Filmozercy.com | Forum
Pred - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pred (/watek-pred)



RE: Pred - Wolfman - 10-01-2016

Też kupiłem ten film i nadciąłem tylko folię z boku, bo środek jest wysuwany. Dzięki temu wciąż mam tylną okładkę. W MM mają go promocji


RE: Pred - pred895 - 10-01-2016

Przecież ta tylna okładka to nic innego jak zwykła polska specyfikacja, nie pasująca do ogólnego wyglądu pudełka. Poszła do segregatora z innymi ulotkami Tongue


RE: Pred - Wolfman - 10-01-2016

To w porządku xD, myślałem , że w śmietnik.


RE: Pred - pred895 - 10-01-2016

(10-01-2016, 09:30)wolfman napisał(a):  Też kupiłem ten film i nadciąłem tylko folię z boku, bo środek jest wysuwany. Dzięki temu wciąż mam tylną okładkę.

Aby udowodnić Ci że te folie fabryczne , które zachowujesz są zupełnie bez sensu i szpecą ogólny wygląd wydania , zaprojektowałem i zrobiłem specjalnie pod wydanie Gone Girl wkładkę ochronną podobną do tych steelbookowych. Chyba nawet nie muszę tłumaczyć , że zdecydowanie lepiej to wygląda Tongue
[Obrazek: IMG_1419_zpsmzyqohcn.jpg~c100] [Obrazek: IMG_1423_zpsyje2caos.jpg~c100] [Obrazek: IMG_1427_zpsxhla9oxg.jpg~c100] [Obrazek: IMG_1429_zpsgwksslmv.jpg~c100] [Obrazek: IMG_1430_zpsfg9lhgfv.jpg~c100]


RE: Pred - pred895 - 21-01-2016

Drugie podejście ( tym razem w domu ) bardzo pozytywne , co przyczyniło się do tego , że jednak skorzystałem z promocji Empiku.



Ta pozycja , jest zdecydowanie nakierowana na kilkukrotne odświeżanie. Zawsze znajdzie się jakiś interesujący smaczek, no i steel bardzo ładny.


RE: Pred - Wolfman - 21-01-2016

@up
Zgrabnie te okładki wyglądają. Nie mam czasu na ich tworzenie , ani chęci. Wolałbym zwyczajnie coś takiego kupić, o ile to jest sens. Za 5 lat , moja kolekcja się okaże nie być funta kłaków warta. Bo format Uhd się przyjmie doskonale i znów przesiadka ....
Na dvd miałem ponad 300 filmów - wydania specjalne i kolekcjonerskie. Sprzedałem całość jak ukazał się blu ray i dobrze, bo po 5 latach później dostałbym 25% wartości.


RE: Pred - Sokal - 21-01-2016

Dokładnie, jeśli planuje się up do nowych technologii, egzemplarze na starym nośniku należy sprzedawać zaraz po premierze nowego formatu, a nie dopiero po zakupie filmu na nowym nośniku. Reasumując, planujemy i sprzedajemy z wyprzedzeniem - kupujemy jakiś czas później. Wada jest taka, że jakiś czas jesteśmy bez filmu. Inna sprawa, że nie każdy film od razu wychodzi na nowym formacie, więc raczej nie ma mowy o jednorazowej wymianie całej kolekcji jednego dnia.

Sorry Pred za offtop :-)


Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka


RE: Pred - pred895 - 21-01-2016

(21-01-2016, 19:49)wolfman napisał(a):  Na dvd miałem ponad 300 filmów - wydania specjalne i kolekcjonerskie. Sprzedałem całość jak ukazał się blu ray i dobrze, bo po 5 latach później dostałbym 25% wartości.

Nie ma mowy abym np. odsprzedał kolekcjonerskie wydania czytaj Steele , kolekcjonerki typu Lawrence z Arabii , Ben Hura itp. są one same w sobie wyjątkowe dla mnie i żadna przesiadka nie skłoni mnie do pozbycia się ich. Często bywa , że nowe kolekcjonerki na next gen nośniku nie umywają się przynajmniej pod względem opakowania do tych z poprzedniej generacji Tongue Takim sposobem do tej pory trzymam kolekcjonerkę DVD Listy Schindlera , Ojca chrzestnego , Obcego , i kilka metali itp. Tongue


RE: Pred - Sokal - 22-01-2016

I słusznie. Up nośnika to jedno, wartość sentymentalna kolekcji to drugie. Tutaj już wchodzą w grę kwestie subiektywnych upodobań :-)

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka


RE: Pred - Gieferg - 22-01-2016

Ja tam za bardzo nie planowałem do przodu upgrade'ów więc nie było takiej opcji żeby cokolwiek sprzedawać przed zakupem na nowym nośniku. Wciąż mam o wiele więcej DVD niż BD i 95% z nich już nie wymienię ani nie zamierzam się ich pozbywać.