Filmozercy.com | Forum
Roger Waters The Wall - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale)
+--- Wątek: Roger Waters The Wall (/watek-roger-waters-the-wall)



Roger Waters The Wall - Kirek - 20-03-2017

Zapis koncertu Rogera Watersa wykonującego utwory z albumu "The Wall" grupy Pink Floyd podczas trasy, która odbyła się w latach 2010-2013.

Wykaz utworów
  1. In the Flesh?
  2. The Thin Ice
  3. Another Brick in the Wall (Part 1)
  4. The Happiest Days of Our Lives
  5. Another Brick in the Wall (Part 2)
  6. The Ballad of Jean Charles de Menezes
  7. Mother
  8. Goodbye Blue Sky
  9. Empty Spaces
  10. What Shall We Do Now?
  11. Young Lust
  12. One of My Turns
  13. Don't Leave Me Now
  14. Another Brick in the Wall (Part 3)
  15. The Last Few Bricks
  16. Goodbye Cruel World
  17. Hey You
  18. Is There Anybody Out There?
  19. Nobody Home
  20. Vera
  21. Bring the Boys Back Home
  22. Comfortably Numb
  23. The Show Must Go On
  24. In the Flesh
  25. Run Like Hell
  26. Waiting for the Worms
  27. Stop
  28. The Trial
  29. Outside the Wall

Nie jestem jakimś wielkim fanem Pink Floyd ale akurat do "The Wall" obok "Ummagumma - studio album" najczęściej powracam więc z zainteresowaniem obejrzałem ten materiał. Trzeba przyznać, że rozmach przedsięwzięcia jest ogromny i bardziej przypomina to spektakl muzyczny niż koncert. Jego anty: - wojenne, - kapitalistyczne, - rządowe przesłanie jest tym co dodatkowo przemawia do mnie. W koncert są w komponowane wstawki, z melancholijnej podróży Rogera Watersa na groby swoich przodków (dziadka i ojca), którzy zginęli podczas wojen. Dla mnie to wydawnictwo jest rewelacyjne, polecam.

Dodatkowymi atutami są zapis ścieżki dźwiękowej w Dolby Atmos (ja akurat na chwilę obecną nie mam jak z tego skorzystać) oraz napisy w języku polskim. Specyfikacja wydań jest identyczna dla każdego kraju więc można przebierać, gdzie taniej (poza wydaniem z pkt 2, które namierzyłem tylko w Czechach).


Wydania:
1. Wydanie w digipack 2xBD.
[Obrazek: 71h23DQOdPL._SY550_.jpg] [Obrazek: 11177096-1634330647452256.jpg]
Specyfikacja dostępna na stronie poral.eu.

2. Wydanie w digipack 1xBD.
Jeżeli dobrze zaobserwowałem to różni się od powyższego tylko brakiem drugiej płyty. Dostępne było (obecnie raczej już tylko drugi obieg) w Czechach.

3. Wydanie w amaray 2xBD
Czyli same płyty z pkt 1 w klasycznym opakowaniu.

4. Wydanie w amaray 1xBD
Czyli płyta z koncertem w klasycznym opakowaniu, przypuszczalnie ta konfiguracja nie trafiła do polskiej dystrybucji.

5. Wydanie na DVD.
Tutaj musimy pogodzić się z utratą dźwięku Dolby Atmos na rzecz Dolby Digital 5.1.

[Obrazek: roger-waters-the-wall-u-iext38082047.jpg] [Obrazek: roger-waters-the-wall-u-iext35414047.jpg]

Wydanie 2xBD - digipack w niektórych krajach już się wyprzedało, w pozostałych cały czas się ceni i trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 100 PLN. Wydanie 1xBD - amaray można upolować w promocjach. Ja skorzystałem z ZAVVI gdzie można je było kupić za 5£ czyli około 25 PLN co przy polskiej cenie za DVD kształtującej się w okolicach 40 PLN wydaje się atrakcyjną ofertą  Cool .


RE: Roger Waters The Wall - Gieferg - 20-03-2017

Osobiście wolałbym wydawnictwo koncertowe, które obejmuje ostatnie albumy Floydów, The Wall w całości średnio mi podeszło. Wielka szkoda, że Pulse jest tylko na CD/DVD.