Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 17-02-2019

A ja miałem w czwartek ciekawą "przygodę" z UDP-205. Hmm, teraz tak mogę pisać, ale nie było mi do śmiechu.

Czyli tak - nadszedł czas na wieczorny seans, włączyłem klocki (TV, ampli, wzmacniacz, Oppo) - wkładam film (zwykły BD), ekran czarny i nieregularnie miga szumem. Szybki test - wszystkie inne źródła działają, Oppo daje powyższy efekt. Myślę sobie - kabel HDMI się obluzował, poprawiam wypinam/wpinam, włączam - bez zmian. Biorę inny kabel, podłączam Oppo bezpośrednio do TV - to samo. Restarty nic nie dają. No nie wierzę! Następnego dnia rano wyjeżdżam do roboty, więc nawet nie będzie czasu przedzwonić do serwisu.

Próbuję z aplikacji w telefonie - jest kontakt, dostęp do wszystkich funkcji. Można puścić muzykę z sieci, czy USB. Film też można, ale działa tylko dźwięk, a obraz dalej czarny i miga szumem. Z aplikacji nie ma jednak dostępu do resetu do ust. fabrycznych. W pewnym momencie pojawia się plansza domowa - próbuję z pilota odpalić film z pliku - wraca do migania, załamka. Co jakiś dłuższy, nieokreślony czas (raz kilka, raz kilkanaście minut) Oppo załapuje, ale i tak wywraca się przy każdej próbie odtworzenia filmu. Kasowanie pamięci trwałej nic nie daje. Wygląda mi to na uszkodzenie elektroniki. Z nosem na kwintę idę spać i rano do roboty 200km.

Po powrocie włączam zabawki - Oppo działa!  Huh Sprawdzam wszystko - no działa! Robię pełny reset do ust. fabrycznych ze skasowaniem wszystkich kont i ustawień. Działa. Przywracam moje ustawienia, działa UHD, BD, pliki, muzyka - ok. Tworzę od nowa podstawowe playlisty muzyczne, bo te zostają bezpowrotnie skasowane przy pełnym resecie. Co zauważam - w pełni działa edycja playlist, a dokładnie - usuwanie pojedynczych pozycji. Piszę o tym, bo ostatnio zauważyłem, że nie mogę nic usunąć z pozycji na playlistach, a nie robię tego często, więc nie byłem w 100% pewien czy to wcześniej działało (choć w menu jest pozycja "usuń"). W każdym razie teraz wszystko śmiga.

Reasumując - mam podejrzenia, że co nieco mogłem mieć już namieszane w moim urządzeniu. Jakiś czas temu osiągnąłem 1000 pozycji w jednej z playlist (Oppo odmawia wtedy dodania kolejnych pozycji), potem tworzyłem dodatkowe listy, przenosiłem albumy, trochę z pilota, trochę z apki. W którymś momencie zauważyłem właśnie, że jest problem z usuwaniem pozycji. W ogóle klocek się czasem zawieszał.

Niewykluczone, że jako użytkownik hmm - wykorzystujący do maksimum możliwości urządzenia, mogłem doprowadzić go do "skraju wytrzymałości nerwowej" i skoro np. nie działało kasowanie pozycji w playlistach, zapętlanie utworów, to może i przestał reagować na polecenie "kasuj pamięć trwałą" (o ile w ogóle dobrze szukam) i dopiero pełny reset zwolnił istotne zasoby? No nie wiem, i w sumie nie muszę chyba. Zapłaciłem worek pieniędzy, to wolę liczyć na wsparcie serwisu Wink. Od wczoraj działa normalnie, ale jeśli to był problem sprzętowy, to wróci. Oby nie i niech zostanie, że Oppo rulezzz..


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 17-02-2019

(17-02-2019, 20:33)Kubek napisał(a):  Zapłaciłem worek pieniędzy, to wolę liczyć na wsparcie serwisu
Ile poszło?


RE: Oppo UDP-203 - Kubek - 17-02-2019

(17-02-2019, 20:51)Wolfman napisał(a):  Ile poszło?
Że ile zapłaciłem za odtwarzacz? No niby poniżej ceny rynkowej, ale to chyba i tak bardzo dużo jak na odtwarzacz UHD?


RE: Oppo UDP-203 - Feliks222 - 17-02-2019

(13-01-2019, 18:24)misfit napisał(a):  Była już o tym mowa w tym temacie, ale przypomnę świeżym posiadaczom OPPO, że w sytuacji gdy z poziomu menu mamy do wyboru tylko oryginalną ścieżkę dźwiękową np. z niemieckimi napisami lub niemiecki dubbing (coś w stylu menu z większości filmów od Monolith) i wybierzemy tę pierwszą opcję to załadowane polskie napisy z usb będą się nakładać na te oryginalne. Można wybrać jakiś inny kolor aby wtedy były one bardziej czytelne, no ale jest to spora niedogodność.
Czasami można się spotkać z tego typu wydanymi płytami u części lokalnych wydawców danego kraju.

Niewiem jak z płytami Blu-ray ale z MKV wyłączasz wszystkie napisy a następnie włączasz te z pliku i mamy tylko te co chcemy.


RE: Oppo UDP-203 - dakatri.drache - 20-02-2019

Przeszukałem temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Mianowicie:

Czy testował ktoś odtwarzanie płyt DVD nagranych w systemie NTSC na swoim UDP-203 kupionym w europie? Chodzi mi o zwykłe OPPO, nie Region Free.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 20-02-2019

Patrz tutaj -> https://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html

Słowo klucz "SuperDisc".


RE: Oppo UDP-203 - Smallv86 - 26-02-2019

(21-12-2018, 03:32)dakatri.drache napisał(a):  
(10-12-2018, 07:47)Mykonos napisał(a):  Kolejny raz zamiast się dogadać tworzy się kolejny standard, który będzie utrudniać życie wszystkim. Ah... wiecznie to samo.
Fakt, może to być frustrujące ale ciekawe jak producenci sprzętów się do tego z czasem ustosunkują. Np. Oppo i Pioneer już zapowiedziały wsparcie dla HDR10+ więc tutaj wszystko będzie nam śmigać (edit: Panasonic chyba też, ale nie jestem pewien). Kwestia pozostałych firm oraz producentów odtwarzaczy i tv. Może z roku na rok obsługa wszystkich formatów HDR stanie się standardem? Na przykład OLEDy LG obsługują na tą chwilę wszystkie dostępne rodzaje HDR, za co mają naprawdę duże uznanie. Ciekawe czy z czasem też będzie dostępna łatka systemowa dająca możliwość obsługi HDR10+. Pożyjemy, zobaczymy. Technologia HDR jest jeszcze bardzo młoda i cały czas się kształtuje.

A skoro o Oppo i LG mowa to muszę się pochwalić, że u mnie już nastały święta  Big Grin  Big Grin  Big Grin
[Obrazek: vSAanRe.jpg]
Hej gdzie dorwałes ten odtwarzacz oppo? Nigdzie nie mogę znaleść ;(


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 26-02-2019

Gdyby ktoś nie zauważył to na polskiej stronie OPPO pojawiła się ta nowa oficjalna aktualizacja - link prowadzi do tego samego pliku, który był podawany tutaj kilka tygodni temu.


RE: Oppo UDP-203 - dakatri.drache - 26-02-2019

(26-02-2019, 04:01)Smallv86 napisał(a):  Hej gdzie dorwałes ten odtwarzacz oppo? Nigdzie nie mogę znaleść ;(
Też miałem problem ze znalezieniem. Udało się kupić ze sklepu Audio Styl https://www.audiostyl.pl/
Dobry kontakt, przesyłka dotarła szybko, OPPO całe i nowiutkie. Chyba jeszcze mają dostępną jedną sztukę.


RE: Oppo UDP-203 - Smallv86 - 27-02-2019

Dzieki, faktycznie maja jedna sztuke region free za 4999 zl. ALe znalazlem tansza o 1000 zl nowke ale na niemieckim ebay. Pytanie czy produkt przeznaczony na niemiecki rynek ma tylko jezyk niemiecki czy przy uruchamianiu mozna zmienic jezyk na np angielski?