Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - engajner - 23-12-2019

Nie podpinalem jeszcze odtwarzacza do internetu. Zastanawiam sie czy ostatnia wersja softu zawiera poprzednie? Nie pamietam wersji jaka jest aktualnie zainstalowana dopiero po swietach bede w domu zeby przyjrzec sie dokladnie ale wiem ze nie jest to ostatnia. Czy na tej ostatniej nie ma problemu z czytaniem napisow z usb? I czu ogolnie jest z czyms problem po wgraniu ostatniej aktualki?


Oppo UDP-203 - Glaeken - 23-12-2019

Zazwyczaj ostatnia zawiera poprzednie i ostatnia likwiduje peoblem z Braveheartem.


Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 23-12-2019

engajner, a jaką masz wgraną wersję ?

Cytat:Odtwarzacze z wersją oprogramowania 42-0329 lub starszą muszą zostać zaktualizowane do wersji 45-0605, dopiero wtedy będzie możliwa aktualizacja do najnowszej wersji 65-0131.



RE: Oppo UDP-203 - engajner - 23-12-2019

Nie ma mnie w domu zebym sprawdzil ale z tego co pamietam jest to wersja 45...cos tam. Sugerujac sie naklejka z tylu ^manufactured in 2018^ jest to jakis posredni soft. Takze jak od razu uaktualnie do 65-0131 nie bedzie problemu? Mam nadzieje ze opcja z tymi napisami nie zniknie.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 23-12-2019

Masz wszystko wyjaśnione w cytacie.
Jeśli masz wersję nowszą niż 42-0329 to możesz od razu wgrać ostatni firmware. Nie zapomnij po aktualizacji zresetować odtwarzacz do ustawień fabrycznych. Nic Ci nie zniknie, pojawią się nowe funkcjonalności w tym m.in. obsługa HDR10+, Dolby Vision niskiego poziomu (dla wyświetlaczy Sony), opcja konwersji HDR10 do DV, itd.


RE: Oppo UDP-203 - ArekK - 30-12-2019

Mam pytanko do posiadaczy Oppo 203 lub 205 .. czy jak odpalacie plik .mkv ze ścieżką Dolby Atmos to czy coś piszę na wyświetlaczu Oppo odnośnie atmos-a i czy jest do wyboru takowa ścieżka z pilota w Oppo ? . Pytam bo mam od niedawana 205ke i jak wybiorę plik .mkv to na wyświetlaczu nic mi nie pokazuję, a do wyboru audio zamiast atmos-a mam MLP 7.1 ? Na amplitunerze po wybraniu MLP 7.1 w Oppo pokazuje na wyświetklaczu Multichannel 7.1 zamiast Atmos-a . Dla porównania Egreat A11 na tych samych plikach .mkv można wybrać ścieżkę dolby atmos i na wyświetlaczu Egreat-a jest informacja że idzie Atmos.


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 30-12-2019

Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa.


RE: Oppo UDP-203 - ArekK - 30-12-2019

(30-12-2019, 18:10)misfit napisał(a):  Problem z mkv i Atmosem/TrueHD ma miejsce gdy wcześniej odpalana była ścieżka dźwiękowa DTS/DTS-HD MA/DTS:X. Aby temu zaradzić wystarczy wybrać ścieżkę Dolby Digital, a następnie przełączyć się na TrueHD/Atmosa.



To nic nie daję ... z DT-HD MA nie ma problemu żadnego ładnie oppo rozpoznaje widać to na wyświetlaczu oppo że leci DTS-HD MA .. A jak załączysz Atmos-a to na wyświetlaczu Oppo pokazuje Ci się że leci TrueHD/Atmos ?

Problem jest jeden na filmach .mkv ze ścieżką dolby atmos Oppo nie rozpoznaje poprawnie Atmos-a. Po wciśnięciu na pilocie Audio ( wyboru ścieżki ) do wyboru jest dolby digital i zamiast TrueHD Atmos jest MLP 7.1 Sad


RE: Oppo UDP-203 - ArekK - 30-12-2019

Dodam że ten przypadek jest tylko z plikach .mkv gdy odpalam filmy w .iso czy po strukturze wszystko jest OK. Na wyświetlaczu w Oppo pokazuje TrueHD - amplituner pokazuje TrueHD Atmos i wszystko śmiga. Podczas wyboru ścieżki w Oppo jest TrueHD Atmos, a nie jakieś MLP 7.1


Czy ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 30-12-2019

Bo TrueHD/Atmos na BD zawiera w sobie również zaszytą ścieżkę Dolby Digital, a po zmianie kontenera na mkv czy to w MakeMKV lub MKVToolnix ścieżka Dolby Digital jest traktowana jako osobny strumień audio i to powoduje problemy w stacjonarkach.

Ale tak jak pisałem jest na to rada w OPPO, przynajmniej na moim Denonie. W pliku mkv poza Atmosem musisz też mieć ścieżkę Dolby Digital. U siebie też widzę MLP 7.1 i w ogóle nie mam na niej jakiegokolwiek dźwięku. Po zmianie ścieżki na Dolby Digital i powrót do TrueHD rozwiązuje sprawę - pojawia się dźwięk, a na wyświetlaczu amplitunera jest napisik TrueHD lub Atmos.