Filmozercy.com | Forum
Pred - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Pred (/watek-pred)



RE: Pred - pred895 - 11-09-2021

A no przyszła opodatkowana 40 zł + 8,5 za fatygę... Napisałem do zavvi w tej sprawie jak na razie upłynęło 24 h i zero odpowiedzi, tak więc leją na mnie ciepłym moczem. Trzeba będzie anulować Steel 4k The Thing, bo to nie opłacalny interes. Wczoraj obejrzałem Diune 2D na projektorze, ależ to pięknie wygląda, doceniłem bardziej ten film, ten remaster dodatkowo uwidacznia piękność świata wykreowanego przez Lyncha i ogółem nie czułem się zagubiony w wątkach jak to miało miejsce przy innych seansach. Teraz jak już znam wersję TV czy inne fanowskie, to kuje w oczy brak niektórych scen takich ja pojedynek Paula z jednym z Fremenów plus końcówka wyjaśniająca co się stało z postacią Thufir Hawat.






Niedługo będzie trzeba obadać wersje UHD. Fajny przedsmak tego co nas czeka w październiku Big Grin

(10-09-2021, 19:15)Mefisto napisał(a):  U mnie minimalnie wystają u dołu, ale do przeżycia - najważniejsze, że obraz w porządku.

Posiadasz jakiś odtwarzacz, który jak Oppo potrafi przesuwać hard suby ?


RE: Pred - Glaeken - 11-09-2021

(11-09-2021, 04:31)pred895 napisał(a):  Napisałem do zavvi w tej sprawie jak na razie upłynęło 24 h i zero odpowiedzi, tak więc leją na mnie ciepłym moczem.
Cierpliwości. Oni nie zawsze odpowiadają równo po 24h.


RE: Pred - Mefisto - 11-09-2021

(11-09-2021, 04:31)pred895 napisał(a):  Posiadasz jakiś odtwarzacz, który jak Oppo potrafi przesuwać hard suby ?

Najwyraźniej Smile
Sony UBP-X800M2


RE: Pred - pred895 - 11-09-2021

Wracając jeszcze do filmu Figures in a Landscape to francuskie suby pojawiają się w dolnej części czarnego paska na którym nic nie ma. Zastanawiam się czy nie zrobić sobie jakiejś zaślepki na soczewkę projektora tak aby ten czarny pach nie był w ogóle wyświetlany na ekranie. Cyrkiel papier z bloku technicznego i będzie idealnie, taki atut wyświetlania filmów na projektorze Smile


RE: Pred - prodarek - 12-09-2021

Tak gdyby ktoś nie wiedział to panasonic ub420 ub820 ub9000 ze zmodyfikowanym firmware może wyłączyć takie napisy całkowicie.


RE: Pred - pred895 - 21-09-2021

The Twilight Zone - cała klasyczna seria z promki na  amazon.de. Wydanie bardzo fajne i trochę nie typowe jak na opakowanie na płyty BD, no ale to w końcu Strefa Mroku i nawet spoko komponuje się z rozmiarem drzwi na opakowaniu. Sam serial to już kult, zawsze chciałem go obejrzeć od początku do końca i kolega Pearlzfan z naszego forum mi o nim przypomniał Smile Zamówiony wczoraj a już dziś na półce, do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze The Twilight Zone: The Movie, ale z tego co widzę to ta przeklęta i znienawidzona przez Spielberga produkcja jest już dawno OOP Sad.



[Obrazek: ME3RGGH_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGI_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGJ_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGK_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGL_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGM_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGN_t.JPG] [Obrazek: ME3RGGO_t.JPG]


RE: Pred - Mefisto - 21-09-2021

Kinową Strefę możesz spokojnie kupować na dvd, bo blu jest niewiele lepsze. Nawet u nas wyszło, więc przeczesuj allegro.


RE: Pred - pred895 - 21-09-2021

Mam naszą wersję na DVD, mimo to wolałbym na BD Tongue


RE: Pred - pred895 - 24-09-2021

Amazon.pl << jeden upgrejd do BD a drugi to nadrobiona zaległość w kolekcji.
Duel - mam nadzieję że kinowe kadrowanie do 16:9 nie popsuje mi seansu, bo głównie znam tę produkcję z telewizyjnego aspektu 4:3 w którym był pierwotnie robiony. Chyba na początku miała być to tylko i wyłącznie telewizyjna produkcja, a potem dograli kilka scen aby odpowiednio wydłużyć filmu do kin.
[Obrazek: ME3UB5X_t.JPG]
Devil's Own ( tak tak tytuł La Sombra del Diablo na okładce niszczy system Tongue ) - zawsze lubiłem ten film ze względu na zajebistego Pitta i Forda no i mam słabość do konfliktu Irlandii z Angolami w kinie.
[Obrazek: ME3UB5W_t.JPG]


RE: Pred - pred895 - 08-10-2021

Skyfall - Steelbook zakupiony w DVDmax za 19,99. Wylądował w końcu w kolekcji tylko i wyłącznie ze względu na niską cenę i chęć kompletnego Craiga - Bonda w kolekcji. Ostatni koszmarny seans był w kinie, zobaczymy po latach jak to będzie wyglądać w domu na projektorze.
[Obrazek: ME45K80_t.JPG]




Only The Brave - moim zdaniem ten film zasługuje na większa akredytację, nie wiedzieć czemu mało osób wie o jego istnieniu. Jest to drugi zaraz po Backdraft najlepszy film o strażakach w historii kina i również z kapitalną obsadą i zdjęciami. Gorąco polecam jeśli ktoś jeszcze nie widział tego zajebistego filmu, który można dostać za grosze na amazon.pl. Wydanie Hiszpańskie od Sony więc spodziewam się bardzo dobrego transferu.



[Obrazek: ME45K81_t.JPG]

Taken - amazon.pl grosze - kolejny upgrejd do BD zaliczony.
[Obrazek: ME45K82_t.JPG]