Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - grisza - 25-01-2022

Dzięki. Napisy z USB wczytują się prawidłowo.


RE: Oppo UDP-203 - agava_1 - 01-02-2022

Witam

Jestem nowy na forum.
Piszę w tym wątku bo posiadam od dłuższego czasu UDP-203.
Sprzęt jest już od pewnego czasu po oficjalnej gwarancji i chciałbym go "odblokować"  Wink  aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał.
Szukam gotowej paczki z softem Jailbreak firmware + instrukcja postępowania, o którym pisał swojego czasu pred895 i który można wgrać przez USB.
(19-10-2020, 16:25)pred895 napisał(a):  Daj maila to wyślę ci gotową paczkę plus instrukcję postępowania.

Niestety nie wiem dlaczego Sad  ale nie mam możliwości wysyłania wiadomości priv / e-mail na tym forum (może "Nowicjusze" tak mają)...
Czy ktoś może jest w posiadaniu i byłby tak uprzejmy udostępnić?

Z góry dziękuję...

Pzdr


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 01-02-2022

(01-02-2022, 20:08)agava_1 napisał(a):  Witam

Jestem nowy na forum.
Piszę w tym wątku bo posiadam od dłuższego czasu UDP-203.
Sprzęt jest już od pewnego czasu po oficjalnej gwarancji i chciałbym go "odblokować"  Wink  aby móc w pełni wykorzystać jego potencjał.
Szukam gotowej paczki z softem Jailbreak firmware + instrukcja postępowania, o którym pisał swojego czasu pred895 i który można wgrać przez USB.

(19-10-2020, 16:25)pred895 napisał(a):  Daj maila to wyślę ci gotową paczkę plus instrukcję postępowania.

Niestety nie wiem dlaczego Sad  ale nie mam możliwości wysyłania wiadomości priv / e-mail na tym forum (może "Nowicjusze" tak mają)...
Czy ktoś może jest w posiadaniu i byłby tak uprzejmy udostępnić?

Z góry dziękuję...

Pzdr

tu jest wszystko co jest potrzebne https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/


RE: Oppo UDP-203 - agava_1 - 02-02-2022

nygus, dziękuję za link  Smile  ...
...prosząc o gotową paczkę właśnie takiej odpowiedzi chciałem uniknąć (niemniej takowej się spodziwałem  Big Grin ).
Nie o to chodzi, że chcę iść na łatwiznę jednak mam swoje lata liczyłem na w miarę prosty i jasny manual krok po kroku.
Nie mniej dziękuję za odpowiedź i dobre intencje...

pzdr

P.S.
Dobry rydz niż nic...


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 02-02-2022

(02-02-2022, 19:45)agava_1 napisał(a):  nygus, dziękuję za link Smile ...
...prosząc o gotową paczkę właśnie takiej odpowiedzi chciałem uniknąć (niemniej takowej się spodziwałem Big Grin ).
Nie o to chodzi, że chcę iść na łatwiznę jednak mam swoje lata liczyłem na w miarę prosty i jasny manual krok po kroku.
Nie mniej dziękuję za odpowiedź i dobre intencje...

pzdr

P.S.
Dobry rydz niż nic...


???? Tam jest napisane wszystko, od początku do końca, krok po kroku… czego oczekujesz?

W pierwszym poście wątku, jest bardzo dokładnie opisane wsystko co jest potrzebne


RE: Oppo UDP-203 - agava_1 - 03-02-2022

nygus jeszcze raz dziękuję za Twoją pomoc  Smile ...
Faktycznie jest opisane wszystko ale jeśli dobrze rozumiem to nie wszystkie działania są niezbędne do wgrania Jailbreak'a.
Jeśli dobrze rozumiem to część czynności jest do wykonania w razie wystąpienia nieoczekiwanych problemów i ewentualnie chęci przywrócenia oryginalnego oprogramowania.

Rozumiem, że korzystałeś z tej instrukcji i wszystko u Ciebie przebiegło bez nieoczekiwanych trudności i Twój OPPO działa bez zarzutu?
Zanim podejmę wysiłek skorzystania z instrukcji to oczekuję  Wink  odpowiedzi na kilka uwag i pytań:
1. Dla bezpieczeństwa najpierw robię kopię zapasową NAND?
2. Następnie jeśli chcę zmodyfikować oprogramowanie układowe Jailbreak'iem RU pobieram paczkę EU Version z sekcji "Jailbreak with the Russian 65 Firmware via USB Method or Automatic USB Method" czy ten krok mogę pominąć i mogę przejść do części "Here's the original manual USB Method" i postępować zgodnie z instrukcją wybierając gotową paczkę "EU Oppo to Russian Firmware"?
3. Czy błąd płyty BD-ROM jest standardową konsekwencją wgrania Jailbreak i trzeba będzie wykonać procedurę naprawy obligatoryjnie? Czy błąd ten pojawia się losowo?
4. Rozumiem, że po wgraniu Jailbreak pojawią się opcje odtwarzania plików ISO: BD, DVD, DVD-A, SACD, etc. czy muszę jeszcze przejść procedurę zaawansowanej instalacji opcjonalnej opisanej w sekcji "Advanced Jailbreak Add-on Section"?

Odpowiedź na powyższe pytania dużo mi wyjaśni odnośnie wgrania zmodyfikowanego oprogramowania do mojego Oppo.

Z góry dziękuję za cierpliwość...


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 03-02-2022

(03-02-2022, 12:01)agava_1 napisał(a):  nygus jeszcze raz dziękuję za Twoją pomoc Smile ...
Faktycznie jest opisane wszystko ale jeśli dobrze rozumiem to nie wszystkie działania są niezbędne do wgrania Jailbreak'a.
Jeśli dobrze rozumiem to część czynności jest do wykonania w razie wystąpienia nieoczekiwanych problemów i ewentualnie chęci przywrócenia oryginalnego oprogramowania.

Rozumiem, że korzystałeś z tej instrukcji i wszystko u Ciebie przebiegło bez nieoczekiwanych trudności i Twój OPPO działa bez zarzutu?
Zanim podejmę wysiłek skorzystania z instrukcji to oczekuję Wink odpowiedzi na kilka uwag i pytań:
1. Dla bezpieczeństwa najpierw robię kopię zapasową NAND?
2. Następnie jeśli chcę zmodyfikować oprogramowanie układowe Jailbreak'iem RU pobieram paczkę EU Version z sekcji "Jailbreak with the Russian 65 Firmware via USB Method or Automatic USB Method" czy ten krok mogę pominąć i mogę przejść do części "Here's the original manual USB Method" i postępować zgodnie z instrukcją wybierając gotową paczkę "EU Oppo to Russian Firmware"?
3. Czy błąd płyty BD-ROM jest standardową konsekwencją wgrania Jailbreak i trzeba będzie wykonać procedurę naprawy obligatoryjnie? Czy błąd ten pojawia się losowo?
4. Rozumiem, że po wgraniu Jailbreak pojawią się opcje odtwarzania plików ISO: BD, DVD, DVD-A, SACD, etc. czy muszę jeszcze przejść procedurę zaawansowanej instalacji opcjonalnej opisanej w sekcji "Advanced Jailbreak Add-on Section"?

Odpowiedź na powyższe pytania dużo mi wyjaśni odnośnie wgrania zmodyfikowanego oprogramowania do mojego Oppo.

Z góry dziękuję za cierpliwość...

Robiłem 2x 203 i obecnie mam i używam 205 po modyfikacji, dodatkowo modyfikowałem dwa klony

1. tak, dla bezpieczeństwa najpierw kopia NAND, pliki NAND zabezpieczyć i dziki nim można powrócić do oryginalnego firmwaru
2. tak, postępować zgodnie z instrukcją wybierając gotową paczkę "EU Oppo to Russian Firmware"
3. nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, niczego takiego nie zaobserwowałem i nie wiem o co chodzi... wyglada na to, że jeśli komuś coś sie skaszani przy wgrywaniu jb (albo jak wgra ??? jakąś inna wersję) to może to spowodować błąd i ??? niedziałający napęd, jak napisałem, nie miałem takiego przypadku
4. tak, pliki iso będą widoczne dla oppo i będzie można je odtworzyć tak jakby była włożona płyta, dodatkowe paczka jb_overlay jest bardzo przydatna jeśli ktoś ma NASa (dla mnie super jest mapowanie dysku z NASA Smile ) i lub chce się łączyć z oppo przez telnet, np, żeby podmienić z komputera napisy an pendrivie całkowicie zdalnie, mało tego ostatnio próbowałem i zadziałało wykorzystanie oppo jak "napędu" w kompie, można np. zdalnie skopiować (co prawda szybkosc jest tragiczna, ale to DZIAŁA) ?? zdjęcia i inne pliki z napędu oppo na dysk komputera, nie trzeba jb_overlay instalować, jednak jest przydatne, wiec warto Smile


RE: Oppo UDP-203 - agava_1 - 05-02-2022

Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Zatem nie taki diabeł straszny...
Teraz tylko muszę wygospodarować chwilę wolnego czasu i przysiąść się do modyfikacji mojego OPPO.
 Smile


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 05-02-2022

(05-02-2022, 20:45)agava_1 napisał(a):  Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Zatem nie taki diabeł straszny...
Teraz tylko muszę wygospodarować chwilę wolnego czasu i przysiąść się do modyfikacji mojego OPPO.
Smile

Modyfikacja zajmuje ?? 3 lub 4 min…


RE: Oppo UDP-203 - Danus - 20-03-2022

Stalem sie szczesliwym posiadaczem odtwarzacza OPPO 203 i mam pytanie. Jak najlepiej rozwiazac kwestie blokady regionalnej? W sumie mam tylko jeden film film ktorego nie lyka czyli wydanie z USA Dark Angel z Lundgrenem, ale jednak szkoda. Czy jest jakies oprogramowanie ktore to odblokowuje czy lepiej kupic ten chip na kabelku, ktory tu sie pojawial? Zaznaczam, ze wszystkie funkcjonalnosci ktore daja te darmowe modyfikacje mnie nie interesuja, tylko blokada regionalna.
A jesli chip to najlepsza opcja to gdzie go teraz mozna kupic?