Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 21-12-2017

Przed chwilą sprawdziłem czy przypadkiem coś mi się nie pomieszało, ale nie - mam najnowszy firmware 54-1127 więc coś jest u Ciebie nie ten tego...

(21-12-2017, 22:18)niebo111 napisał(a):  Mam na pen folder SUB. w nim SUB.SRT a w nim napisy o nazwie sub.srt

Tzn. w folderze SUB masz jeszcze folder SUB.SRT, a w nim plik sub.srt ?
Jeśli tak to źle - ma być folder SUB, a w nim plik sub.srt.

Jeśli masz dobrze to na odległość mogę tylko doradzić spróbować na innym pendrive - słyszałem już przypadki, że na niektórych napisy nie działały. Jeśli to nic nie da to spróbuj przywrócić Oppo do ustawień fabrycznych (wybierz 1 opcję usuwającą wszystkie ustawienia) - jest to zalecana procedura każdorazowo po aktualizacji firmware odtwarzacza. Ustawienia można sobie wcześniej zbackupować.


RE: Oppo UDP-203 - niebo111 - 21-12-2017

Zrobiłem folder sub a w nim umieściłem plik tekstowy o nazwie sub.srt - odtwarzacz nie wyświetla wtedy napisów "inne". Kiedy tworzę folder sub do niego wkładam folder sub.srt, w który jest plik tekstowy o nazwie sub.srt to wyświetla się opcja "inne" ale i tak jest komunikat o blokowaniu przez płyte. Zmieniłem też pendriva i nic. Po aktualizacji robiłem powrót do ustawień fabrycznych i też nic...


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 22-12-2017

A czy przypadkiem nazwa samego pendrajwa nie powinna być również zmieniona ?? Tongue


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 22-12-2017

(21-12-2017, 21:42)niebo111 napisał(a):  Może ktoś wie, czemu na Oppo 203 przy próbie wczytania zewnętrznych napisów wywala napis "działanie zablokowane przez płyt"
Nie masz co by czasem filmów z wgranymi napisami , których wyłączyć nie możesz? Istnieje możliwość, że program do przerabiania na srt jest niesprawny. Spróbuj pobrać jakiekolwiek, ale już jako plik srt. W menu naturalnie wyłącz napisy i wtedy odpal


RE: Oppo UDP-203 - niebo111 - 22-12-2017

Napisy pobierane przez napiprojekt jako srt. Przerabiałem je też odrębnie w subtitle edit na srt-też nic. Wrócę z pracy to sprawdzę wszystko od nowa (napisy testowałem na 8 różnych filmach uhd i zwykłych blu).


RE: Oppo UDP-203 - niebo111 - 23-12-2017

(22-12-2017, 06:53)wolfman napisał(a):  
(21-12-2017, 21:42)niebo111 napisał(a):  Może ktoś wie, czemu na Oppo 203 przy próbie wczytania zewnętrznych napisów wywala napis "działanie zablokowane przez płyt"
Nie masz co by czasem filmów z wgranymi napisami , których wyłączyć nie możesz? Istnieje możliwość, że program do przerabiania na srt jest niesprawny. Spróbuj pobrać jakiekolwiek, ale już jako plik srt. W menu naturalnie wyłącz napisy i wtedy odpal

Na nic wszystko. Odtwarzacz wyświetla opcję INNE tylko wtedy kiedy napisy o nazwie sub.srt są umieszczone w folderze sub.srt a tenże folder włożony jest w folder sub. Metoda folder sub a w nim napisy o nazwie sub.srt nie działa - efekt jest taki że Oppo nawet nie wyświetla opcji INNE. Problem w tym, że nawet kiedy pojawi się opcja INNE ( folder SUB- folder SUB.SRT-napisy sub.srt) przy próbie włączenia napisów wywala napis DZIAŁANIE ZABLOKOWANE PRZEZ PŁYT (pomijam fakt, że gramatycznie nie jest to poprawny komunikat). Pewnie popełniłem błąd aktualizując odtwarzacz i tyle, a nie ukrywam, że możliwość czytania napisów zdecydowała o kupnie i tak szczerze to cała reszta do niczego nie jest mi potrzebna. Wiem, że to jest topowy player ale co mi po tym, jak nie ma już tej opcji, która dla mnie była kluczowa.Szkoda kasy....Za połowę tych pieniędzy można kupić Panasonica.Cóż, takie Święta...


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 23-12-2017

Współczuję... to mnie zmartwiłeś bo planowałem zakup oppo w przyszłym roku i nie ukrywam że tylko i wyłącznie dla tej opcji :/


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 23-12-2017

Używam pendrive 16 gb, możliwe jest, że masz jakiś duży pendrive i ma z nim problemy?
Druga sprawa może spróbuj tego dla swojej wersji Oppo
http://www.oppodigital.com/blu-ray-udp-203/UDP203-firmware-38-0215B.aspx


RE: Oppo UDP-203 - shaman72 - 23-12-2017

Może warto sprawdzić jaki firmware mają posiadacze oppo z forum, zrobić reset do fabrycznych i wgrać soft działający u innych??


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 23-12-2017

Nie ma w Oppo możliwości powrotu do starszego firmware. Takie rzeczy tylko na "nieoficjalnym" firmware.

Poza tym nie wiem w czym tkwi przyczyna tego, że u niebo111 nie działają napisy zewnętrzne, ale na pewno nie jest to spowodowane najnowszą aktualizacją, którą tak jak wyżej pisałem sam mam wgraną i napisy z usb u mnie działają. Wieczorem spróbuję wrzucić filmik potwierdzający ten stan rzeczy.