Filmozercy.com | Forum
Pred - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pred (/watek-pred)



RE: Pred - fire_caves - 28-06-2021

(28-06-2021, 10:36)pred895 napisał(a):  świetna komedia Roberta Zemeckisa z Kurtem Russelem
Całkiem niedawno czytałem recenzję: https://www.lastmovieoutpost.com/retro-review-used-cars/
To chyba znak, że muszę się przyjrzeć tej produkcji Wink


RE: Pred - sebas - 28-06-2021

(24-06-2021, 16:12)pred895 napisał(a):  Papillon - 1973
Już zamówione. Miałem w koszyku w amazon.co.uk, a tutaj dowiedziałem się, że jest niemieckie wydanie i w sumie to to samo co w UK, a jest sporo tańsze, nawet bez promocji - dzięki.

(24-06-2021, 16:12)pred895 napisał(a):  Strange Days
Bardzo ważny film dla gatunku s-f i po części cyberpunka. To przecież scenariusz Camerona, no i jego wsparcie techniczne, dla byłej już wtedy żony - Kathryn Bigelow. Z tamtego okresu, to obowiązkowo trzeba znać jej wcześniejsze "Point Brake".

(28-06-2021, 10:36)pred895 napisał(a):  Used Cars - 1980
Kolejna osoba kupuje ten film. Ja co prawda za Zemeckisem w wydaniu komediowym nie przepadam, ale chyba podobnie jak  fire_caves trzeba będzie zainteresować się w końcu tym filmem...


RE: Pred - misfit - 28-06-2021

(28-06-2021, 10:36)pred895 napisał(a):  Used Cars - 1980
Tym razem nie poszczęściło się z książeczką Sad

Mam to w koszyku od jakiegoś czasu - niestety na promocję £5 spóźniłem się dosłownie kilka minut.
Skąd brałeś ? Amazon ?

Dzięki za info o Papillon.


RE: Pred - pred895 - 28-06-2021

Amazon.co.uk >> No właśnie patrzę na filmoskopie że był w promce za 5... wow. Wracając jeszcze do Papillon, to powtórka po latach nieziemska. Film prawie się nie zestarzał a na wielkim ekranie wygląda epicko, sekwencje omamów w dwuletniej odsiadce w izolatce robią niezły kripi klimat. Aż nabrałem ochotę na odświeżenie filmografi McQueena : Bullit , Ucieszka Gangstera, Wielka Ucieczka , The Thomas Crown Affair, Le Mans, Tower Inferno , Cincinnati Kid.


RE: Pred - pred895 - 19-07-2021

Eureka - 1983 Nicolas Roeg (  jeden z dwóch filmów z pormocji amazon.uk - 10 za zamówienia 25 )





RE: Pred - pred895 - 21-07-2021

W promocji z HMV dwa za 15 i jeden osobno bez promki >>
Yakuza - 1974 - najnowsze odkrycie, zajawka na początku unboxingu w pełni oddaje ducha tego znakomitego filmu.



[Obrazek: ME27XKF_t.JPG][Obrazek: ME27XKH_t.JPG]
Escape To Victory - 1981 - ukochany film z dzieciństwa w końcu w kolekcji. Już obejrzany i jak można było się spodziewać to świetny transfer w wykonaniu Warnera. Film naprawdę błyszczy: kolory, kontrast, czystość kadrów jestem pod mega wrażaniem.



[Obrazek: ME27XKE_t.JPG][Obrazek: ME27XKI_t.JPG][Obrazek: ME27XTW_t.JPG]
The Hunger - 1983 pierwszy znakomity film i horror od Tonego Scotta.



[Obrazek: ME27XKG_t.JPG][Obrazek: ME27XKJ_t.JPG]


RE: Pred - misfit - 22-07-2021

Ładne wydanka, fajne ceny... szczególnie Escape To Victory też bym przytulił. Wielka szkoda, że są to exclusivy dla sklepu, który wysyła tylko do UK Sad


RE: Pred - pred895 - 26-07-2021

Dreamscape - 1984 - kolejny ukochany klasyk z dzieciństwa trafił w końcu do kolekcji. Raczej mało znany i zapomniany horror SF z lat 80tych, to taka Incepcja z elementami horroru. Wydanie od Second Sight to naturalnie remaster.
[Obrazek: ME2CCTE_t.JPG]





RE: Pred - pred895 - 02-08-2021

Ad Astra - Steelbook 4k + BD z DVDMax za 29,99 zł
[Obrazek: ME2ISVN_t.jpg]





RE: Pred - pred895 - 20-08-2021

The Pacific - Edycja w Metal Box zakupiona w DVDMax. Zaraz po złożeniu i opłaceniu zamówienia zacząłem się nieco niepokoić co do wersji edycji jaką zamówiłem. Przypomniało mi się że kiedyś w empiku czy w jakimś markecie widziałem na półce jakieś tańsze wznowienie metal boxa Kompani Braci, które było dwa razy cieńsze od oryginału i pewnie z plastikowym pudełkiem zbiorczym w środku. Na szczęście obawy były niepotrzebne bo to edycja identyczna jaka wyszła w UK czyli metalowe pudełko z digipackiem w środku ( nawet oznaczenia na płytach są z UK). Sam serial widziałem za czasów plików xvid  kiedy uważałem jeszcze Cienką Czerwoną Linie za przesadzony dramat wojenny, a teraz to dla mnie arcydzieło kina wojennego i nie tylko. Tak więc w HD i na wielkim ekranie spodziewam się mega seansu po latach i będzie do kompletu z puszką Kompani na półce.
[Obrazek: ME302ZL_t.JPG]




Ghost Story - dobrany do Pacyfiku aby nie płacić za przesyłkę. Przyznam że kupiony w ciemno, zwiastun wygląda intrygująco i lubię takie arty fancy dramatyczne historie. Plus z tego co widzę że cieszy się sporą popularnością filmożerców na filmoskopie, więc to też wygląda mi na dobry wyznacznik jakości.
[Obrazek: ME302ZM_t.JPG]

Amok - ostatnio po nadrobieniu zaległości na Netflix - Rojst, nabrałem chęci na dobre polskie kryminały i z tego co pamiętam to Amok się do takich zaliczał. Od jakiegoś czasu chciałem sobie go sprawić a dzięki Rojście sobie o nim przypomniałem. Wydanie już dawno OOP, ale Allegro Lokalne przyszło z pomocą. Wyszło jakieś 45 zł z przesyłką, jakaś uchowana płyta z wypożyczalni, na szczęście w idealnym stanie.
[Obrazek: ME302ZN_t.JPG]