Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 05-04-2023

(04-04-2023, 13:46)prodarek napisał(a):  "Firmwares, 20X-56, 20X-60, 20X-65-0131 have AutoScript feature enabled."
Tego nie wiedziałem także spoko bo jeśli ktoś nie chce wgrywać JB to i tak ma dość szerokie pole do popisu, można między innymi uruchomić serwer ftp na oppo z dostępem do usb zdalnie, podmieniać napisy z automatu, otworzyć port z automatu do komunikacji przez apkę.

Także @misfit pomyśl o tym jak coś mogę jakiś skrypt szybko napisać.

Faktycznie AutoScript działa także na ostatnim oficjalnym firmware i tym samym dzięki prodarkowi udało się uzyskać dostęp do usb zdalnie po ftp. Więc można robić sobie maratony serialowo/filmowe, przy tym nie ruszając dupy z kanapy. Do tego można np. zdalnie wrzucić do katalogu głównego na penie napisy o dowolnej nazwie, a skrypt automatycznie zmieni ich nazwę i przeniesie je w odpowiednie miejsce i je wyświetli w OPPO - a wszystko to za pomocą naciśnięcia jednego przycisku na pilocie (CLEAR).
Tak więc polecam spróbować, zero ryzyka na oficjalnym firmware. A prodarek niech pomyśli o jakichś opłatach za udostępnienie plików Wink


RE: Oppo UDP-203 - kulcikriu - 07-04-2023

Czy na oppo 203 z JB odtworzy mi bez problemu dvd region 1? Zadziala jak z BR region A z językiem płyty na angielski?
Ktoś może wie?


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 07-04-2023

Wszystko będzie działać Smile


RE: Oppo UDP-203 - kulcikriu - 07-04-2023

DziekiSmile


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 07-04-2023

(05-04-2023, 14:29)misfit napisał(a):  Faktycznie AutoScript działa także na ostatnim oficjalnym firmware i tym samym dzięki prodarkowi udało się uzyskać dostęp do usb zdalnie po ftp.

Potwierdzam, działa wszystko pięknie na telefonie jak i na laptopie łącze się elegancko przez total commander i mogę sobie wrzucać napisy bez wypinania USB z Oppo. Prodarek jesteś piękny Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 07-04-2023

dwa lata temu napisałem o tym, ze można napisy zdalnie na pendrivie podmieniać, ba... można to robić nawet w trakcie oglądania z dodanymi napisami, tylko po podmienieniu trzeba przeliczyć na jakiś inny jezyk i następnie ponownie na "inne", i nowe podmienione napisy zostaną zaczytane nowe wgrane napisy


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 07-04-2023

Akurat serwer ftp to tylko jedna z funkcji a nakładka o której piszesz wymaga JB.


________________
Na ten moment skrypt uruchamia się automatycznie i nie modyfikuje żadnych plików systemowych, działa na zmodyfikowanym firmware jak i oryginalnym a gównie funkcje to:

# Uruchomienie ftp z dostępem do USB( napisy wrzucamy do głównego katalogu obojętnie jak nazwane.
# Otwarcie komunikacji na porcie 436.
# Możliwość zdalnego kopiowania napisów z "NAS" do USB, przydatne gdy oppo jest wyłączone a my przygotujemy sobie wcześniej napisy na serwerze "NAS", działa tylko przy uruchomieniu oppo.
# Podczas oglądania po wciśnięciu guzika na pilocie "CLEAR" następuje przeniesienie napisów do katalogu /sub zmiana ich nazwy na sub.srt i włączenie ich, działa dla każdej płyty również tych bez napisów oryginalnych. Guzik "CLEAR" działa również podczas nie oglądania wtedy tylko przenosi napisy do katalogu /sub.


RE: Oppo UDP-203 - kulcikriu - 07-04-2023

Podbijam posty @misfit i @pred895 - wielkie ukłony dla prodarka! Jedno kliknięcie + clear i napisy na ekranie. Duże podziękowanie za skrypt i cierpliwość za banalne pytaniaSmile plus kolejny punkt, bo nie wiem jak inaczej mogę się prodarkowi odwdzięczyć.


RE: Oppo UDP-203 - Keyser - 08-04-2023

Hej Panowie, dawno się nie udzielałem ale zerkam i też bym tak chciał do swojego OPPO żeby nie ruszać się z kanapy i napisy wrzucać z laptopa/telefonuSmile
Mocno techniczny nie jestem, nie mam NASa a co najwyżej wifi i one drive.
Czytać za to umiem, więc jeśli bez serwerów, ftpow i innych cudów się da i gdyby ktoś był taki miły i podesłał co trzeba i parę słów instrukcji to odwdzięczę się dobrym słowem, plusikiem, ewentualnie drobną kontrybucją na wzmocnienie przyszłych procesów twórczych Smile
Ale na oryginalnym firmware, bez jailbreaka.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 11-04-2023

No podesłać ci nikt nie za bardzo mógł bo to takie trochę naplucie mi w twarz Smile, należało się do mnie zwrócić.
Tutaj masz już wszystkie potrzebne rzeczy i opis
https://forum.filmozercy.com/watek-oppo-udp-20x-automatyczne-zarzadzanie-napisami-do-plyt