Filmozercy.com | Forum
Oppo UDP-203 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Oppo UDP-203 (/watek-oppo-udp-203)



RE: Oppo UDP-203 - misfit - 24-10-2022

Powrót do oryginalnego softu może się okazać nie taki prosty, w sytuacji gdy odtwarzacz nie będzie reagował w jakikolwiek sposób na naciśnięcie tego czerwonego przycisku na pilocie Wink

Ale to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie czy dodatkowa funkcjonalność jest warta ewentualnego ryzyka - w mojej sytuacji stwierdzam, że jednak nie, przynajmniej dopóki jeszcze autoryzowany serwis OPPO ma części zamienne do 203.


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 24-10-2022

Jak z w wszystkim, używa sie takiego czy innego rozwiązania jeśli jest potrzebne i jeśli daje jakieś korzyści.
Najważniejsze jest to, że można zrobić sobie modyfikacje, które ułatwiają życie, ale nie trzeba, nie ma przymusu.

Mogę mówić tylko z mojej perspektywy, dla mnie to jest to czego potrzebowałem, największym plusem dla mnie w JB i JB overlay jest możliwość wgrania własnych zdjęć jako tła dla poszczególnych ekranów oppo, brak Cinavii (nawet już zapomnąłem ze normalnie jest Cinavia...) i możliwość modyfikacji dodatkowych funkcji, polaczenie zdalne z oppo i możliwość edycji (w sumie to zrobione tylko raz) pliku startowego bezpośrednio z komputera, dodatkowym plusem jest możliwość zgrania z komputera napisów na pendrive. Zdecydowanie najwięcej daje zmapowanie folderów z serwera oraz to ze pendrive jest "czysty" tzn. mam na nim tylko foldery Filmy, Zdjęcia i Muzyka (i ta nieszczęsna BUDA, która można zdalnie usunąć), co umożliwia szybki dostęp do treści na serwerze, trzy kliknięcia i mam dostęp do filmów, zdjęć albo muzyki. Wszystko to razem wygląda tak jakby tak miało być od początku, nie wyobrażam sobie za bardzo (jeszcze, jak na razie) innego sposobu korzystania ze sprzętu, jest to bardzo wygodne, proste i szybkie.

Można przywrócić oryginalny firmware, ale oppo jest po gwarancji wiec serwis nie powinien robić problemu, natomiast jeśli to będzie uszkodzenia mechaniczne np. napędu, to nie sadze abym nie był w stanie tego sam wymienić.

Każdy ma troszkę inna sytuacje, ja pracuje w domu, cale dni przy komputerze, wiec dla mnie przygotowanie tego co mi jest potrzebne bez biegania po domu jest super. dlatego w ciągu dnia zrzucam na serwer to co chce obejrzeć. Seriali nie oglądam (z kilkoma wyjątkami), teraz właśnie wróciłem z godzinnej przejażdżki rowerem, jestem po prysznicu i idę cos pooglądać (pewnie ze 2 lub 3 filmy), a potem spać... i tak dalej... nudy jak cholera.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 25-10-2022

@nygus podasz jeszcze proszę wynik komendy "uname -a", dzięki.


RE: Oppo UDP-203 - nygus - 25-10-2022

-bash-3.2 ~ # uname -a
Linux OPPO_PLAYER 3.10.26 #1 SMP PREEMPT Mon Jan 28 17:13:58 CST 2019 armv7l GNU/Linux
-bash-3.2 ~ #


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 27-10-2022

(24-10-2022, 13:54)pred895 napisał(a):  Aha.... pas z mojej strony
Gdybyś jednak się zdecydował mam już sposób bez serwera plików, kilka plików wrzucamy na usb następnie skrypt uruchamia serwer ftp z dostępem tylko do katalogu z napisami, aby nie było możliwości namieszania w odtwarzaczu. Wszystko uruchamia się z pena nic nie zostaje zmieniane w plikach odtwarzacza.
Do oppo logujemy się np fillezillą i wrzucamy plik z napisami.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 30-10-2022

Analizowałem ostatnio binakę i co ciekawe oppo powinno również obsługiwać napisy sup...
[Obrazek: HFT7x5u.png]


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 30-10-2022

W praktyce coś zyskujemy dzięki tej dodatkowej funkcji odpalenia napisów w innym formacie ?


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 30-10-2022

Można by sobie wygenerować ładne napisy np z tłem lub o czcionce i kolorze lepiej wyglądających, problem jest taki że raczej tych sup czyli pliku napisów na bazie obrazów nie czyta.. a powinien.


RE: Oppo UDP-203 - pred895 - 30-10-2022

Działaj, działaj. Twoim głównym zadaniem jest opracować metodę, aby można było wyłączyć wymuszone napisy i odpalić swoje bez nakładania się na siebie Big Grin No i zrób też aby Oppo widziało napisy z pena podczas seansu płyty, która jest ich kompletnie pozbawiona.


RE: Oppo UDP-203 - prodarek - 30-10-2022

Myślę że dla osoby która potrafiła być zmodyfikować plik bdpprog bo tak się nazywa plik binarny który kontroluje wszystkie procesy w odtwarzaczy, byłoby to do zrobienia. Niestety zdaje się że wątek na avforums.com trochę umarł i jedyna osoba która potrafiła to zrobić odeszła.

A jednak działają, wykrywa je jako jedyne ignorując srt. 
[Obrazek: RByqnxc.png]

[Obrazek: z6xLCez.jpg]