Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Glaeken - 11-07-2019

(11-07-2019, 14:39)misfit napisał(a):  Jeśli posiadasz TV UHD to upewnij się też czy zapodając OPPO treści 2160p/60 fps w HDR (na płycie póki co zdaje się Billy Lynn's Long Halftime Walk) nie dokonuje on przypadkiem konwersji do 8-bit na wyjściu. Optymalnie powinno być 10/12-bit 4:2:2. Dowiesz się tego przytrzymując przycisk info na pilocie na samym dole (HDMI Informacje wyj.)
Posiadam TV UHD ale nie bardzo rozumiem Twojej powyższej instrukcji - nie widzę przycisku info na dole pilota i nie łapie czy mam jakąs płyte UHD włożyc?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 12-07-2019

Jest jeden przycisk info na pilocie Smile

Pobierasz sobie jakieś demo 2160p 60fps, np. stąd -> https://4kmedia.org/tag/60-fps/
I odpalasz je w OPPO. Przytrzymujesz przycisk info na kilka sekund i pojawi Ci się okienko z informacjami, m.in. co odtwarzacz na wyjściu wysyła do TV (na samym dole ekranu w polu HDMI Informacje wyj). Powinieneś tam zobaczyć 12-bit 4:2:2 zakładając, że w TV aktywny jest Deep Colour, reszta ustawień jest ok i kabel HDMI jest w 100% sprawny.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 16-07-2019

Oppo potrafi wczytywać zewnętrzne napisy tylko z usb czy również z dysku sieciowego?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-07-2019

Z wszystkiego.

OPPO nie przestaje mnie zaskakiwać i wciąż dowiaduję się o jego "ukrytych" możliwościach. Tym razem będzie o 3D.

Nie mam wyświetlacza z obsługą 3D (i nie chcę mieć, nie interesuje mnie obecna technologia), ale mam kilka płyt 3D bo tylko w takiej formie wydano niektóre filmy z nowszym transferem jak np. Top Gun. Sęk w tym, że spora część tych płyt ma blokadę i można je obejrzeć wyłącznie w 3D i dysponując takowym wyświetlaczem. Do tego typu zadań specjalnych wciąż wykorzystuję swojego HTPC i tu nie ma problemu aby np. w MPC-HC obejrzeć w tego typu filmie tylko jedno oko na wyświetlaczu 2D.
Okazuje się, że w OPPO również jest taka możliwość.

1. Wchodzimy w ustawienia -> wyjście wideo i zmieniamy opcję ustawienia 3D z Auto na wymuszone (w przypadku posiadania wyświetlacza 3D możemy zostawić tę opcję na Auto).
2. Uruchamiamy płytę i chwilę gdy pojawią się pierwsze plansze informacyjne i/lub video producenta to ponownie wchodzimy w ustawienia (przyciskiem setup na pilocie) i zmieniamy w opcję 3D na wyłączony. Płyta powinna bez problemu przejść do menu, a po włączeniu film będzie odtwarzany w 2D.


RE: Oppo UDP-203 - Keyser - 24-07-2019

To i ja zapytam o drobną, ale uciążliwą rzecz.

Mam Oppo podpięte pod amplituner Marantz (wejście Blu-ray)
Mam też starego Dune HD Max podpiętego pod ten sam amplituner (wejście DVD)
Sygnał z amp idzie do TV tym samym kablem HDMI.
Pilot Harmony skonfigurowany standardowo by przy oglądaniu filmów dzwięk szedł z amplitunera.
I teraz jak zmieniam głośność oglądając Dune, pasek głośności amplitunera pojawia mi sie na TV.
W przypadku Oppo tego nie ma, owszem komenda działa ale już nie widać na TV.
Przyciski pilota są skonfigurowane identycznie, ustawienia w obu playerach są, na ile mogę porównać, podobne.
Ktoś ma pomysł skąd różnica na wyswietlaczu?


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-07-2019

Bo pilot harmony steruje głośnością w oppo a nie w amplitunerze?.
Dune możliwe że ma włączone hdmi cec tym samym może sterować amplitunerem?.


RE: Oppo UDP-203 - Keyser - 24-07-2019

hmm, dzięki za szybki odzew ale nie zgodzę sie. pilot możesz skonfigurować dowolnie, pyta przy setupie które urządzenie "rządzi" głośnością. Zwróć uwagę, że komenda działa, głośność zmienia sie na amplitunerze, a nie na oppo, tylko nie pojawia sie na wyswietlaczu. Sprawdziłem wczesniej ustawienie HDMI CEC, na Dune jest zablokowane, na Oppo nie ma to znaczenia, nie działa w żadnej konfiguracji.

Edit: przyszło mi do głowy ze to może w setupie amplitunera trzeba pogrzebać przy setupie wejść. Pogrzebię...


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-07-2019

Dlatego pytałem nie twierdziłem, rozumiem teraz wszystko przy konfiguracji ustawiłeś tak aby to ampli był źródłem dźwięku czyli wszystko poprawnie, niestety nie potrafię ci odpowiedzieć dlaczego nie ma osd na tv dla oppo u mnie jest dla wszystkich urządzeń jakie posiadam ale nie mam oppo Smile

Ale co da ci grzebanie w ampli skoro w dune ci działa to już powinno dać ci do myślenia że wszystko jest ok tu bardziej wygląda na to że to oppo blokuje modyfikację sygnału i wyświetlenie osd tak tylko głośno myślę...., najlepiej jak by się wypowiedzieli inny posiadacze oppo i amplitunerów informację osd wyświetlaną na tv.


RE: Oppo UDP-203 - Keyser - 24-07-2019

Mi sie wydaję, że te nie jest kwestia Oppo, ale grzebanie w ampie nic nie dało więc nie mam pomysłu. Pozostaje zapytać posiadaczy Oppo czy w kinie domowym mają osd na TV


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-07-2019

Przeczytaj:
https://www.avsforum.com/forum/149-blu-ray-players/2676801-official-oppo-udp-203-owner-s-thread-1035.html#post56370846

Dopowiem że Marantz <> Denon