Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 04-03-2019

(04-03-2019, 14:16)sebas napisał(a):  Powodzenia w szukaniu sprawnej sztuki, w rozsądnej cenie.
I co z tego? Zaraz się zrobi zbiorowa histeria i lament, pozostałych co nie kupili. Oppo to sprzęt na EU rynek, nawet cena 2x większa, aniżeli w Usa czyli dla bogatego europejczyka. Nie dla nauczyciela z Polski z pensją z Dnia Świstaka.


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 04-03-2019

(04-03-2019, 14:21)Nfsfan83 napisał(a):  lekko minimalnie obcinamy jakość
W jakim celu? Żeby zaoszczędzić trochę miejsca na dysku? Usuwanie zbędnych ścieżek dźwiękowych to rozumiem. Niemiecki czy francuski dubbing do szczęścia niepotrzebny. Tylko, że wtedy to już nie jest backup dysku. Tracisz menu, dodatki. Reauthoring BD by załatwił sprawę, ale to potworna strata czasu.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

Sebas napisał(a):Tracisz menu, dodatki.
Po co mi to na kopii zapasowej?
Swoją drogą - zrobienie kopii zapasowej płyty z dodaniem ścieżek ale zachowaniem menu to już jest kupa roboty, raz zrobiłem - nigdy więcej.

Misfit napisał(a):Posiadacz OPPO może zrobić dokładnie to samo z wyłączeniem punktu trzeciego.

Z wyłączeniem punktu trzeciego nie obejrzę tego nigdzie poza domem Smile
Poza tym samo Oppo tego nie załatwi - musisz mieć i tak napęd Blu-ray a gdy go masz oppo nie jest ci już potrzebne, chyba, że do UHD.

Cytat:zapisujemy w avi lub mp4 i oglądamy na czym się da.
Tak w avi najlepiej. <japie*dole>


RE: Oppo UDP-203 - Nfsfan83 - 04-03-2019

ŻART "avi najlepszy przyjaciel dvdrip-a" i odtworzysz na tv z 2010 Wink roku


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 04-03-2019

(04-03-2019, 14:25)Wolfman napisał(a):  Zaraz się zrobi zbiorowa histeria i lament, pozostałych co nie kupili.
Tak sobie tłumacz...
(04-03-2019, 14:25)Wolfman napisał(a):  Nie dla nauczyciela z Polski z pensją z Dnia Świstaka.
Czyli mam rozumieć, że jak ktoś Oppo nie kupuje, to go nie stać?
(04-03-2019, 14:25)Wolfman napisał(a):  Oppo to sprzęt na EU rynek, nawet cena 2x większa, aniżeli w Usa czyli dla bogatego europejczyka
No i co to zmienia? Jeżeli będziesz musiał kupić, bo laser padł, to dlaczego zakładasz, że to co będzie na ebay będzie miało laser w dobrym stanie? Owszem ebaje będą zapchane Oppo, ale pewnie takimi u kresu żywotności, których właściciel będą chcieli się ich pozbyć, póki będzie można coś na tym jeszcze zarobić. W końcu są tacy co "wklepują kartę kredytową" bez namysłu...

Jedyna sensowna opcja, to mając oppo robić na bierząco kopie zapasowe...


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 04-03-2019

(04-03-2019, 14:31)Gieferg napisał(a):  Z wyłączeniem punktu trzeciego nie obejrzę tego nigdzie poza domem

Nie mam tego problemu. Zresztą u mnie lektor jest zakazany od blisko 20 lat Big Grin
Ale gdybym był na Twoim miejscu to szczerze mówiąc nie chciałoby mi się bawić w wypalanie płyt - bawiłem się to na początku mojej przygody z Blu-rayem, ale szybko mi przeszło. Zainwestowałbym natomiast w jakiegoś sticka + pojemnego pena, które zmieściłyby mi się w kieszeni.


RE: Oppo UDP-203 - shaman72 - 04-03-2019

(04-03-2019, 11:05)Gieferg napisał(a):  
(03-03-2019, 22:52)Wolfman napisał(a):  Że coś tam ci zdechnie. Nie próbujesz się tu przekonać do zakupu sprzętu? Zaglądasz tu częściej niż ja.
Jak mi coś zdechnie to kupię pierwszy lepszy odtwarzacz i obejrzę na nim każdy jeden film z kolekcji.

Nie oparłbym budowy kolekcji i możliwości jej oglądania na zakupie sprzętu którego już nie ma w produkcji, bo producent się wycofał.
Poza tym każdy film jaki mam  na półce muszę móc oglądać na dowolnym sprzęcie, gdzie/u kogo/z kim tylko zechcę, a nie być uzależniony od jednej skrzynki, która prędzej czy później padnie i zostanę ze stertą płyt, które sobie będę mógł co najwyżej sam oglądać. To jest powód dla którego nigdy bym nie kupił Oppo. Drugim jest to, że nie daje możliwości skorzystania z kolekcji polskich ścieżek audio z lat 80/90-tych. Ogólnie rozwiązanie nie dla mnie, ale ciekaw jestem jak widzą przyszłość swojego oglądania filmów ci, którzy się na nie decydują.

(04-03-2019, 13:27)Gieferg napisał(a):  Wszystko jest tutaj: http://forum.filmozercy.com/watek-dodawanie-wersji-pl
Jest to też odpowiedni wątek na zadawanie pytań.



Cytat:Mało kto już bawi się w dzisiejszych czasach w wypalanie płyt.
Ja się bawię i będę się bawił dopóki będzie się dało kupić płyty i nagrywarki.  
Żadne dyski przenośne i komputery mnie nie urządzają z tych samych powodów co oppo - płyty kupuję po to, żeby móc je obejrzeć z każdym i u każdego kto ma odtwarzacz. A postarałem się o to, by rodzina i znajomi je mieli Tongue

Przecież prawie każdy TV i  odtwarzacz ma już teraz wejście USB, jest to na pewno wygodniejsze niż bieganie z płytką tym bardziej że na dysku możesz mieć paręnaście kopii filmów w 1:1.  Wink  Według mnie wygodniejsze.


RE: Oppo UDP-203 - Gieferg - 04-03-2019

Teoretycznie miałoby to jakiś sens (większy niż oppo na pewno), ale jak zaczynałem się w to bawić miałem TV, który w ogóle nie czytał filmów z USB, a odtwarzacz do tej pory mam który czyta tylko do 4GB. Wszystko mam na płytach a nowych kopii robię teraz już tylko kilka rocznie więc nie ma sensu na to kupować teraz dysku Tongue Inna sprawa, że czasami jakieś tam filmiki (głównie swoje nagrania jak filmy z wycieczek itp.) nosiłem do ludzi na pendrive i często się trafiały komplikacje z odtwarzaniem (albo w ogóle brak możliwości odtworzenia czegoś w ten sposób) więc tym bardziej nie mam ochoty się na to przerzucać.
Poza tym kopie na płytach można trzymać w pudełku z filmem, więc zawsze wiadomo gdzie co znaleźć. Krótko mówiąc - na zmiany się nie zanosi.


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 04-03-2019

(04-03-2019, 14:39)sebas napisał(a):  Czyli mam rozumieć, że jak ktoś Oppo nie kupuje, to go nie stać?
Tak to sobie sam tłumacz, ja w portfel nie zaglądam nikomu.
(04-03-2019, 16:46)Gieferg napisał(a):  Krótko mówiąc - na zmiany się nie zanos
To napisałeś dawno temu. Tobie starcza bd, nfsfan vhs na dvd, a mnie wystarcza, że to wam wystarcza Smile


RE: Oppo UDP-203 - sebas - 04-03-2019

(04-03-2019, 16:46)Gieferg napisał(a):  nosiłem do ludzi na pendrive i często się trafiały komplikacje z odtwarzaniem (albo w ogóle brak możliwości odtworzenia czegoś w ten sposób)
Teraz to już rzadkość. 2-3 letnie TV radzą sobie bez problemu nawet z REMUXAMi BD. Ja dawniej spotkałem się głównie z problemami z dobieraniem strony kodowej do napisów.
Problem stanowić może też protokół DLNA. Domyślnie filtruje napisy w popularnych formatach jak .srt czy .sub. i jeżeli trzymamy filmy na dyskach sieciowych to  TV ich nie zobaczy. Muszą być zapakowane do kontenera z filmem.