Filmozercy.com | Forum
TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? (/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy)



RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 24-10-2019

Nie śledziłem od początku czyli 4k uhd, oglądałeś w full hd z konwertowanym hdr do trybu sdr? To takie uhd dla ubogich?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mr.Hankey - 25-10-2019

Wolfman, UHD dla ubogich, to Ty miałeś na swoim poprzednim TV, mimo że tani pewnie wcale nie był. Niby było 4K, szeroka paleta kolorów i HDR, ale jak się przesiadłeś na porządny TV to sam wiesz, że to jest inna bajka.
W przypadku Darasa nie ma ani odpowiedniej rozdzielczości, ani szerokiej palety, ani HDR, więc z UHD nie ma to kompletnie nic wspólnego. Jedyna korzyść to nowe mastery, których po prostu nie ma na BD.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Mierzwiak - 25-10-2019

KS7/8000 którego miałem ja i Wolfman był bardzo dobrym telewizorem do SDR, bardzo dobrym do 4K i szerokiej palety barw i słabym do HDR z racji podświetlenia krawędziowego, ale dawał pojęcie o dwóch z trzech atrakcji UHD i namiastkę trzeciej. Daras nie ma z tego nic (elaboraty o skalowaniu w dół mnie nie obchodzą, wyjdzie na to samo jeśli włączy zremasterowane BD), a produkuje się jakby relacjonował prace nad lekiem na raka Smile

Równie dobrze możnaby odpalać Blu-ray na telwwizorze CRT. Swoją drogą... dlaczego nasz forumowy fanboy DVD nie korzysta z takiego TV? To jedyna słuszna technologia do oglądania treści SD, która bije na głowę szrotowe LCD.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 25-10-2019

Już myślałem, że moje zwoje mózgowe plasują mnie na poziomie kury hodowlanej i czytając te elaboraty miałem zacząć dziobać klawiaturę.
Więc jednak efektu nie będzie tak jak zrozumiałem to na początku.
(25-10-2019, 06:48)Mierzwiak napisał(a):  Równie dobrze możnaby odpalać Blu-ray na telwwizorze CRT. Swoją drogą... dlaczego nasz forumowy fanboy DVD nie korzysta z takiego TV? To jedyna słuszna technologia do oglądania treści SD, która bije na głowę szrotowe LCD.
Zapewne ogląda tv 1 i 2, oraz polsat w hd. Jak ma ochotę puścić coś w gorszej jakości niż pokazuję telewizja to włącza dla "klimatu" dvd. Tak mi się wydaje


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Kris - 25-10-2019

@Daras tak pytam z ciekawości, bo masz dwa projektory... Ten drugi to "zapas" czy używasz go do wyświetlania innych źródeł, np. dvd?


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 25-10-2019

Zaraz wychodzę do roboty i zastosuję uproszczony sposób cytowania. Sorry.

Wolfman napisał;
Nie śledziłem od początku czyli 4k uhd, oglądałeś w full hd z konwertowanym hdr do trybu sdr? To takie uhd dla ubogich?

Dokładnie tak zrobiłem. Potwierdzam również, że to takie UHD dla ubogich. Wink

Mr. Hankey / Mierzwiak – oczywiście macie prawo do własnego zdania. Ja z kolei zgadzam się z wypowiedzią Prodarka.

Cytat:
To że warto interesować się HDR > SDR w przypadku posiadania TV FHD nie podlega dyskusji ponieważ zyskuje same korzyści.

Lepszy obraz
Lepszy dźwięk
Tańsze płyty dzięki rynkowi zagranicznemu
Wydania które są np ciężko dostępne na BD są teraz dostępne na UHD z polskimi językiem.
Zakup przyszłościowy jak tylko przejdziemy na UHD mam okazję oglądnąć filmy na nowo.

Więc sens? sens jest ogromny chodzi tylko trzeba to oglądnąć na sprzęcie który zrobi to dobrze.


http://forum.filmozercy.com/watek-zakup-pierwszego-odtwarzacza-blu-ray-uhd?page=16

Kris, tak zwany projektor zapasowy będę chciał powiesić na stałe w sypialni do „codziennego” oglądania BD / DVD. Jednak muszę to starannie zaplanować. Natomiast sobotnie kina domowe tradycyjnie będą miały swoją siedzibę w pokoju gościnnym. Tu w grę wchodzi ekran 100 cali plus jaśniejszy projektor.
Obecnie testuję konwersję HDR – SDR. Pierwsze wrażenie jest takie jak w wypowiedzi Prodarka. Za kilka tygodni najprawdopodobniej wrzucę tu elaboracik podsumowujący moje zabawy. Wówczas w całym kraju polecą przez okno OLEDy i naród rzuci się na projektory. Shy


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Pai-Chi-Wo - 26-10-2019

Materiał UHD na projektorze FullHD można dostosować do wartości HDR trzeba tylko podkręcić cewki na projektorze.
Znam speca który zrobi to na zimnym lucie mieszka w głębokim lesie i trzeba się do niego ustawić jakieś pół roku wcześniej ale to najsłynniejszy
w  okolicy spawacz drewnianą elektrodą. Big Grin


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Daras - 28-10-2019

Coś jest na rzeczy z tymi kolorkami. Widzę mega różnicę pomiędzy „zwykłym” filmem BD a UHD. W polskiej edycji „Helikoptera w ogniu” (2001) znalazłem dwa krążki i część soboty poświęciłem na zabawy. Ale tak jak pisałem, potrzebuję kilka tygodni na podsumowania. Czytam też Macieja Kopera, który częściowo potwierdził Twoje słowa.  Zadowolony jestem z faktu, że sam sobie wymyśliłem teorię na poprawę jakości projekcji, a po czasie potwierdzenie tegoż znalazłem w necie, dziś na osobistym ekranie.
Dygresja. Gdy w Polsce królował sygnał SD to na zachodzie wprowadzono ED (coś pomiędzy SD a HD). Może jako anglista wymyśl nazwę określającą UHD dla ubogich. Wink

W wolnej chwili napisze do Cienie na priva. Dziś nie zdążę.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - prodarek - 28-10-2019

Ja wrzucę kiedyś porównanie screeny vs screen, ale muszę mieć wydanie uhd gdzie płyta bd jest z tego samego transferu.
W niedzielę kupiłem sporo płyt uhd więc mam nadzieję że trafi się jakaś która ma nowy transfer również na BD.


RE: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy? - Wolfman - 28-10-2019

(25-10-2019, 15:42)Daras napisał(a):  Dokładnie tak zrobiłem. Potwierdzam również, że to takie UHD dla ubogich.
Masz Helikopter 4k z tego co pamiętam, a tam płyta bd to też remaster. Odpaliłeś obie i widzisz zasadnicze różnice w kolorach i hdr?