Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 05-06-2018

(05-06-2018, 11:34)misfit napisał(a):  Mam też cichą nadzieję, że prędzej czy później odgapią pomysł Panasonika ze zmianą jasności napisów co jest bardzo przydatne w trakcie oglądania treści HDR.
Co prawda w Oppo ew. zbyt wysoką jasność oryginalnych napisów można częściowo obejść ładując napisy z USB i zmieniając im kolor czcionki, ale to nie jest do końca to co ma Panas do zaoferowania w tym względzie.
Fakt, przydałaby się możliwość przyciemnienia napisów dla HDR. Z tym, że oryginalne PGS chyba nie świecą tak mocno, jak zewnętrzne .srt.

A jeszcze taka kwestia - czy ktoś korzysta z opcji "Favorites", oraz z list odtwarzania? Gdzieś czytałem, że to powinno działać z dyskami sieciowymi przez SMB, ale w moim przypadku nie udało mi się tego ogarnąć (NAS, komputer). Nie sprawdzałem jeszcze tylko z dyskiem zewnętrznym USB. Ktoś korzysta z tych funkcjonalności?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 06-06-2018

(05-06-2018, 17:25)Kubek napisał(a):  Z tym, że oryginalne PGS chyba nie świecą tak mocno, jak zewnętrzne .srt.

To zależy jaki wybierzesz kolor napisów zewnętrznych - mogą być ciemniejsze.
Co do oryginalnych napisów to na płytach UHD na szczęście znajdują się szare napisy, ale to już zależy od wydawcy i być może też konkretnego tytułu. Gdy zasłonię rolety to jak na mój gust w HDR wciąż są one trochę za jasne.
Z tych filmów, które widziałem to najjaśniejsze napisy stosuje Disney, a najciemniejsze - Paramount.

EDIT: Zgodnie z zapowiedziami pojawił się nowy firmware (na razie w USA - beta).
Zmiany:

Cytat:1. Added the Dolby Vision “Player-led processing” mode for compatibility with recent Sony Dolby Vision TVs and firmware updates.
2. Added the “Dolby Vision” mode under the HDR Setting menu, which allows the player to convert the output to Dolby Vision when possible.
3. Added the “Dolby Vision Processing” setting under the HDR Setting menu. This setting allows customers to choose whether Dolby Vision processing is handled mainly by the TV or the UDP-20x player.
4. Added MQA support via the USB DAC In for the UDP-205 players. (More info can be found in the “USB Audio DAC Firmware” section on the UDP-205 support page.)
5. Added the “Up-Sample DAC Input” setting under the Audio Processing menu for the UDP-205.
6. General fixes and disc compatibility improvements based on recent and upcoming UHD Blu-ray releases as well as user-submitted samples.

Ciekawie brzmi opcja 3. Czy to oznacza, że po wyborze przetwarzania DV po stronie odtwarzacza, a nie TV, nie trzeba będzie czekać w nieskończoność na finalną aktualizację np. dla OLED LG poprawiającą buga z gdzieniegdzie ciemnoszarymi czerniami w trybie DV ? Trzeba to będzie sprawdzić.


RE: Oppo UDP-203 - Mateusz - 11-06-2018

Europejska wersja aktualizacji już się pojawiła.

http://filmozercy.com/wpis/oppo-wydaje-aktualizacje-dla-nowego-profilu-dolby-vision-w-europie


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 17-06-2018

Witam wszystkich Smile Do mnie OPPO 203 dotrze we wtorek. Bardzo długo się zastanawiałem nad nim, ale w końcu przeważyło to, że właściwie nie ma złych opinii o nim. Może poza rozczarowanymi (chwilowo), którzy w niewłaściwy sposób coś robili. Trapi mnie jedna myśl, a mianowicie to, że mam już trochę lat i niespecjalnie ogarniam kwestię tych napisów, które można uruchomić z pendrive'a. Wiem, że to działa, ale skąd brać napisy, jak ew. konwertować, jak synchronizować z filmem- to już czarna magia dla mnie Big Grin Ale może sobie poradzę.


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 17-06-2018

(17-06-2018, 16:58)Pablo0909 napisał(a):  Witam wszystkich Smile  Do mnie OPPO 203 dotrze we wtorek. Bardzo długo się zastanawiałem nad nim, ale w końcu przeważyło to, że właściwie nie ma złych opinii o nim. Może poza rozczarowanymi (chwilowo), którzy w niewłaściwy sposób coś robili. Trapi mnie jedna myśl, a mianowicie to, że mam już trochę lat i niespecjalnie ogarniam kwestię tych napisów, które można uruchomić z pendrive'a. Wiem, że to działa, ale skąd brać napisy, jak ew. konwertować, jak synchronizować z filmem- to już czarna magia dla mnie Big Grin  Ale może sobie poradzę.
Najprościej szukać napisów np. na opensubtitles.org
Synchron z oryginalną płytą nie zawsze jest poprawny. Można to robić/kontrolować samemu po zgraniu filmu na dysk komputera za pomocą programu MakeMKV, otwarciu pliku z napisami, oraz zgranego filmu w programie np. Subtitle Edit i tam sobie wszystko szybciej lub wolniej ogarniasz. To tak bardzo na skróty mówiąc, ale programy możesz już sobie zacząć poznawać. Powodzenia.

[EDIT]Jak masz film na dysku, to odtwarzając go w VLC możesz w odtwarzaczu wyszukać i pobrać napisy i na bieżąco zobaczysz czy jest akceptowalny synchron.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 17-06-2018

(17-06-2018, 17:42)Kubek napisał(a):  Najprościej szukać napisów np. na opensubtitles.org
Synchron z oryginalną płytą nie zawsze jest poprawny. Można to robić/kontrolować samemu po zgraniu filmu na dysk komputera za pomocą programu MakeMKV, otwarciu pliku z napisami, oraz zgranego filmu w programie np. Subtitle Edit i tam sobie wszystko szybciej lub wolniej ogarniasz. To tak bardzo na skróty mówiąc, ale programy możesz już sobie zacząć poznawać. Powodzenia.

[EDIT]Jak masz film na dysku, to odtwarzając go w VLC możesz w odtwarzaczu wyszukać i pobrać napisy i na bieżąco zobaczysz czy jest akceptowalny synchron.

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Problem w tym, że nie ściągam filmów z netu, raczej je kupuję. OPPO też kupiłem raczej z myślą o filmach z wydań zagranicznych, szczególnie z USA. U nas ceny są jakie są, ale jesli jest możliwość kupienia taniej, to czemu nie? Smile


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 17-06-2018

(17-06-2018, 19:16)Pablo0909 napisał(a):  Dzięki serdeczne za podpowiedź. Problem w tym, że nie ściągam filmów z netu, raczej je kupuję. OPPO też kupiłem raczej z myślą o filmach z wydań zagranicznych, szczególnie z USA. U nas ceny są jakie są, ale jesli jest możliwość kupienia taniej, to czemu nie?  Smile
Przeczytaj uważnie, co napisałem.


RE: Oppo UDP-203 - darayavahus - 18-06-2018

A może by tak na filmożercach zrobić jakąś podstronę gdzie można by wrzucać takie pewne, sprawdzone i poprawione napisy do oryginalnych filmów? Jak ktoś już się napracował to po co ktoś inny ma robić to samo.
Albo np upload napisów przez filmoskopa?


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 18-06-2018

Masz prawo do tych napisów by je publikować? 80% napisów do filmów w mojej kolekcji, nie musiałem żadnych korekt robić. Do 4k wcale nic nie musiałem dopasowywać. Gdyby to było z czymkolwiek dużo roboty, to obecni posiadacze Oppo by już pisali o tym. Problem z nimi jak dotąd wydumali sami nie posiadacze Oppo, którym się po prostu wydaje


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 18-06-2018

(18-06-2018, 11:14)wolfman napisał(a):  Masz prawo do tych napisów by je publikować? 80% napisów do filmów w mojej kolekcji, nie musiałem żadnych korekt robić. Do 4k wcale nic nie musiałem dopasowywać. Gdyby to było z czymkolwiek dużo roboty, to obecni posiadacze Oppo by już pisali o tym. Problem z nimi jak dotąd wydumali sami nie posiadacze Oppo, którym się po prostu wydaje
Na długo zanim zostałem posiadaczem Oppo i tv UHD, kupowałem zagraniczne wydania BD z powodu niższej ceny, oraz dostępności filmów w Polsce nie wydanych na BD. Z napisami jest naprawdę różnie - im bardziej egzotyczna pozycja, tym trudniej. To może nie jest dużo, ale dopasowałem napisy do co najmniej kilkudziesięciu filmów i w moim przypadku powiedziałbym, że jest proporcja powiedzmy 40% bez poprawek, 60 z poprawkami (od drobnych, być może nie istotnych dla kogoś innego, do np. rozciągania wersji z DVD, bo tylko taka jest). Zanim kupiłem Oppo, odtwarzałem je za pomocą klocka Popcorn VTEN (z resztą cały czas się przydaje, choćby do streamowania 3D). Po zakupie Oppo, zmieniło się tylko to, że mam możliwość używania napisów z pendrive przy odtwarzaniu oryg. płyty, bez konieczności streamowania z NAS, dysku USB, czy tam z komputera. Jednak w świetle powyższego, w napisach  w dalszym ciągu czasem trzeba podłubać, więc i tak wolę przejść procedurę: film na dysk, Subtitle Edit i wiem co mam.

Swoją drogą, Oppo doskonale nadaje się do stremowania filmów/muzyki z domowej sieci i gdyby nie to, że nie łyka mkv 3d, to byłby jedynym klockiem do tego w moim zestawie.