Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 21-09-2019

Taka mała ciekawostka >> Wczoraj oglądając Czas Apokalipsy w 4k zauważyłem że pilot od oppo integruje się z odbiornikiem taśmy ledowej przyklejonej do tyłu TV. Tak więc jak podczas zmieniana funkcji na pilocie zaczną wam się zmieniać kolory za TV to jest spowodowane pilotem oppo Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 23-09-2019

Misfit napisał:
Warto wspomnieć też, że Oppo po konwersji do SDR umożliwia zachowanie palety kolorów Rec. 2020 i nie potrzebuje do tego celu HDFury.
http://forum.filmozercy.com/watek-oppo-udp-203?page=10

W innych miejscach też o tym czytałem. Czy mógłbyś kwestię przybliżyć? Nie siedzę w Oppo, a ciekaw jestem czemu służy pełna paleta po konwersji do SDR.

Może jeszcze coś, aby nie skakać po wątkach. Wink Jakiś czas temu napisałeś, że niekiedy warto określoną płytę UHD puścić w SDR. Czy chodzi tu o skopane edycje, gdzie przy BT. 2020 „bolą oczy”? A może istnieje inne uzasadnienie? Miałeś już tak?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-09-2019

Odnośnie Rec.2020 po konwersji do SDR to kilka razy już to korygowałem - patrz np. tutaj (ostatnie zdanie).
Miało to znaczenie dla osób, których wyświetlacz 4K np. nie obsługiwał HDR, ale miał w miarę przyzwoite pokrycie WCG (chodzi głównie o telewizory 4K z lat 2014-2015).

(23-09-2019, 17:31)Daras napisał(a):  Jakiś czas temu napisałeś, że niekiedy warto określoną płytę UHD puścić w SDR. Czy chodzi tu o skopane edycje, gdzie przy BT. 2020 „bolą oczy”? A może istnieje inne uzasadnienie? Miałeś już tak?

W SDR zamiast HDR ? Nie przypominam sobie takiego posta. Może chodziło o SDR po konwersji z płyty UHD vs SDR z BD na wyświetlaczu FHD.
Mam wrażliwe oczy np. na zbyt wysoko ustawioną jasność monitora LCD przed którym siedzę z odległości jakichś 80cm, ale na ~700 nitowym OLED z 2.5 - 3m żadnych problemów nie mam, tym bardziej jeśli przy całkowicie zaciemnionym pokoju włączę niewielką lampkę.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 24-09-2019

(24-09-2019, 10:26)misfit napisał(a):  W SDR zamiast HDR ? Nie przypominam sobie takiego posta.
Dla rzetelności odkopię tamtą dyskusję i wkleję tu cytat. Do tego czasu nie będę się przy niczym upierał bo być może coś źle zapamiętałem. Dodgy
Ostatnio mam nawał obowiązków. Zatem proszę o cierpliwość.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-09-2019

Nie musisz szukać - teraz sobie przypominam, że coś takiego pisałem w kontekście projektorów.
Chodzi po prostu o to, że zapodając sygnał o jasności 10 tys, 4 tys czy nawet tysiąca nitów projektorowi o jasności szczytowej powiedzmy 100 nitów, algorytm mapowania tonów obrazu musi być naprawdę bardzo dobry aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat czyli aby obraz nie był za ciemny i/lub aby nie ucinał zbyt wiele detali w obszarach z wysoką jasnością szczytową.
Często taki nie był/nie jest więc co niektórzy nawet posiadając projektor UHD z obsługą HDR ratują się konwersją do SDR np. z odtwarzaczy Panasa czy z kompa za pomocą madVR bo daje lepsze rezultaty. HDR Optimizer też w takim wypadku może przyjść z pomocą i wtedy nie trzeba bawić się w konwersję do SDR, z tym, że zdaje się w UB820 i UB420 najniżej można zejść z ustawieniem do 500 nitów, a dopiero dużo droższym UB9000 jest jeszcze opcja 350 nitów, która jest najbardziej zalecana do projektorów.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 15-10-2019

Czy ktoś z użytkowników OPPO 203 spotkał się z tym, że podczas zmiany napisów (na te z pendriv'a) wyskakuje napis "Działanie zablokowane przez płytę"? Ma ktoś jakąś radę?

[img][Obrazek: 20191015-192317.jpg][/img]


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 15-10-2019

Pewnie napisy jakieś lewe z błędami. Podrzuć je gdzieś to się zobaczy.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 15-10-2019

Napisy są ok, tak się robiło na 5 różnych filmach. Zresetowałem OPPO do ust. fabrycznych i jest ok Wink Smile Dzięki za odzewSmile


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 15-10-2019

(15-10-2019, 18:28)Pablo0909 napisał(a):  Działanie zablokowane przez płytę"? Ma ktoś jakąś radę
Tak, np z menu musisz wybrać brak napisów. Wtedy możesz wybrać te z pena. Niektóre płyty mają takie debilne menu. Ot choćby ostatnio oglądany Pacyfik, jak nie wybierzesz w menu to w filmie nic nie zmienisz i jest taki sam napis.


RE: Oppo UDP-203 - Pablo0909 - 15-10-2019

@Wolfman, to raczej nie to, bo tylko jeden z pięciu filmów nie był wcześniej przeze mnie oglądany. 4 pozostałe na których sprawdzałem, oglądałem już wcześniej z napisami z pena. Jest już wszystko ok, więc dzięki Smile