Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 12-04-2021

Ktoś kiedyś szukał jak w wygodnym sposobem kopiować napisy na usb bez konieczności jego wyjmowania

A więc jest taka możliwość:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/41015-oppo-udp-203-test-pierwszego-odtwarzacza-ultra-hd-blu-ray-z-dolby-vision/?do=findComment&comment=546350


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 12-04-2021

Trzeba się będzie w końcu zainteresować tym rosyjskim firmware.
Pytanie do osób, które na co dzień z niego korzystają - są tam jakieś bugi w stosunku do oryginału ?


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 12-04-2021

Oprócz tego że nie możesz wypinać USB podczas odtwarzania filmu, tylko z menu głównego odtwarzacza to niczego innego nie zauważyłem. Teraz jak będzie można przekopiowywać zdalnie napisy z kompa to wógole nie będzie z tym problemu. Pytanie, mam już tego ruska wgranego, jak mam wyciągnąć IP Oppo, aby się połączyć z nim przez FilleZilla ?


RE: Oppo UDP-203 - pearlzfan - 12-04-2021

Jeśli Oppo nie ma możliwości podglądu ustawień sieciowych, to możesz spróbować zalogować się na swój router i tam podejrzeć na liście podłączonych urządzeń.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 12-04-2021

Żeby połączyć się z oppo najpierw trzeba włączyć na nim server sftp za pomocą jb_overlay lub autoskryptu.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 12-04-2021

Aha no to po ludzku niech ktoś wytłumaczy co trzeba zainstalować i krok po kroku zrobić aby można było zgrywać te napisy z kompa na pena Tongue


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 15-04-2021

witam,

Na hdtvpolska jest mój opis jak się połączyć przez FillZille do OPPO.
Nie jest to skomplikowane.

Najlepiej jeśli ma sie oryginalne OPPO nie klona (na dwóch klonach nie udało mi się zainstalować jb_overlay)
tu jest wszystko co jest potrzebne; https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/
Zainstalowany firmware RU, zainstalowany jb_overlay, OPPO podłączone do sieci, wystarczy w ustawieniach sprawdzic jaki IP ma OPPO.
FileZilla połączenie sftp, login: root, haslo: OPPO (jesli jest potrzebne)

Oczywiście na klonie też to działa ale trzeba wszystko wystartować przez AutoScript, jb_overlay uruchamia obsługę FTP automatycznie przy starcie OPPO.

Ważne jest to żeby BARDZO uważnie sprawdzić co i gdzie się kopiuje, ponieważ przez FileZille mamy dostęp do wszystkich plików OPPO jak do zasobów lokalnych na komputerze.

Pozdrawiam

jailbreak, firmware RU:

Pendriva można bez problemy wyjmować w trakcie oglądania filmu.
Nie można go wyjmować w trakcie oglądania/słuchania muzyki czy oglądania zdjęć tylko w przypadku kiedy używa się mapowania zasobów sieciowych przez pendriva. W takim przypadku wyjecie pendriva przerywa odtwarzania.
Jeśli oglądamy film z płyty a napisy są na pendrivie nie ma żadnego problemu z wyjecie pendriva zmiana napisów i włożeniem ponownie.
Chyba, że czegoś nie zuważyłem... Smile


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 18-04-2021

U mnie na Ruskim sofcie wyjęcie pena z napisami podczas odważania płyty ( nie ważne czy jest się w menu czy podczas oglądana filmu ), objawia się limbem pilota i nic się już nie da zrobić. Płyta odtwarza się bez żadnej kontroli, pomaga tylko wyłączenie odtwarzacza z panelu głównego. Pena można dowoli wyciągać z menu głównego Oppo. W oryginalnym sofcie można było to dowolnie robić, a tutaj już nie ( ziomki z https://www.avforums.com/ przetestowali to na swoich odtwarzaczach wszystkie wersje i potwierdzili mi że tak się dzieje). Możliwe że po dodatkowej instalacji jb_overlay ten mankament znika.

"The installation is done with Autoscript :
Remove any other autoscript on the flash drive
Copy the Autoscript folder
power off the unit
Plug the flash drive
* Power ON and do not touch until the Disc Open/BD-ROM Drive or a logo is displayed (or at least 2 minutes has passed Smile )" - tacka ma się schować i to potwierdzi pomyślną instalację jb_overlay ? Po schowaniu tacki lub jej nie zamknięciu trzeba ponownie zresetować Oppo ?


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 18-04-2021

To jest jednak bardziej złożona sprawa...

Właśnie sprawdziłem dość dokładnie jak to wyglada u mnie.

Firmware RU mam zainstalowany od sierpnia 2020 z USB, nie przez kabel. Może to robi różnice.
Jestem na 1000% pewien, ze po zainstalowaniu firmweru RU nie miałem nigdy problemu z zawieszeniem OPPO po wyjęciu pendriva w trakcie odtwarzania celem wymiany, poprawy napisów, bo się różne zdarzają z napisami cuda.

Od grudnia mam jb_overlay z mapowanie folderów na NASie, od kiedy zobaczyłem ze jest problem z przerywaniem odtwarzania kiedy otwieram foldery zmasowane to pendrive jest praktycznie cały czas w OPPO, a filmy są zrzucane na NASa. Wyjmowałem tylko USB celem skasowania folderu BUDA, w którym jest zapisywana jakaś dodatkowa informacje, np. Dodanie filmu do ulubionych, a jak zauważyłem po jakimś czasie ten folder się rozrasta i powodował ze nie widzialem wszystkich folderów na NASie. Po skasowaniu tego folderu wszystko wraca do normy.
Smile od kiedy lacze się z OPPO przez filezille nie musze wyjmować pena nawet po to żeby skasować ten folder, bo można ta zrobic z powodzeniem zdalnie Smile.

A teraz po przydługim wstępie, efekt dzisiejszego testu z pendrivem.
W czasie odtwarzania płyty mogę bez problemu wyjąc/włożyć napęd do portu usb. Wszytko dział tak jak powinno. Nie ma żadnego problemu, niestety do czasu..
... kiedy tylko otworze menu napisów, nawet nie musza być odczytywane z USB, wystarczy otworzyć menu, OPPO sprawdza, ze jest coś w porcie USB, ze coś jest na usb, ze jest włożony jakiś napęd, i ta akcja powoduje problem kiedy wyjmie się napęd z USB. Po wyjęciu USB OPPO się blokuje, film jest odtwarzany cały czas, ale nie można już nic zrobic, nie działa żaden przycisk, żadne funkcja, trzeba wyłączyć i włączyć OPPO żeby przywrócić normalne działanie.

Niestety jest coś nie tak, w moim przypadku wyglada to tak jakby jb_overlay coś popsuł a nie firmware RU.
Sprawdze jeszcze, może dzisiaj wieczorem czy po zablokowaniu uruchomienia skryptu jb_overlay dalej będzie problem z blokowaniem OPPO po wyjęciem USB.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 18-04-2021

(18-04-2021, 09:43)nygus napisał(a):  Firmware RU mam zainstalowany od sierpnia 2020 z USB, nie przez kabel. Może to robi różnice.

Też robiłem to przez USB i mam tak od urodzenia z Ruskiem, więc to nie robi. Tak czy inaczej nadal nie uzyskałem od Ciebie odpowiedzi na pytanie związane z instalacją jb_overlay Tongue Przy okazji czy z tym dodatkiem można wyłączyć wymuszone napisy na płycie, lub uruchamiać napisy z pena na płycie która nie ma żadnych napisów ? Aha czy podczas odtwarzania filmu można przez kompa wgrać nowe napisy na pena i odtwarzacz bez problemu podmieni je podczas projekcji bez zatrzymywania odtwarzania ?