeś za sprzęt?

Nic specjalnego bo to nie jest docelowa konfiguracja, tylko lekki upgrade ;-) w postaci LG50UK64 AI ThinQ

Po prostu przesiadka po kilku latach telewizora "salonowego", który ma być do wszystkiego i dla wszystkich.

Jeszcze nawiązując do postów użytkownika Bykovsky w temacie obok (nie wiem czy to będzie czytał).

Wydaje mi się, że skoro masz już TV, to łatwiej będzie kupić odtwarzacz i cieszyć się UHD na tych 55 calach, niż bawić się w projektor, choć to wszystko zależy od zasobności portfela ;-)
Ewentualnie możesz mieć i jedno i drugie (TV i projektor), ale mam wrażenie, że nie o to Ci chodzi.

Ja podejrzewam, że jeśli uda mi się kiedyś, ogarnąć moje otoczenie to tak to właśnie będzie wyglądać. Tzn, docelowe pomieszczenie z projektorem Full hd (projektor 4K jak już będę bogaty :-) ) i dodatkowo oled w tym samym bądź innym pomieszczeniu, gdzie w zależności okoliczności jak i materiału źródłowego, będę miał większe możliwość wyboru.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 27-11-2018

Kumam, chciałeś w końcu polizać 4k Smile. Do lepszego komfortu to jak się przekonałem trzeba więcej posmarować, ale warto.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 27-11-2018

UHD na zwykłym krawędziowcu bez wygaszanie niestety nie smakuje najlepiej...


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - paniron - 27-11-2018

Ja to wszystko rozumiem ;-) To nie był zakup pode mnie i nie pod moją skromną kolekcje UHD. Po prostu wspólny telewizor był dość stary i czasami już szwankował. Głownie używany jest to codziennej telewizji, a niektóre kanały nawet nie są nadawane w Full hd, wiec UHD nie było tutaj priorytetem.

Poza tym moje królestwo jest w PL w domu rodziców, gdzie mam projektor i ekran ;-) jak już znudzi mi się emigracja, to wszystko połączę w jedno.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 27-11-2018

(27-11-2018, 16:38)paniron napisał(a):  Poza tym moje królestwo jest w PL w domu rodziców, gdzie mam projektor i ekran ;-) jak już znudzi mi się emigracja, to wszystko połączę w jedno.
Albo przewieziesz do siebie od rodziców Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - pred895 - 11-01-2019

Tak więc zakupiłem w końcu Amplituner który pogodził mój projektor 1080p i TV 4K z HDR. Podpiąłem pod niego Optome i TV Sony 65XE9005. TV na wyśjciu HDMI 1 - Monitor 1 a projektor na HDMI Monitor 2 i wszystko śmiga bezbłędnie. Dunkierka z pełnym HDR na ulepszonym formacie leci na TV a na projektorze w 1080p. Wszystko gładko bez komplikacji i zbędnych rozdzielaczy. Jestem mega zadowolony. Tak więc jak ktoś by tak jak Ja pogodzić TV z Projektorem bez zbędnych kombinacji to z ręką na sercu mogę polecić Denona AVR-X2500H Wink


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - MarianPaz - 11-01-2019

Domyślam się że kupiłeś go na promocji o której pisałeś. Sam posiadam jego bezpośredniego konkurenta czyli Onkyo TX-NR686, który również powinien sobie z tym poradzić Nie mam okazji tego sprawdzić, ponieważ podłączony jest do niego wyłącznie projektor a nie planuje kupować telewizora. Swoją drogą miałem zamiar kupować Denona, ale wszyscy mi odradzali go w połączeniu z Zensorami. Smile


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 11-01-2019

(11-01-2019, 19:31)pred895 napisał(a):  ...wszystko śmiga bezbłędnie. Dunkierka z pełnym HDR na ulepszonym formacie leci na TV a na projektorze w 1080p...

Bardzo mnie ciekawi Twoja opinia porównawcza dotycząca "Dunkierki" (rozumiem, że płyta UHD): TV vs projektor. Chodzi mi głownie o postrzeganie kolorków / rozpiętości tonalnej barw.