Filmozercy.com | Forum
Szukam filmu - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Szukam filmu (/watek-szukam-filmu)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


Szukam tytułu filmu - Larturartur - 21-06-2020

Cześć wszystkim, poszukuje tytułu filmu, rzecz się dzieje w Ameryce podczas wojny, młody facet trafia na farme, gdzie pomaga kobiecie z córką w uprawie roli i mieszka u nich. Ich mąż i ojciec jest na wojnie. Na wiejskiej zabawie zostaje pobity przez tutejszych, ponieważ uważany jest za tchórza, że nie idzie walczyć na wojnie. Córka kobiety szpera w rzeczach faceta i znajduje oddznaczenia wojenne ktore otrzymał, okazuje się, że jest bohaterem wojennym. Kobieta zaurocza się w facecie, a córka nie chce aby odchodził. Na koniec odchodząc od tej rodziny sporyka żołnierza wracającego z wojny i pyta go o papierosa, ten mu chce dać ale okazuje się, że ma ostatniego, wiec ten nie chce. Żołnierz daje mu mówiąc, ze on już jest prawie w domu.


Szukam filmu. Dwie walczące małpy (king kong). - thethinker - 22-07-2020

Witam. Szukam tytuł filmu o dwóch walczących ze sobą małpach. Jedna była zielona, druga brązowa. Dwa king kongi. Sci-Fi japoński albo amerykański. Lata 60-70. Pamiętam go z bazarowego VHS. W końcowej scenie filmu oba potwory zginęły w morzu podczas erupcji wulkanu.


RE: Szukam filmu - Phoenix - 05-08-2020

#szukam
Czesc wam,
Szukam pewnego filmu, sprawa jest o tyle trudna, że mam szczątkowe informacje. Urywek filmu widziałem kilka lat temu w TV, jakiś czas temu sobie o nim przypomniałem i teraz mnie męczy Big Grin

To co pamiętam:
Bohaterami było młode małżeństwo lub para.
Miesjem akcji było jakieś pustkowie z jednym domem, w którym mieszkał mężczyzna. Pamiętam dialog w którym główny bohater nazywa go "głupi Meksyk", ponieważ mężczyzna się nie odzywał i udawał, że nic nie rozumie, a z czasem okazało się, że rozumie wszytsko. Żona bohatera z czasem zamieszkała z "meksykaninem" w domu, a bohater został na zewnątrz. Pamiętam sceny upałów, kojarzą mi się sceny komunikaotow radiowych nawiązujących do jakis kiepskiej sytuacji w miastach.
Pamiętam też, że w pewnym momencie główny bohater zaczął prosić, aby wpuścili go do domu, czy coś takiego, więc "meksykanin" kazał mu sprzątać itd.
Ktoś coś kojarzy, ktoś coś pomoże?


RE: Szukam filmu - banan1985 - 10-12-2020

Witam potrzebuję tytuły filmów z których są te sceny. Charlie Chaplin juz wiem że jest to " The Kid" , ale reszty nie mam pojęcia. Może ktoś mi pomoże Smile Gdyby chociaż ktoś mi podpowiedział nazwiska aktorów to juz by było super
[Obrazek: c6b4a11362612730.jpg]


RE: Szukam filmu - Marioo - 10-12-2020

W prawym dolnym rogu jest Danuta Szaflarska z filmu "Zakazane piosenki" [1946].
Z lewej strony to będzie pewnie Pola Negri, ale nie wiem z jakiego filmu jest zdjęcie.
Obok Chaplina jest Eugeniusz Bodo, a zdjęcie pochodzi z filmu "Człowiek o błękitnej duszy" [1929].
Ostatniej osoby niestety nie kojarzę.

Można coś wygrać? Tongue


RE: Szukam filmu - Kinomaniak1992 - 12-12-2020

Na wstępie chciał bym się ze wszystkimi przywitać (nowy) i niestety od razu zacząć od pytania/pomocy.

Film jest stosunkowo stary więc będę opierał się na tym co pamiętam.

Kobieta (pamiętam, że miała dziecko) tłucze przez przypadek jakąś figurkę i tym samym wypuszcza na świat "demona" czy bardziej gargulca, który chce porwać jej dziecko.
Dodatkowym motywem który pamiętam jest scena w której ten gargulec jedzie ciężarówką/cysterną śmiejąc się w charakterystyczny sposób.
Pamiętam, że było coś z motywem słomy, że tylko ona może go zatrzymać.
Tematyka: Horrory.


RE: Szukam filmu - Lupusartzzz - 12-12-2020

Zapewne chodzi ci o "Rumpelstiltskin" (u nas "Władca Dusz") z 1995 roku.


RE: Szukam filmu - Kinomaniak1992 - 13-12-2020

Właśnie zacząłem oglądać.
Jesteś wielki Smile

Dziękuję!


RE: Szukam filmu - wintermute - 28-12-2020

Hejka wszystkim. Jestem nowy na forum i trafiłem tutaj po tym, jak spędziłem całe święta na szukaniu jednego filmu i niestety go nie znalazłem. Zaznaczam, że film jest mało znany, trochę taki dla miłośników gatunku raczej. (Wpadłem na niego szukając filmów w tematyce cyberpunkowej/Sci-Fi/TechNoir). Zaznaczam, że film oglądałem po niemiecku, ale nie wiem czy to był film niemiecki. Chyba raczej nie.

Nie pamiętam dokładnie fabuły, ale w tym filmie bardziej chodziło o klimat... Akcja filmu toczy się głównie w jakiejś korporacji. Jest kilka ujęć drapacza chmur, w którym widać pracowników firmy, przez okna, w oświetlonych pomieszczeniach, oddających się monotonnym zadaniom. Siedzą pojedynczo. Światła są jasne, ujęcie robione w nocy, zapewniające mocny kontrast. Cała otoczka tego filmu jest dość ciężka i zimna. Wszystkie sceny są kręcone nocą. Mało dialogów. Jeśli już są, są one ograniczone do minimum. Film pokazuje życie w tej korporacji, z perspektywy jednego z pracowników, chociaż jest bardzo mało szczegółów. Jeśli chodzi o informacje, to ten film w ogóle jest minimalistyczny. Film jest mało znany. Nie był to film gatunku B, ale też nie najwyższych lotów. Film musi być stosunkowo młody. W każdym razie, prawdopodobnie wyszedł po roku 2000.

Protagonista jest pracownikiem korporacji. Jest kilka scen z jego kolegą z pracy, niew pamiętam czy prosi go o jakąś przysługę, czy coś... W każdym razie rozmowy są głównie na temat pracy. Jest scena seksu z jego przełożoną, która jest dość specyficzna. Pokazuje trochę te warunki pracy. Wszystko jest takie zimne, bez żadnych uczuć, cała scena jest taka mechaniczna. Scena seksu trwa kilka sekund, po czym momentalnie przechodzą do rozmów na temat pracy.
Później kolega przestaje przychodzić do pracy. Protagonista się dopytuje, ale nie uzyskuje żadnych informacji. Z tego co pamiętam dostaje jego posadę? Później jest jakaś scena w piwnicy, gdzie mu grożą, że go wywalą, on dopytuje czy to samo zrobili z tym jego kolegą. Później jest ta scena w tej samej piwnicy, gdzie go wywalają. Pamiętam, że na koniec jest jakaś scena nad fontanną, gdzieś w mieśćie, kręcona z góry. Protagonista wchodzi chyba i film się kończy, jeśli nie w tej scenie, to krótko po niej.


RE: Szukam filmu - Krystal - 12-01-2021

Witam Wszystkich.

Serdecznie proszę miłośników kina o pomoc. Mam dwie nie dające mi spokoju sprawy :

1. Od wielu lat poszukuję jakichkolwiek danych o filmie, który oglądałam jako dziecko (przełom 70/80). Ja zapamiętałam tytuł "Ballada o Janie żołnierzu", ale przypuszczalnie błędnie, bo wyszukiwanie go nic nie daje.
Fabuła : żołnierz jest zwalniany z armii i dostaje jako cały żołd 3 (?) grosze. Rozpoczyna wędrówkę do domu. Po drodze spotyka Jezusa,, a także diablicę. Żołnierz ma magiczny worek i kiedy nakazuje diablicy : "do wora! do wora!" - ta zmniejsza się i jest do tego worka wciągana.
Na końcu pamiętam taką scenę : jakaś wielka hala, w której siedzą oczekujący ludzie, wielu. Pojawia się jasne światło i otwiera się jakieś przejście, do którego wszyscy oni zdążają.

2. Druga prośba powinna być łatwiejsza (chyba) - chodzi mi o amerykański film oparty na autentycznej opowieści mężczyzny, który twierdził, że został uprowadzony przez UFO. Wraz z kilkoma kolegami wracał on nocą z pracy (drwale?), kiedy w pobliżu w lesie obok drogi coś zaczęło się dziać. Ten główny bohater chyba się tam udał - bo znikł. Koledzy szukali go bez skutku. Po kilku dniach patrol policji natknął się na niego, nagiego i przerażonego, skulonego pod ścianą w jakimś pustym lokalu.
Z jego przeżyć w trakcie porwania pamiętam tylko moment, kiedy obudził się w obcym statku - w jakiejś niszy. Podczołgał się do wyjścia z niej i zobaczył wielką przestrzeń w kształcie wrzeciona, obudowaną zewsząd takimi samymi niszami jak jego. W każdej leżał człowiek, w niektórych zwłoki.

Czy ktoś z Szanownych Państwa kojarzy może te moje opowieści z filmami?... Smile