Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Kris - 04-03-2019

(03-03-2019, 15:34)Vannacutt napisał(a):  Oglądam właśnie Star Trek: Motion Picture (1979) na BluRay z kolekcji steelbooków z UK na OPPO 205 z wgranymi napisami i powiem wam że ale to jest masakra \o/ aż chce się żyć \o/ Nareszcie można mieć wszystkie filmy/ seriale w wersjach jakie się chce bez czekania na dystrybutorów polskich. Odpalanie Polskich napisów jest proste jak drut a znalezienie ich w sieci to zadanie nawet dla przedszkolaka.

Polecam zdecydowanie odtwarzacz każdemu kto jeszcze nie podjął decyzji !!!

Fajna sprawa! Aczkolwiek, ze względu na cenę - nie dla każdego to dobry wybór. Jeśli na same filmy nie wydajemy zbyt dużo, to nie opłaca się wydawać 4500 na odtwarzacz. Wystarczy MakeMKV i po niedługiej chwili mamy plik do którego dorzucamy napisy. I niegroźne nam ew. uszkodzenie playera, który już nie jest produkowany.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

(03-03-2019, 22:52)Wolfman napisał(a):  Że coś tam ci zdechnie. Nie próbujesz się tu przekonać do zakupu sprzętu? Zaglądasz tu częściej niż ja.
Jak mi coś zdechnie to kupię pierwszy lepszy odtwarzacz i obejrzę na nim każdy jeden film z kolekcji.

Nie oparłbym budowy kolekcji i możliwości jej oglądania na zakupie sprzętu którego już nie ma w produkcji, bo producent się wycofał.
Poza tym każdy film jaki mam na półce muszę móc oglądać na dowolnym sprzęcie, gdzie/u kogo/z kim tylko zechcę, a nie być uzależniony od jednej skrzynki, która prędzej czy później padnie i zostanę ze stertą płyt, które sobie będę mógł co najwyżej sam oglądać. To jest powód dla którego nigdy bym nie kupił Oppo. Drugim jest to, że nie daje możliwości skorzystania z kolekcji polskich ścieżek audio z lat 80/90-tych. Ogólnie rozwiązanie nie dla mnie, ale ciekaw jestem jak widzą przyszłość swojego oglądania filmów ci, którzy się na nie decydują.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

(03-03-2019, 19:18)shaman72 napisał(a):  Bez Oppo tez możesz tak  mieć
(03-03-2019, 21:25)Gieferg napisał(a):  Czyli jak?

Czyli np. tak jak się bawiłem w dodawanie pl wersji od 2007 do 2017r. - pecet.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

Tak się wyraził, że nigdy bym nie wpadł na to, że chodzi mu o to (a czy chodzi? Bo dalej mam wątpliwości), a tego, że bez Oppo moge te filmy oglądać to mi akurat wyjaśniać nie trzeba Tongue
Wciąż jednak się zastanawiam co zamierzają zrobić ze swoją kolekcją użytkownicy Oppo którym odtwarzacz zdechnie za te 5-6 lat, a którzy nie przewidzieli alternatywnych sposobów oglądania tych filmów.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 04-03-2019

(04-03-2019, 11:13)Gieferg napisał(a):  Wciąż jednak się zastanawiam co zamierzają zrobić ze swoją kolekcją użytkownicy Oppo którym odtwarzacz zdechnie za te 5-6 lat, a którzy nie przewidzieli alternatywnych sposobów oglądania tych filmów.
Za bardzo dramatyzujesz w ciągu 5-6 lat to będą tanie klony tego sprzętu. A i jest sprzęt z myślą o dłuższej żywotności. Do tego czasu obecnie drogie kompy stanieją i dalej problemu nie ma.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

Jak odtwarzacz zdechnie (a równie dobrze może to być np. 15-20 lat Wink ) to się robi to co w przypadku każdego innego sprzętu czyli oddaje się do naprawy do serwisu. Jeśli do tego czasu nie będzie części zamiennych lub naprawa będzie nieopłacalna to szuka się alternatywnych sposobów dodawania pl wersji - jest ich sporo i będzie jeszcze więcej.
Nie ma co się martwić zawczasu, równie dobrze do tego czasu może pojawić się spadkobierca OPPO z podobną funkcjonalnością.


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 04-03-2019

Cały czas jest dostępny Cambridge Audio CX-UHD, który współdzieli tę samą platformę sprzętową  (przynajmniej jeżeli chodzi o SoC - Mediatek) z Oppo 203. CA na swojej stronie internetowej informowało już, że nie wstrzymuje produkcji. MediaTek zainwestował tu sporo pieniędzy, więc będzie chciał na tym procku zarabiać. Może do tej pory Oppo i CA miały tu wyłaczność. Teraz jednak sprawa jest otwarta i myślę, ze ktoś przejmię schedę po Oppo. Szkoda, że sprawa  zakończeniem produkcji Oppo nie wyszła wcześniej, bo może Pioneer by mógł przejąć rozwijanie tej platformy. Teraz pozostaje czekać na rozwój wydarzeń...


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 04-03-2019

To ma jakiś podkład psychologiczny. On ma obsesję na długości żywotności sprzętu


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

AFAIK Cambridge CXUHD też już nie jest produkowany od pewnego czasu, ale jako, że jest mniej popularny do OPPO to z jego dostępnością jest nieco lepiej.


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 04-03-2019

@Wolfman
Bez przesady. Ja rozumiem Gieferga. Sam zawsze starałem się kupować sprzęt z "wyższej półki", żeby mięć coś trwalszego. Oppo to wydatek prawie 4000zł. Warto, żeby pracaował jak najdłużej. Druga sprawa to fakt, że używając Oppo uzależniasz się od napisów podawanych na pendrajwie. Inny odtwarzacze (za wyjątkiem CA CXUHD) takiej funkcji nie mają. Jak się okaże, że padnie w Oppo laser  i nie da rady wymienić to lipa. Nic nie obejrzysz od ręki. Będziesz musiał teraz sobie sam pododawać te napisy do wszystkich płyt które tego wymagają i wypalić to na BD-R. Czy da się tak zrobić na ta chwile z płytkami UHD? Nie  wiem. Chyba płyty BD-XL są w jakiś sposób kompatybilne. Jak by nie patrzeć oznacza to  dużo pracy i kolejne wydatki. Jakimś rozwiązaniem jest backupowanie wszystkiego na bieżąco, na dyski. OK, ale wtedy do czego potrzebny Oppo? Pewnie jakiś Zidoo dał by radę (chociaż nie wiem jak z wsparciem Dolby Vision w takich streamerach).

(04-03-2019, 12:39)misfit napisał(a):  AFAIK Cambridge CXUHD też już nie jest produkowany od pewnego czas
Skąd masz tą informację, jeśli można wiedzieć? Na stronie www CA nic o tym nie piszą...