Filmozercy.com | Forum
Pred - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pred (/watek-pred)



RE: Pred - misfit - 26-02-2021

No jak kupuje się coś od Hiszpanów i na okładce nie ma jakichkolwiek informacji o dystrybutorze to najpewniej jest to pirat, często skopiowany od innych zagranicznych wydawców (z dodanym hiszpańskim językiem), za którego prawowici właściciele nie otrzymują złamanego grosza.
W większości przypadków są to jednak tłoczone, a nie wypalane płyty.


RE: Pred - shaman72 - 26-02-2021

Chodziło mi o to wydanie:
Bailando con Lobos BD + DVD Edición Metálica Limitada+ 8 Postales 1990 Dance With Wolves [Blu-ray] https://www.amazon.es/dp/B081K8CWYP/ref=cm_sw_r_cp_api_i_R2FKMG03KZ5YT63FXHCB


RE: Pred - Marioo - 26-02-2021

Sprawdź sobie na amazonie tam pod spodem opinię użytkownika "Darkseid". Można wyczytać jeszcze z opinii, że to krótsza wersja kinowa.


RE: Pred - Wolfman - 26-02-2021

Shaman takie drogie wydanie z napisami murzyńskimi? Pocztówek nie masz? Druknij sobie i kup wartościowe wydanie


RE: Pred - pred895 - 12-03-2021

Niemiaszki >> 4xBD za 22 Euro + 1 - 5 Euro rabatu
Manhunter SE - kolejny Michael Mann upgrejdowany do BD. Edycja Specjalna pełna dodatków, zawierająca osobno wersję reżyserską w SD. Po ogólnym riserczu jest to wydanie adekwatne do ceny, fakt wypada słabiej od wypasionego wydania Shout Factory, ale ma najmniej inwazyjny DNR ze wszystkich pochodnych. Poza tym dodatkowe sceny z wersji reżyserskiej wszędzie dostępne są tylko w jakości SD powklejane w powyższy master. Tak więc zawsze po seansie wersji HD będę mógł wrócić do tych sekwencji w osobnej wersji SD, bo takie wklejki raczej bardziej rozpraszałyby podczas seansu niż dodawały czegoś więcej do odbioru samego filmu. BTW wersje reżyserskie Manna to przeważnie kosmetyka niż coś bardziej zmieniającego kształt filmu.
[Obrazek: 2296f11372222988.jpg]
Trainspotting wreszcie w komplecie z równie dobrą dwójką, z reszta oba te filmy traktuję jako spójną całość i nie wyobrażam sobie niczego innego jak podwójnego seansu.
[Obrazek: 243c181372222995.jpg]  
Krytyczna Decyzja - przeglądając ofertę tej promocji przypomniałem sobie o tym niegdyś katowanym przeze mnie thrillerze sensacyjnym w którym Segal odegrał Twist życia Big Grin No i kolejny Kurt uzupełniony w kolekcji. Ciekawostka film bardzo lubiany a nie wiedzieć czemu nigdy nie trafił do kolekcji, a sorry mam kilka zgrywek z TV na VHS Smile
[Obrazek: 2100361372223006.jpg]

United 93 chyba najlepszy przykład kina opartego na prawdziwych wydarzeniach. Znakomicie i bardzo realistycznie odwzorowany chaos jaki wywołały zamachy 11 września w lotnictwie i departamencie obrony narodowej USA. Sama gra aktorska na pokładzie dramatycznego Lotu wgniata w fotel za każdym razem, a specyficzna realizacja samego filmu sprawia że podczas seansu sami do samego końca walczymy o życie.



Niegdyś katowałem ten kawałek od rana do wieczora znakomita muzyka Johna Powella wiele razy wykorzystywana czy to w trailerach i innych filmach tego reżysera np. odbicie Toma Hanksa z równie znakomitego Kapitana Phillipsa.
[Obrazek: ce9bbb1372224692.jpg]
Ein Ticket für Zwei  Big Grin  czyli Planes, Trains & Automobiles
kolejna ulubiona komedia Johna Hughesa na Święto Dziękczynienia. Co roku wracam do tego filmu w ten zimowy okres, tak wiem to wydanie to festiwal DNR, ale nie chce mi się już czekać na porządny remaster, który nie wiadomo kiedy i czy w ogóle nadejdzie.
[Obrazek: 0d307a1372224710.jpg]

Tak więc w ogólnym rozrachunku wyszło >> 26,5 Euro za całość z przesyłką, czyli jakieś 25 zł za film. Więcej takich promocji Niemiaszki Smile


RE: Pred - misfit - 12-03-2021

(12-03-2021, 18:20)pred895 napisał(a):  Ein Ticket für Zwei  Big Grin  czyli [b]Planes, Trains & Automobiles
kolejna ulubiona komedia Johna Hughesa na Święto Dziękczynienia. Co roku wracam do tego filmu w ten zimowy okres, tak wiem to wydanie to festiwal DNR, ale nie chce mi się już czekać na porządny remaster, który nie wiadomo kiedy i czy w ogóle nadejdzie.

Przyjmij ode mnie wyrazy współczucia Big Grin Dla mnie zbyt duży hardcore...
Co do United 93 to pełna zgoda.


RE: Pred - Mierzwiak - 12-03-2021

(12-03-2021, 18:20)pred895 napisał(a):  specyficzna realizacja samego filmu sprawia że podczas seansu sami do samego końca walczymy o życie.
Co?


RE: Pred - pred895 - 13-03-2021

Wiadomo że w kwestii walki o życie chodziło mi tu o utożsamienie się z pasażerami Lotu 93Tongue

No i lekki zonk... nie doczytałem dokładnie DVDCompare jeśli chodzi o to wydanie Trainspotting >>
Blu-ray ALL Germany - Universal Pictures:
"Audio & subtitle options are determined by top menu language selection.
Original pressings had an English menu option that allowed the film to be watched in English without forced subtitles.
Subsequent pressings removed the English menu screens and made the subtitles forced on the English track from each available language selection.
"
[Obrazek: 4af77b1372273280.jpg]
Tak więc niestety trafiłem na wznowienie gdzie napisy oraz audio są na stałe przypisane do języka który wybiera się na starcie płyty. Nie ma możliwości odpalenia płyty tylko z angielską wersją, mimo iż zawiera oryginalną ścieżkę audio i napisy. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim z płytą od Universala, ciekawe dlaczego we wznowieniu usunęli tę możliwość z głównej planszy z językami... Same hard suby przesunąłem maksymalnie w dół, ale mimo to trochę wystawały. Zniwelowałem to przesunięciem obrazu na projektorze nie tracąc przy tym części informacji samego filmu ze względu na czarne pasy góra/dół, ale mimo to zawód i wydanie do podmianki w najbliższej przyszłości.


RE: Pred - Gieferg - 13-03-2021

"Forced subtitles" to nie to samo co "hard suby". Tych drugich byś w żaden sposób nie przesunął (chyba, że razem z filmem).

btw, kopia zapasowa by to załatwiła bez problemu Tongue


RE: Pred - misfit - 13-03-2021

Czyli teraz angielskie napisy znajdują się na płycie dla jaj ? Pewnie brytyjski wydawca interweniował Wink
Tam chyba też trzy sekundy filmu są ucięte - tak jak w większości wydań ?

Pod względem jakości obrazka USA zdecydowanie najbardziej mi pasi, ale tutaj z kolei część dialogów jest zdubbingowanych w pierwszych 20 minutach filmu po to aby były bardziej zrozumiałe dla amerykańskiego widza. Co prawda dubbing robiony przez tych samych aktorów, ale jednak...
I bądź tu mądry co kupić, wszędzie jakieś ale Smile