Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - Wolfman - 05-10-2021

No własnie nigdy nie próbowałem, a chciałbym przygotować wcześniej. Skoro wyświetli taki składak to ok. Jestem ciekaw jak się to będzie oglądać i jak mocno te drugie będą mnie dezorientować Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 05-10-2021

Ja tez nie próbowałem akurat dokładnie czegoś takiego, jednak czasami się zdarzają jakieś napisy dziwolągi z 3 lub 4 wierszami z dużą zawartością tekstu.
Natomiast czasami zdarza mi się poprawiać napisy, używam SubtitleEdit, i wiem, że różne mniej lub bardziej interesujące znaki czy napisy mogą być wyświetlane, po prosty to co napiszesz będzie na ekranie i tyle... natomiast ile dokładnie max wierszy może być wyświetlone to nie wiem.


RE: Oppo UDP-203 - Bipo - 22-11-2021

(24-09-2021, 23:33)pred895 napisał(a):  Podczas projekcji filmu wjedź do opcji >> edycja napisów >> synchro napisów >> wyskoczy suwak  - 30 i +30.

Sorki że pytam ale czy mógłbyś napisać który przycisk wcisnąć na pilocie i gdzie mam wejść w ustawienia aby przesunąć te napisy do tyłu o kilka sek.
Jeśli w trakcie filmu naciskam na pilocie:
a) subtittle: mogę tylko przesunąć góra dół pozycję
b) option: mogę wybrać język napisów
c) setup: pojawia mi się menu do ustawień napisów:
[Obrazek: 16375877035763105117531484050158.jpg]
[Obrazek: 16375872823282774600039584603444.jpg]


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 22-11-2021

W trakcie odtwarzania naciskasz przycisk OPTION, pojawi sie menu w lewym górnym rogu, potem pierwsza opcja z góry ( albo druga jesli pierwsza bedzie akurat dodanie do ulubionych) i druga od dołu powinna być synchronizacja

Polecam https://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html jest tu kilka ciekawych informacji


RE: Oppo UDP-203 - misfit - 22-11-2021

Coś namieszałeś. Po naciśnięciu przycisku "option" w trakcie odtwarzania filmu powinieneś otrzymać coś takiego:

[Obrazek: hxCf3Jtl.jpg]

Wchodzisz w ust. napisów -> Synch i jesteś w domu.


RE: Oppo UDP-203 - Bipo - 22-11-2021

Ok jest ,super Misfit dziękuję.


RE: Oppo UDP-203 - grisza - 25-01-2022

Witam wszystkich użytkowników forum. To mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczem Oppo 203 i mam następujące pytanie. Oppo czyta napisy z USB do filmów odtwarzanych przez napęd dysków. Zakupiłem oryginalny zestaw Planety Earth II UHD. Czy ktoś z Was ćwiczył na Oppo dodanie polskich napisów do poszczególnych części tego wydawnictwa ? Nie mogę sobie poradzić z nazwą pliku i struktura katalogu z napisami w nośniku USB. Gdy plik nosi nazwę Planet Earth II S01E01.srt napisy nie są dodawane. Będę wdzięczny za pomoc.


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 25-01-2022

jeśli dodajesz napisy do pliku z filmem to napisy musze mieć taka sama nazwę jak plik z filmem, tylko rozszerzenie jest inne np. .str
Planet.Earth.II.S01E01.mkv
Planet.Earth.II.S01E01.srt
Planet.Earth.II.S01E02.mkv
Planet.Earth.II.S01E02.srt
Planet.Earth.II.S01E03.mkv
Planet.Earth.II.S01E03.srt
itd...

jeśli napisy dodawane są do płyty, to napisy muszą być na pendrive, np;
pendrive:/sub/sub.srt

jeśli napisy są dodawane do kopii płyty na dysku, czyli do struktury, to mysi to byc np. tak;
F:\\Planet Earth II\Disc1\AVCHD
F:\\Planet Earth II\Disc1\AVCHD.srt
F:\\Planet Earth II\Disc2\AVCHD
F:\\Planet Earth II\Disc2\AVCHD.srt

nazwa pliku z napisami to SVCHD.srt, w przypadku płyty (lub struktury) Planet Earth II, jak w przypadku każdego "serialu" trzeba podmieniać plik z napisami dla każdego odcinka osobno


RE: Oppo UDP-203 - grisza - 25-01-2022

Może nie do końca rozumiem ?. Wkładam płytę z pierwszą częścią i odpalam odtwarzacz. Na pendrive tworzę plik o nazwie sub.srt zawierający napisy do pierwszej części ?. Plik srt w przypadku każdej części ma tą samą nazwę lecz podmieniona "treść" ?


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 25-01-2022

(25-01-2022, 18:30)grisza napisał(a):  Może nie do końca rozumiem ?. Wkładam płytę z pierwszą częścią i odpalam odtwarzacz. Na pendrive tworzę plik o nazwie sub.srt zawierający napisy do pierwszej części ?. Plik srt w przypadku każdej części ma tą samą nazwę lecz podmieniona "treść" ?

wkładasz płytę, na której jest kilka odcinków serialu, napisy na pendrive mogą być tylko dla jednego odcinka (jak to będzie plik z napisami do wszystkich odcinków i tak będzie kaszana), obejrzysz jeden i trzeba je podmienić (albo zamienić plik na pendrive albo zamienić pendrive) na napisy kolejnego odcinka, który chcesz oglądać, zawsze to musza być napisy do właściwego odcinka, który chce się oglądać.

plik z napisami SUB.SRT, musi być pendrive ale w katalogu SUB, tak jak poniżej;
pendrive:/sub/sub.srt