Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 23-10-2022

Ja mam, ale kompletnie się nie znam na serwerach itp Tongue


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 23-10-2022

Zmiana zdalna napisów na USB działa bez problemu, do tego wcale nie jest potrzebny NAS, już dość dawno o tym pisałem, najważniejsze to JB i włącznie dostępu przez telnet i to tyle, ba… jesli ktoś chce to może kopiować pliki z napędu oppo na komputer, tyle tylko, ze to bardzo powoli działa, ale można to zrobić, ja używam FTPManager na tablecie i cos podobnego na kompie, tablet jest zawsze „pod ręką” wiec jest wygodniej, no chyba ze ktoś cały czas ma laptopa w zasiegu, dla mnie najważniejsze jest to żeby co jakis czas usunąć z USB katalog BUDA, który może po dłuższym czasie wprowadzać zamieszanie
Napisy można nawet zamienić w trakcie oglądania filmu z plyty - bez wyłączania filmu, ale żeby były faktycznie wyświetlane nowe, podmienione napisy, to trzeba zmienić napisy na jakis inny język i ponownie wybrać „inne” i jest ok.
Napisy na NASie, można zmieniać kiedy sie chce… to jest niezależne od OPPO, NAS to „magazyn”, który działa cały czas i jest dostępny do edycji, napisy działają po SMB i przez NFS, moje polaczenie OPPO -> NAS np. przekierowuje bezpośrednio do folderu z filmami, zdjęciami albo z muzyka.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 23-10-2022

(23-10-2022, 19:34)nygus napisał(a):  i włącznie dostępu przez telnet i to tyle,.

Jak to zrobić ? Telnet, co to, kto to ? Big Grin


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 23-10-2022

(23-10-2022, 19:45)pred895 napisał(a):  
nygus dateline="<a href="tel:1666550059" original-title="">1666550059</a>' napisał(a):  i włącznie dostępu przez telnet i to tyle,.

Jak to zrobić ? Telnet, co to, kto to ? Big Grin

Do JB trzeba doinstalować JB overlay, taki dodatek, najprosciej telnet to bezpośrednie połączenie z urządzeniem, uruchamiasz na kompie/tablecie/komórce cos takiego jak FTPManager i konfigurujesz połączenie z IP na którym masz OPPO, jest to dość dokładnie opisane, i masz managera plików, gdzie mozesz kopiować pliki z i do oppo, z i na USB podłączony do oppo. Masz bezpośredni dostęp do całego systemu OPPO, i tu trzeba uważać żeby czegoś nie popsuć… bo wtedy moze byc bardzo przykra niespodzianka.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-10-2022

@pred895
Metoda @nygusa to instalacja "nakładki"
https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/
https://mega.nz/folder/xUY32AJa#9JtOg1yVA8PrLF3zxn8SsA
install_jailbreak_overlayV1.7

Wrzuca się ja na usb i uruchamia oppo, następuje proces instalacji i kopiowania plików, ingeruje ona dość mocno w system także jeśli ktoś ma małe doświadczenie a ty nie wiesz co to telnet także bym uważam. Co robi nakładka dodają różną funkcjonalność między innymi uruchamia server sftp dropbear dlatego mamy po tym dostęp do oppo logując się klientem ftp.

Moja metoda jest delikatnie inna, nie modyfikuje plików w oppo tylko po prostu montuje zasoby naszego serwera na usb w katalogu sub, zmiana na serwerze pliku powodu że na usb również zmienia się plik. Ty widzę że nie korzystać z serwerów plików także dla Ciebie jest to raczej słaba opcja.

@nygus
Moja metoda jest dla mnie osobiście bardzo wygodna ponieważ operuje na serwerze plików, no i 2 spraw nie mam 203 tylko 105D ani nie mam JB, także instalacja nakładki nie jest możliwa.


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 24-10-2022

(24-10-2022, 08:31)prodarek napisał(a):  @pred895
Metoda @nygusa to instalacja "nakładki"
https://www.avforums.com/threads/free-oppo-and-clones-jailbreak.2332399/
https://mega.nz/folder/xUY32AJa#9JtOg1yVA8PrLF3zxn8SsA
install_jailbreak_overlayV1.7

Wrzuca się ja na usb i uruchamia oppo, następuje proces instalacji i kopiowania plików, ingeruje ona dość mocno w system także jeśli ktoś ma małe doświadczenie a ty nie wiesz co to telnet także bym uważam. Co robi nakładka dodają różną funkcjonalność między innymi uruchamia server sftp dropbear dlatego mamy po tym dostęp do oppo logując się klientem ftp.

Moja metoda jest delikatnie inna, nie modyfikuje plików w oppo tylko po prostu montuje zasoby naszego serwera na usb w katalogu sub, zmiana na serwerze pliku powodu że na usb również zmienia się plik. Ty widzę że nie korzystać z serwerów plików także dla Ciebie jest to raczej słaba opcja.

To jest jedna i ta sama metoda, różnią sie miejscem gdzie są przechowywane i skąd są uruchamiane pliki konfiguracyjne oppo, JB + JB overlay wszystko startuje z „pamięci” oppo, dokladnie overlay dodaje/włącza kilka funkcji i zapisuje plik autostart w oppo, można to edytować zmieniac itd, bez overlaya pliki startowe i konfiguracyjne musza byc na podpiętym USB, dla mnie to jest najwieksza zaleta JB Overlaya, a jesli uzywa sie przekierowania na NAS to na USB, u mnie są trzy katalogi Filmy, Muzyka, Zdjęcia są wymagane do bezpośredniego przekeirowania do właściwych folderów na NASie, dla mnie takie rozwiazanie jest bardziej komfortowe, ponieważ nie mam żadnych dodatkowych śmieci na podpiętym pendrajwie, tylko foldery przekierowania na NAS, jesli potrzebuje dodać napisy na plyty to robię to właśnie zdalnie i po wyłączeniu plyty mogę usunąć już niepotrzebny folder SUB

U mnie to wyglada tak;
Włączam oppo, na ekaranie startowym wybieram Filmy-> Serwer (tak sie nazywa pendrajw)-> kolejny ekran z folderami na USB, wymieram Filmy i otwiera sie folder z filmami na NASie. Szybko i sprawnie Smile

@nygus
Moja metoda jest dla mnie osobiście bardzo wygodna ponieważ operuje na serwerze plików, no i 2 spraw nie mam 203 tylko 105D ani nie mam JB, także instalacja nakładki nie jest możliwa.[/quote]

Dla każdego jego metoda jest bardziej wygodna Big Grin
Tak, dla poprzedniej generacji nie ma gotowych takich plików, chociaż moze byc tak ze JB overlay od 203 tez bedzie działać, ale nie sadze żebyś chciał to sprawdzaćSmile


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-10-2022

Tylko ty piszesz teraz o montowaniu nas z materiałami do odtwarzania nikt nie twierdzi że ta metoda jest inna, inny jest sposób wrzucania przeze mnie napisów, ty to robisz logując się do oppo po sftp a ja to robię zmieniając plik na nasie. Więc nie nie są to te same metody.


(24-10-2022, 08:54)nygus napisał(a):  ale nie sadze żebyś chciał to sprawdzać
Nie 203 jest zbudowany na innych bibliotekach.


No chyba że ja cię źle zrozumiałem i sub też masz przekierowany na nas?


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 24-10-2022

(24-10-2022, 08:58)prodarek napisał(a):  Tylko ty piszesz teraz o montowaniu nas z materiałami do odtwarzania nikt nie twierdzi że ta metoda jest inna, inny jest sposób wrzucania przeze mnie napisów, ty to robisz logując się do oppo po sftp a ja to robię zmieniając plik na nasie. Więc nie nie są to te same metody.

Co mieszasz… Na NASie mam dodane pliki z napisami bezpośrednio w folderach z filmami, jesli masz kopie plyty na NASie to nie musisz miec napisów na pendrajwie, ja zmieniam napisy na NASie, to jest oczywiste, jesli mam taka potrzebę, jesli trzeba za zamienić albo poprawić, ale to jest połączeni komputer NAS, i na NASie mam napisy do remuksow i do kopi płyt, po prostu jesli masz kopie plyty np. Film o tytule „kjhkjhkjh” to w tym folderze u mnie jest folder AVCHD a w nim dopiero jest kopia plyty, i to sie uruchamia jakby była włożona płyta do napędu. Natomiast napisy do kopii mogą by na USB, ale prościej i wygodniej (dla mnie) jest miec napisy na NASie, folder AVCHD + napisy AVCHD.str i wszystko na oppo 203 i 205 działa pięknie.
Natomiast jesli chce odtworzyć film z plyty i nie chce mi sie rzucać jej na NASa to wtedy napisy musza byc na USB, i w takim przypadku mogę zrobić to zdalnie, bez problemu.

Kolejna sprawa to mapowanie, nie trzeba tego robić, można sie łączyć z NASem przez ikonę sieć z oppo, tyle tylko, ze dla mnie to zajmuje duzo więcej czasu, klikania, itd. Wiec to nie jest fajne. Dlatego długa walczyłem z mapowanie, aż w końcu udało mi sie to skonfigurować i działa to wspaniale, szybciej i proście a na USB ma tylko minimum niezbędnych danych.

1. Zdalne zamiana napisów do filmów na NASie to jest jedna sprawa, niezależna od OPPO, oppo czyta pliki wszystkie z NASa, film i napisy.
2. Napisy na USB do filmów z plyty włożonej do oppo, to można robić zdalnie na OPPO bez odłączania pendrajwa. Do tego jest potrzebny JB i odpowiednie pliki startowe na USB albo JB + JB overlay i wszystko startuje bezpośrednio z OPPO


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 24-10-2022

Nikt tutaj nie rozmawia o filmach w katalogach czy inaczej nazywając kopiami tylko o napisach do płyt z dysku.

Btw "już w temacie plików z nas/usb"
Odczytywanie z usb nie wymaga AVCHD także przy metodzie z mapowaniem i oszukaniem że plik zdalne są na usb możliwe że również nie wymaga dodatkowego katalogu AVCHD.


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 24-10-2022

(24-10-2022, 09:13)prodarek napisał(a):  Nikt tutaj nie rozmawia o filmach w katalogach czy inaczej nazywając kopiami tylko o napisach do płyt z dysku.

Oppo cały czas jest bardzo zaawansowanym i uniwersalnym urządzeniem, ja pisze cały czas o dodawaniu napisów do filmów, i to są cztery takie przypadki;
1. Remuxy na jakimś nośniku, NAS, pendrajw, dysk USB, komputer po sieci (czyli „prawie jak” NAS), napisy musz miec taka nazwę jak plik z filmem
2. Struktura/ kopia plyty na jakimś nośniku, ale nie na fizycznej płycie, u mnie to jest NAS, jesli np chce pooglądać Star Wars to ja mam u siebie na NASie kopie moich płyt, UHD 4K + dodane napisy do tych płyt, napisy są na NASie i oppo je czyta tak jakby byly na podpiętym USB, inne do wybrania z listy
3. Kopia płyt pliki ISO, tutaj musza byc napisy na USB - napisy mogą byc zmienione zdalnie, bez wyjmowania USB
4. Płyta włożona do napędu oppo, napisy musza byc na USB i mogą byc zamienione zdalnie bez odlaczania USB