Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-12-2018

Coś tam w końcu w zapowiedziach się pojawiło - podobno Bad Times at the El Royale i We, the Marines mają mieć HDR10+.
Ale kompletnie mi to lata w sytuacji gdy w tym HDR10+ nie ma określonego standardu w jaki sposób ma się odbywać mapowanie tonów Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 07-12-2018

Tych, które będą w przyszłości. Tongue

(07-12-2018, 10:53)misfit napisał(a):  Coś tam w końcu w zapowiedziach się pojawiło - podobno Bad Times at the El Royale i We, the Marines mają mieć HDR10+.
Ale kompletnie mi to lata w sytuacji gdy w tym HDR10+ nie ma określonego standardu w jaki sposób ma się odbywać mapowanie tonów Big Grin

Pisząc poprzedni post, wpadło mi do głowy, że skoro to Samsung wprowadza, to nie daj Boże, żeby brali się za przygotowanie takich filmów Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 07-12-2018

Obyś nie wykrakał Wink
Jak wiemy np. koder DV z którego korzysta StudioCanal w swoich filmach na UHD, sprawia, że oglądając je w HDR10 (czyt. na sprzęcie, który nie ma wsparcia dla Dolby Vision) kompresja miejscami przypomina VCD + do tego z widocznymi przebarwienia obrazu. Co do przebarwień to podobnie ma się sprawa w części wydań DV od Paramount oglądanych w HDR10, ale to ogólnie w dużo mniejszym stopniu w stosunku do StudioCanal.

Więc niewykluczone, że na początku możemy mieć powtórkę z rozrywki z różnymi problemami na etapie kompresji w przypadku HDR10+ oglądanego w HDR10.
A tymczasem dynamiczne metadane ogólnie tracą coraz bardziej na znaczeniu wraz z upowszechnieniem się dynamic tone mappingu w wyświetlaczach... Smile


RE: Oppo UDP-203 - Mykonos - 10-12-2018

Kolejny raz zamiast się dogadać tworzy się kolejny standard, który będzie utrudniać życie wszystkim. Ah... wiecznie to samo.


RE: Oppo UDP-203 - dakatri.drache - 21-12-2018

(10-12-2018, 07:47)Mykonos napisał(a):  Kolejny raz zamiast się dogadać tworzy się kolejny standard, który będzie utrudniać życie wszystkim. Ah... wiecznie to samo.
Fakt, może to być frustrujące ale ciekawe jak producenci sprzętów się do tego z czasem ustosunkują. Np. Oppo i Pioneer już zapowiedziały wsparcie dla HDR10+ więc tutaj wszystko będzie nam śmigać (edit: Panasonic chyba też, ale nie jestem pewien). Kwestia pozostałych firm oraz producentów odtwarzaczy i tv. Może z roku na rok obsługa wszystkich formatów HDR stanie się standardem? Na przykład OLEDy LG obsługują na tą chwilę wszystkie dostępne rodzaje HDR, za co mają naprawdę duże uznanie. Ciekawe czy z czasem też będzie dostępna łatka systemowa dająca możliwość obsługi HDR10+. Pożyjemy, zobaczymy. Technologia HDR jest jeszcze bardzo młoda i cały czas się kształtuje.

A skoro o Oppo i LG mowa to muszę się pochwalić, że u mnie już nastały święta  Big Grin  Big Grin  Big Grin
[Obrazek: vSAanRe.jpg]


RE: Oppo UDP-203 - Mr.Hankey - 21-12-2018

Zestaw OLED + Oppo staje się powoli forumowym standardem - miłoSmile


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 28-12-2018

Zgodnie z zapowiedziami w USA pojawił się nowy firmware w wersji beta, a w nim:

1. Added the HDR10+ support. A HDR10+ enabled TV is required to view content in HDR10+.
2. Added the "HDMI IN BYPASS" mode for Dolby Vision passthrough via HDMI In.
3. General fixes and disc compatibility improvements based on recent and upcoming UHD Blu-ray releases as well as user-submitted samples.

Aktualizacja dla europejskich odtwarzaczy wyjdzie zapewne jakoś w przyszłym tygodniu.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 28-12-2018

Super news na koniec roku Smile dakatri.drache, jak Ci się sprzęt sprawuje? Smile


RE: Oppo UDP-203 - dakatri.drache - 30-12-2018

(28-12-2018, 22:43)Pablo0909 napisał(a):  Super news na koniec roku Smile dakatri.drache, jak Ci się sprzęt sprawuje? Smile

Sprzęt jest naprawdę pierwsza klasa i polecam każdemu kinomaniakowi. Wymieniłem mojego kilkuletniego LCD Panasonica 65'' z krawędziowym podświetleniem + odtwarzacz z PS4 na zestaw OLED + OPPO więc różnica jest jak między ziemią a niebem.

TV od LG sprawuje się bez zarzutów. Trafiłem na niezłą sztukę bo banding jest ledwo zauważalny na planszy 5% szarości w totalnie zaciemnionym pokoju. Przed zakupem kusił mnie jeszcze LEDowy Philips i jego Ambilight ale cieszę się, że wybrałem jednak OLEDa. Czerń i kontrast są bajeczne, pilot z żyroskopem jest mega wygodny, intuicyjny interfejs, soft działa sprawnie i nie muli. Sygnał 4k, HDR, DV i 60fps z Youtuba działa prawidłowo. To właśnie przy sygnale 4k z HDR w 60fps ten TV pokazuje na co go stać. Czasami jedynie mam wrażenie, że na bardzo ciemnych obszarach nie widać wszystkich detali/odcieni. Ale tutaj pewnie jest jeszcze kwestia dokładniejszych ustawień obrazu no i ewentualnej kalibracji ale to może z czasem.

Co do OPPO to podczas samego rozpakowywania zawartości kartonu można było poczuć, że mamy do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki. Eleganckie czarne pudełko na okablowanie, odtwarzacz włożony do czarnej, firmowej, solidnej torby no i czarna pianka/styropian Big Grin Pilot jest solidny, posiada dużo przycisków z przydatnymi funkcjami no i podświetlenie klawiszy jak najbardziej sprawdza się w nocy. Dwa wyjścia HDMI (jedno główne, drugie tylko na audio) bardzo na plus, bo mój AV nie jest w stanie przepuścić HDR więc nie muszę ograniczać się do zwykłego DD puszczonego przez opticala z TV. Miło mi się również zrobiło gdy okazało się że OPPO jest w stanie odczytać zewnętrzy HDD w NTFS i zarówno w exFAT. Nie miałem jeszcze żadnego problemu z obsługą plików audio i video a mam ich sporo z różnych źródeł. Po prostu wszystko kurde śmiga.
Obejrzałem ostatnio całego Hobbita na Blu i obraz wyglądał wspaniale. Myślę, że to po części duża zasługa świetnego upscalingu bo ilość detali i ostrość obrazu naprawdę robiła wrażenie. Kolory były bardzo żywe, nasycone i przy tym naturalne a to przecież zwykła płytka Blu bez słynnego Rec 2020.
Nie porównywałem jeszcze jakości obrazu pomiędzy OPPO a PS4 z tej samej płyty ale muszę to w końcu zrobić.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 30-12-2018

U LG webOS jest bez porównania szybszy od Androida. Między funkcjami czy aplikacjami przełącza się błyskawicznie Smile Obejrzyj sobie tańczącego indianina , zobaczysz moc tego tv Cool I koniecznie z dźwiękiem, głośno, niech sąsiedzi też się poruszają trochę Big Grin