Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Dziel - 21-10-2019

Nie będziesz rozczarowany dla mnie Helikopter w Ogniu 4K to referencja zarówno pod względem obrazu jak i dźwięku Smile


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:04)Daras napisał(a):  Nie lubię „chwalić” się sprzętem. Zawsze znajdzie się ktoś gotów do krytyki, a szkoda mi czasu na spory.
Daras jesteś nastolatkiem ,że przejmujesz się opinią anomia z internetu?


RE: Oppo UDP-203 - Mr.Hankey - 21-10-2019

(21-10-2019, 13:04)Daras napisał(a):  Na marginesie, czy filmy UHD od Imperiala i Galapagos zawsze zapewniają światowy poziom edycyjny?
Tak, są to zazwyczaj te same plyty co w reszcie świata.

(21-10-2019, 13:04)Daras napisał(a):  Jednak jeśli obiecacie umiar to podzielę się z Wami (w stosownym dziale) wynikami testów dotyczących konwersji HDR – SDR.
Padło w końcu na Panasonica czy na złość wszystkim kupiłeś Sony?


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 24-10-2019

(21-10-2019, 14:09)Mr.Hankey napisał(a):  
(21-10-2019, 13:04)Daras napisał(a):  Jednak jeśli obiecacie umiar to podzielę się z Wami (w stosownym dziale) wynikami testów dotyczących konwersji HDR – SDR.
Padło w końcu na Panasonica czy na złość wszystkim kupiłeś Sony?

Jeśli zechcę opisać na forum wyniki swoich testów, to najprawdopodobniej wszystkich zaskoczę. Potrzebuję te dwa / trzy tygodnie (może więcej). Dziś napomknę, że wszystko odgrywa rolę. Luźne przykłady:

- Jakość ekranu projekcyjnego!
- Rzeczywista jasność rzutnika (nie ta definiowana na papierze).
- Starannie dobrane ustawienia w projektorze / odtwarzaczu.
- Inne.

Mam czas na oddanie urządzenia. Raczej z tego nie skorzystam.

EDIT:
Jak wygląda skala konwersji (chodzi o wartości liczbowe) HDR do SDR w Oppo?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-10-2019

16 stopni od 50 do 1600 nitów.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 17-11-2019

Oppo soft wznawia każdą płytę której nie dokończyliśmy?


RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 17-11-2019

(17-11-2019, 16:43)prodarek napisał(a):  Oppo soft wznawia każdą płytę której nie dokończyliśmy?
To nie zależy od Oppo, tylko od wydania płyty. Wznawia tę, którą ma możliwość wznowić praktycznie tez każdy inny odtwarzacz. Ostatnio oglądałem sporo 4k od studiocanal, ani jeden tej opcji nie posiada. Każdą płytę włączałem od początku. Mega upierdliwe.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 22-11-2019

Znudziło mi się już czekanie na Panic Room w UHD, którego dawno nie widziałem (nie ma go nawet nigdzie na BD) więc w ramach desperacji postanowiłem obejrzeć wydanie dvd, które posiadam od dawien dawna w swoich zbiorach:

[Obrazek: RDJs135.jpg]

Jest to wydanie Superbit z USA czyli z wyżyłowanym na maksa bitrate dla obrazu i z dźwiękiem DTS.
Przy okazji miałem okazję po raz pierwszy sprawdzić w działaniu opcję "Konwersja DVD 24p" w OPPO. Jak wiecie lub też nie filmy 24 fps na DVD NTSC są zapisywane do postaci 60i czyli z zaaplikowanym 3:2 pulldown co z kolei powoduje pogorszenie płynności obrazu, czyt. judder.

[Obrazek: EbEijCH.jpg]

Lekiem na tą niedogodność jest "Konwersja DVD 24p" po której włączeniu wyświetlacz otrzyma klatkaż 24p bez strat, o ile z samą aplikacją 3:2 pulldownu w strumieniu coś nie namodzono, inaczej możecie uświadczyć jeszcze większe szarpanie obrazu po włączeniu tej opcji. W oglądanym przeze mnie Panic Room wszystko było ok pod tym względem.

[Obrazek: 204hbcg.jpg]

Gdyby ktoś się pytał to ta opcja nie ma zastosowania w DVD PAL w którym nie ma 3:2 pulldown lecz przyspieszenie obrazu i dźwięku o 4%.


RE: Oppo UDP-203 - Daras - 22-11-2019

Choć nie zamieściłeś zrzutów to widzę, że ostrość / wyrazistość obrazu (jak na standard DVD) jest wporzo. Mam kilka płytek wykraczających poza standard SD, które kupiłem przyciśnięty "desperacją". Wink


RE: Oppo UDP-203 - Mr.Hankey - 22-11-2019

(22-11-2019, 12:34)misfit napisał(a):  w ramach desperacji postanowiłem obejrzeć wydanie dvd
DVD na OLED, bardzo bolało? Czy jednak zdecydowałeś się na odkurzenie projektora?