Filmozercy.com | Forum
Peter Weir - dzieła wszystkie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+---- Dział: Reżyserzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-rezyserzy)
+---- Wątek: Peter Weir - dzieła wszystkie (/watek-peter-weir-dziela-wszystkie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Peter Weir - dzieła wszystkie - kryst007 - 08-01-2017

Trochę mało doceniany twórca (pewnie głównie ze względu na fakt, że kręci ostatnio jeden film na kilka dobrych lat), ale o takich tytułach jak "Truman show" czy "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" słyszał każdy. W tym temacie przytoczę wszystkie wydania jego filmografii. Nie wszystkich filmów oczywiście, bo kilka ważnych filmów Weira polscy dystrybutorzy niestety pominęli.

Samochody, które zjadły Paryż, czyli pierwszy pełnometrażowy film Weira (w sumie był to film jeszcze w zupełnie nie jego stylu) wydał Monolith
[Obrazek: 7539632.3.jpg]

Piknik pod wiszącą skałą także wydał Monolith:
[Obrazek: thumb-300x300-80247-front.jpg]

Były też dwa gazetowe wydania tego filmu:

Od Claudii - mam to wydanie i radzę uważać, bo przed filmem jest pełno reklam, których nie da się przewinąć:
[Obrazek: thumb-e-33306324-1682886763-front.jpg]

Oraz od Gazety Wyborczej z kolekcji "Hity dużego ekranu":
[Obrazek: thumb-300x300-87005-front.jpg]

Ostatnia fala - kolejny film Weira od Monolith
[Obrazek: ostatnia-fala-dvd_midi_483_0003.jpg]

I jeszcze ostatni film z jego wczesnego dorobku wydany przez Monolith, czyli Hydraulik:
[Obrazek: 7364778.3.jpg]

Gallipoli został wydany przez Imperial w dwóch wydaniach:

Amaray:
[Obrazek: 7584445.3.jpg]

Digipack (ogólnie to jeden z trzech filmów Weira tak wydanych):
[Obrazek: gallipolisee.jpg]

Poniżej dodam od siebie fotkę tego digipacka - naprawdę bardzo ładnie się prezentuje:
[Obrazek: 2z2imli6n6mw.jpg]

Wydanie w amaray'u ponadto w pakiecie antywojennym:
[Obrazek: kolekcja-antywojenna-2-b-iext36371370.jpg]

Świadek - również wydanie od Imperial, a do tego również wydany zarówno w amaray'u, jak i digipacku:
[Obrazek: swiadek-99900129262_5903570130816_600.jpg]

Akurat tego digipacka to ja nie mam, więc tylko zdjęcie przodu z netu
[Obrazek: 5gc7sf5ckf28.png]

Stowarzyszenie umarłych poetów był wydawany aż przez trzech dystrybutorów ze względu na prawa Disney'a zmieniające swojego właściciela:
Imperial (tutaj warto zwrócić uwagę, bo na okładce jest na pisane FILM Z POLSKIM LEKTOREM, podczas gdy na specyfikacji jest podany brak lektora i to właśnie specyfikacja jest prawdziwa)
[Obrazek: 5b4f5e791ff5f54f.jpg]
Zdjęcie autorstwa matwiko z tematu pt. Błędy na okładkach

Wydanie CD-Project i Galapagos niczym się natomiast nie różni (wydanie to już zawiera lektora i dodatki, o których nie ma nic w specyfikacji):
[Obrazek: stowarzyszenie-umarlych-poetow-b-iext36432204.jpg]

Warto dodać, że CDP wydało też ten film w ochydnej rameczce na okładce z serii "Filmowe przeboje"
[Obrazek: 3c782466301af4043c5eb87aae26d949.jpg]

Zielona karta była wydawana lata temu przez Imperial. Jak dotąd nie było żadnego wznowienia nawet na DVD tego filmu i uchodzi on za unikat.
[Obrazek: Zielona%20karta.jpg]

Truman show - trzecie dzieło z twórczości Weira wydane przez Imperial w dwóch opakowaniach:

[Obrazek: i-truman-show-edycja-specjalna-dvd.jpg]

Zdjęcie digipacku mojego autorstwa:
[Obrazek: 69199eec04766a2agen.jpg]

Do tego było też wydanie w "Złotej kolekcji Hollywood":
[Obrazek: res_6497b5759ea6115a7bae35a13efeef67_450x450_ke47.jpg]

Pana i władcę na krańcu świata wydał Imperial, ze wszystkich filmów ten był najwięcej razy wydawany:
[Obrazek: 6902001.5.jpg]

Póżniej został wydany w tekturce z serii "Najlepsze z najlepszych":
[Obrazek: pan-i-wladca-na-krancu-swiata-b-iext36368034.jpg]

I nieszczęsnej ramce ze "Złotej kolekcji":
[Obrazek: pan-i-w_adca-boxf.png]

A także w dwóch pakietach:

Z "Braveheart"
[Obrazek: pan-i-wladca-na-krancu-swiata--bravehear...8_0002.jpg]

Oraz z "Breaveheart" i "Rob Roy'em":
[Obrazek: kostiumowe.png&op=resizex&xmax=220]

No i ostatni dotychczas z filmografii Australijczyka obraz, czyli Niepokonani wydane przez dystrybutora filmów Weira z lat 70. czyli przez Monolith:
[Obrazek: niepokonani-b-iext36378213.jpg]

Ze wszystkich wydanych obrazów był tylko jeden pakiet filmów Petera Weira wydany przez Imperial.
[Obrazek: kolekcja-petera-weira-truman-show--galli...4_0001.jpg]
Ukazały się w nim:
- Gallipoli
- Świadek
- Truman show


Na koniec nieliczne BD:

Stowarzyszenie było wydawane zarówno przez CDP, jak i Galapagos Films
[Obrazek: 56bc15333dd80.jpg]

Pan i władca od Imperial
[Obrazek: i-pan-i-wladca-na-krancu-swiata-master-a...lu-ray.jpg]

oraz Niepokonani od Monolith
[Obrazek: niepokonani-b-iext36361239.jpg]

Na koniec tutaj chronologiczny spis całej filmografii Weira (pominąłem krótkometrażówki oczywiście) i od siebie mała specyfikacja:
brak - tytuł nigdy nie wydany w Polsce
BD - tytuł, który doczekał się wydania na BD
N - tylko napisy
L - tylko lektor
N/L - napisy i lektor

1974 - Samochody, które zjadły Paryż N/L
1975 - Piknik pod Wiszącą skałą N/L
1977 - Ostatnia fala N/L
1979 - Hydraulik N/L
1981 - Gallipoli N
1982 - Rok niebezpiecznego życia brak
1985 - Świadek L (amaray), N/L (digipack)
1986 - Wybrzeże moskitów brak
1989 - Stowarzyszenie Umarłych poetów N (Imperial), N/L (CDP, Galapagos), BD
1990 - Zielona karta N
1993 - Bez lęku brak
1998 - Truman show L (amaray), N/L (digipack)
2003 - Pan i władca: Na krańcu świata N/L, BD
2010 - Niepokonani N/L, BD



Ogólnie z Weirem nie jest źle jeśli chodzi o wydania DVD, choć jak wyżej wspomniałem nie wydano kilku jego znanych dzieł. Rok niebezpiecznego życia, Bez lęku, Wybrzeże moskitów - tych wszystkich tytułów raczej nie doczekamy się nigdy na krążku, choć patrząc na wytwórnie to jest zadanie dla Galapagos, a oni już tak bardzo nie dbają o klasykę kina jak kiedyś. Komentarze (szczególnie ludzi kojarzących nazwisko tego twórcy) jak zwykle mile widziane Wink


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - joshua - 09-01-2017

Bardzo dobry reżyser i kilka płyt ma na moich półkach specjalne miejsce jak "Piknik pod wiszącą skałą", "Stowarzyszenie umarłych poetów" czy "Truman Show". Chociaż moim ulubionym filmem reżysera jest wymieniony przez Ciebie "Bez lęku". Niestety u nas niewydany i już raczej straciłem nadzieję na polską edycję. A szkoda, bo to wyjątkowy film w filmografii Weir`a.


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - kew97 - 09-01-2017

Truman Show wydany był też w "Złotej Kolekcji Hollywood"

[Obrazek: res_6497b5759ea6115a7bae35a13efeef67_450x450_ke47.jpg]


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - matwiko - 09-01-2017

Zamierzam dołączyć Truman Show do kolekcji. Powiedźcie czy:
1.jest jakieś wydanie które ma zarówno lektora jak i napisy? Z tego co kojarzę Digipack ma tylko napisy a pozostałe wydania tylko lektora
2. Czym rożni się wydanie w digipacku od zwykłego poza lekorem/napisami. Są jakieś dodatki?
3. Czy zbiorczy pakiet 3 filmów z Truman show to digipoacki czy amaraye czy istnieje w 2 wersjach?

Co do samego reżysera, mam na DVD Stowarzyszenie i Piknik oraz planuje Truman Show i filmy te w moim rankingu to sama czołówka arcydzieł kinematografii. Za Świadkiem nie przepadam, a Pan i władca nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Pozostałe mam w planach nadrobić ale chyba Piknik pozostanie niekwestionowanym liderem. Niby zwykły film ale ma w sobie wielką głębie psychologiczną plus świetny klimat tworzony niepokojąca muzyką i tajemniczymi lokacjami. Do dziś maa ciary jak wspominam Wink Ciekawe czy się doczekamy w polsce BD, z chęcią bym wrócił do niego na tym nośniku.

PS. Kryst007, Dobra robota. Mam sugestie: warto na koniec dodać zestawienie spis tytułów chronologicznie i informacja czy jest DVD/BD czy Lektorem czy Napisy. Znacznie ułatwi to poszukiwania


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - kryst007 - 09-01-2017

(09-01-2017, 18:51)kew97 napisał(a):  Truman Show wydany był też w "Złotej Kolekcji Hollywood"

[Obrazek: res_6497b5759ea6115a7bae35a13efeef67_450x450_ke47.jpg]

Tak jest! Zupelnie zapomniałem o tym wydaniu, jak będę na kompie to dopiszę do tej listy. Dzięki za uzupełnienie.

(09-01-2017, 20:57)matwiko napisał(a):  Zamierzam dołączyć Truman Show do kolekcji. Powiedźcie czy:
1.jest jakieś wydanie które ma zarówno lektora jak i napisy? Z tego co kojarzę Digipack ma tylko napisy a pozostałe wydania tylko lektora
2. Czym rożni się wydanie w digipacku od zwykłego poza lekorem/napisami. Są jakieś dodatki?
3. Czy zbiorczy pakiet 3 filmów z Truman show to digipoacki czy amaraye czy istnieje w 2 wersjach?

Wiem że w wydaniu amaray jest jedynie lektor, ale digipack ma zarówno napisy jak i lektora (czyt: Władysław Frączak). Jest parę dodatków w tym usunięte sceny i dokument o realizacji filmu podzielony na dwie części (ale zapewniam, że nie trwa długo).
Zbiorczy pakiet to amaray'e, wiem bo spotkałem się z nim w niejednym Media Marktcie, a raczej nie ma takiej wersji BOXu z digipackami.


(09-01-2017, 20:57)matwiko napisał(a):  Co do samego reżysera, mam na DVD Stowarzyszenie i Piknik oraz planuje Truman Show i filmy te w moim rankingu to sama czołówka arcydzieł kinematografii. Za Świadkiem nie przepadam, a Pan i władca nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Pozostałe mam w planach nadrobić ale chyba Piknik pozostanie niekwestionowanym liderem. Niby zwykły film ale ma w sobie wielką głębie psychologiczną plus świetny klimat tworzony niepokojąca muzyką i tajemniczymi lokacjami. Do dziś maa ciary jak wspominam Wink Ciekawe czy się doczekamy w polsce BD, z chęcią bym wrócił do niego na tym nośniku.

"Truman" i "Piknik" to jedne z moich ulubionych filmów, "Stowarzyszenie" też świetne, ale czuję że jeszcze wyżej ocenię ten film po powtórce. Znam to niepokojące uczucie podczas seansu "Pikniku". Ta tytułowa "Wisząca Skała" z tą pełną grozy musyka w tle zostanie we mnie na wieki. Z podobnych klimatów mógłbym polecić od siebie "3 Womens" Roberta Altmana (o tym twórcy też może zrobię jakiś wątek) - po prostu kawał Kina przez wielkie K! Na mojej półce od niedawna stoją "Gallipoli" właśnie oraz "Ostatnia fala" - obydwa nie tylko kupione ze względu na Weira, ale i fakt że dosyć mało australijskiego kina jest obecnie wydane na krążkach.

(09-01-2017, 20:57)matwiko napisał(a):  PS. Kryst007, Dobra robota. Mam sugestie: warto na koniec dodać zestawienie spis tytułów chronologicznie i informacja czy jest DVD/BD czy Lektorem czy Napisy. Znacznie ułatwi to poszukiwania
Dzięki za rady przy tworzeniu wątków o filmografiach reżyserów na przyszlość. Może jeszcze jutro te informacje od siebie Wink


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - Gieferg - 09-01-2017

Mam na DVD "Pana i Władcę", "Stowarzyszenie umarłych poetów" i "Truman show" (digipack). Innych jego filmów chyba nie widziałem.


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - Monica_Geller - 10-01-2017

(09-01-2017, 20:57)matwiko napisał(a):  Zamierzam dołączyć Truman Show do kolekcji. Powiedźcie czy:
1.jest jakieś wydanie które ma zarówno lektora jak i napisy? Z tego co kojarzę Digipack ma tylko napisy a pozostałe wydania tylko lektora.

W digipacku jest i lektor, i napisy. Mogę potwierdzić, bo mam to wydanie. Co do porównania ilości dodatków, to tego nie wiem.


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - Mister Tadeo - 10-01-2017

(09-01-2017, 20:57)matwiko napisał(a):  1.jest jakieś wydanie które ma zarówno lektora jak i napisy? Z tego co kojarzę Digipack ma tylko napisy a pozostałe wydania tylko lektora
2. Czym rożni się wydanie w digipacku od zwykłego poza lekorem/napisami. Są jakieś dodatki?
3. Czy zbiorczy pakiet 3 filmów z Truman show to digipoacki czy amaraye czy istnieje w 2 wersjach?

1) Digipack posiada polskie napisy i lektora.
2) Dodatki są i jest ich całkiem sporo (trwają ponad godzinę i są z polskimi napisami).

Tutaj specyfikacja wydania (spójrz na wydanie z Holandii - oznaczone jako Special Edition):
http://dvdcompare.net/comparisons/film.php?fid=193

3) Pakiet zawiera raczej amaraye i w przypadku Truman Show jest to edycja zwykła, bez dodatków.


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - kew97 - 10-01-2017

Film "Zielona karta" był wydany, tylko już go bardzo ciężko dostać gdziekolwiek. Tu szczegóły wydania: https://merlin.pl/zielona-karta-peter-weir/1883242/

I zdjęcie z archiwum allegro (trochę małe i słabo wyraźne, ale lepszego nie znalazłem):

[Obrazek: Zielona%20karta.jpg]


RE: Peter Weir - dzieła wszystkie - Marioo - 10-01-2017

Jak kogoś interesuje, to można spróbować kupić tutaj: http://dvdmania.pl/main/main.php?id=DVF&f=w23uas21i21&kat=02&gr=a&idf=3056&idgat=

Z doświadczenia wiem, że większości produktów z tego sklepu nie można kupić, nawet jak mają status "dostępny". Autorowi chyba nie chce się aktualizować danych. Kontakt też bardzo ciężki, ale może ktoś ma ochotę spróbować.