Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 23-08-2018

To ile tych OPPO na filmożercach już mamy ? Big Grin

(23-08-2018, 13:21)Daras napisał(a):  W sprawie specyfikacji swojego projektora wyślę maila do centrali. Zadam też kilka pytań natury bardziej praktycznej. Dziś wygląda to tak (specjalnie w nocy sprawdzałem), że widzę 24Hz, a pisząc ściślej 23.978Hz. Zawsze z Optomy dostawałem odpowiedzi. Poczekajmy. Przede mną kilka gorących dni ale obiecuję, że nie odpuszczę tematu.*

Na stronach Optomy widnieje takie oto hasło reklamowe:
Większość filmów nagrywana jest z szybkością klatkowania 24 klatek na sekundę (fps). Aby zachować czystość oryginalnego obrazu, projektory Optoma potrafią przyjmować źródła sygnału High Definition przy 24 fpm, wyświetlając filmy dokładnie tak, jak chciał tego reżyser.

Daras, wyjątkowo uparty z Ciebie osobnik - podpowiem tylko abyś wygooglał lub popytał odpowiednie osoby w jaki sposób filmy 24p są wyświetlane w kinach Smile

(23-08-2018, 13:21)Daras napisał(a):  Czy Twój Espon ma wsparcie dla 24fps?  

Patrz poniżej.

(23-08-2018, 06:56)misfit napisał(a):  Mój Epson dostając taki sygnał ~24fps powtarza każdą klatkę dwukrotnie (2:2 pulldown) i wyświetla toto w 48Hz

Jeśli chcesz dalej ciągnąć temat Hz czy fps to zapraszam na PW.


RE: Oppo UDP-203 - Juhas - 23-08-2018

(23-08-2018, 15:48)Pablo0909 napisał(a):  Gratulacje Smile  Mam nadzieję, że tak jak ja, Ty również nie będziesz żałować wydanych pieniędzy. Świetny wybór! Smile
Ostatecznie kupiłem w sklepie audiofil gdzie koleś od razu spytał się ile chciała konkurencja bo obstawia, że już pewnie cały internet i każdy sklep przeleciałem Big Grin więc wyszło naprawdę całkiem spoko bo 3650 zł gdzie u konkurencji chcieli odemnie 4350 zł i to jeszcze musiałbym czekać na dostawę miesiąc..


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 23-08-2018

(23-08-2018, 16:06)misfit napisał(a):  (...)
Jeśli chcesz dalej ciągnąć temat Hz czy fps to zapraszam na PW.

Proszę bardzo. Już poszło. Cool

Wracam do tematu przewodniego. Nie zauważyłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, a bardzo mnie ona ciekawi. Zatem jeszcze raz.

Daras napisał:
Misfit, czy Twój Oppo „przerabia” 1080i50 na 1080p25...???

EDIT;
A odpowiedź Optomy i tak tu wkleję, gwoli rzetelności. Smile No, chyba, że tym razem nie odpiszą...


RE: Oppo UDP-203 - shaman72 - 23-08-2018

(23-08-2018, 16:29)Juhas napisał(a):  
(23-08-2018, 15:48)Pablo0909 napisał(a):  Gratulacje Smile  Mam nadzieję, że tak jak ja, Ty również nie będziesz żałować wydanych pieniędzy. Świetny wybór! Smile
Ostatecznie kupiłem w sklepie audiofil gdzie koleś od razu spytał się ile chciała konkurencja bo obstawia, że już pewnie cały internet i każdy sklep przeleciałem Big Grin więc wyszło naprawdę całkiem spoko bo 3650 zł gdzie u konkurencji chcieli odemnie 4350 zł i to jeszcze musiałbym czekać na dostawę miesiąc..
Za te 4350 zł, już byś miał region free Wink


RE: Oppo UDP-203 - Ethan - 23-08-2018

Nie wiadomo czy by miał. wszystkie ogłoszenia na allegro z region free (miesiąc temu) okazały się ściemą.


RE: Oppo UDP-203 - shaman72 - 24-08-2018

(23-08-2018, 22:40)Ethan napisał(a):  Nie wiadomo czy by miał. wszystkie ogłoszenia na allegro z region free (miesiąc temu) okazały się ściemą.

A kto mówi o Allegro??
https://www.tophifi.pl/kino-domowe/odtwarzacze-4k-blu-ray-dvd/oppo-udp-203-region-free.html


RE: Oppo UDP-203 - wachi40 - 24-08-2018

Jeśli proszą o kontakt w sprawie dostępności to też nie mają sprzętu w sklepie


RE: Oppo UDP-203 - shaman72 - 24-08-2018

(24-08-2018, 09:25)wachi40 napisał(a):  Jeśli proszą o kontakt w sprawie  dostępności to też  nie mają sprzętu w sklepie

Zapewne mogą ściągnąć, kwestia czasu, ale nie róbmy offtopu.


RE: Oppo UDP-203 - Pai-Chi-Wo - 24-08-2018

(23-08-2018, 13:21)Daras napisał(a):  W sprawie specyfikacji mojego projektora wyślę maila do centrali. Zadam też kilka pytań natury bardziej praktycznej. Dziś wygląda to tak (specjalnie w nocy sprawdzałem), że widzę 24Hz, a pisząc ściślej 23.978Hz. Zawsze z Optomy dostawałem odpowiedzi. Poczekajmy. Przede mną kilka gorących dni ale obiecuję, że nie odpuszczę tematu.*
Ty wyślesz do centrali a centrala do bazy...Daras, napisz mi na PW jaki masz model projektora? To może będę miał podręcznik serwisowy do tego modelu?
To zajedziesz się szczegółami... Big Grin (dobra zanikam, wracam we wrześniu).


RE: Oppo UDP-203 - Glaeken - 25-08-2018

Obdzwonilem salony w Warszawie z zamiarem kupienia odtwarzacza oppo 203 ale sie okazalo ze jest probem z jego dostepnoscia i dystrybutor nie jest w stanie powiedziec kiedy bedzie dostawa. Ale przy okazji dowiedzialem, sie kilku rzeczy ktore chcialbym z wami potwierdzic:

1. oppo 203 a oppo 203 region free - rozumiem ze jedyna roznica polega na tym, ze na tym drugim mozna odtworzyc film na dvd/blu ray niezaleznie jaki to region - A, B czy C a na pierwszym tylko region B jest mozliwy do odtworzenia?

2. Sprzedawca jednego z salonow powiedzial mi, ze pomimo tego iz filmy na UHD nie maja blokady regionalnej to ponoc czesc klientów mialo problem z odtworzeniem filmu sprowadzonego z zagranicy na oppo 203... czy to wogole mozliwe ?

3. Podobno technologia z odtwarzaczy oppo zostala sprzedana Pioneerowi i rzekomo we wrzesniu i/lub pazdzierniku na rynku maja pojawic sie pierwsze odtwarzacze Pioneera bedace niemal kopiami odtwarzaczy oppo. Ktos cos wie na ten temat?