Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Juby - 08-10-2021

Decyzja Mierzwiaka jest dla mnie całkowicie zrozumiała. Ja też od lat staram się unikać "toksycznych forów", czyli środowisk, które przez brak nadzoru z czasem zmieniły się w bagienka pełne trolli (szkoda nerwów, czasu, i wpływają negatywnie na twój sposób wypowiedzi w prawdziwym życiu). Ale często prostym rozwiązaniem jest zwyczajne nie czytanie części użytkowników i tematów, które nas nie interesują. Ja np. nie mam tutaj nikogo w ignorowanych, ale do wątku o polityce (jeśli jest taki), koronawirusie i wszystkim niezwiązanym z filmami i ich zbieraniem, po prostu nie zaglądam, a użytkowników piti i kilku innych, o ile nie linkują jakiejś promocji, po prostu unikam. Przez to nawet nie wiem o co jest afera i w jakim wątku.

Ale z brakiem moderacji to jest fakt. Na forum KOMIKSpec Mateusza jest to samo, przez co po zaledwie kilku miesiącach od rejestracji usunąłem konto. Czasami zajrzę tam dla info o promocjach czy zapowiedziach i widzę, że... jest jeszcze gorzej. Co dziwne - ludzie i tak kurczowo trzymają się tego miejsca mimo narzekania na nie, a nawet pojawiają się nowi, twierdząc że nie ma alternatywy. Jak miałem jeszcze konto napisałem do kilku pw, że jest, choćby to forum, lub Batcave, ale w odpowiedzi słyszałem że choć na KOMIKSpec jest źle, to już tu są więc tu zostaną. Znam nawet usera, który przez atmosferę i kłótnie na KOMIKSpec porzucił to forum i forum BatCave (bo fora ogólnie mu zbrzydły), ale po kilku miesiącach wrócił na KOMIKSpec i chyba nawet tutaj zaczął wrzucać coś w departamencie sprzedaży. A na BatCave - na którym nie kojarzę żadnej kłótni z jego udziałem i nikt nigdy nie miał z nim problemów, ani on z kimś - nie wrócił. (serio) Rolleyes Najwyraźniej jak jest za porządnie to też niedobrze.

O Mierzwiaka nie musicie się martwić, ma gdzie pisać.


RE: Sugestie odnośnie forum - piti198 - 08-10-2021

(08-10-2021, 18:52)fire_caves napisał(a):  Ja się też zastanawiam co to za forum, na którym można bezkarnie napisać że antysemityzm to szczytna idea...
To był cytat z Międlara w kontekście tego artykułu na wprawo.pl odnośnie pozwana go przez Żydów za cytowanie słów Jezusa Chrystusa. Jak kogoś boli to, że podzielam poglądy Międlara, to jego sprawa, ale nie musi publicznie doprowadzać do manifestacji swoich oglądów i się obrażać. Nie wiem może bycie chrześcijaninem i obrona religii katolickiej nie jest dla mieszkańców zachodniej strony Polski na topie, lepsze jest bezkarne jechanie po katolikach.
MiMiK należy Ci się order im. Pawlika Morozowa, za wykrycie tego spisku zagrażającego istnieniu forum.
Juby ja też Ciebie mam tam gdzie słońce nie dochodzi, dopóki nie napiszesz czegoś interesującego.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mierzwiak - 08-10-2021

(08-10-2021, 19:27)pearlzfan napisał(a):  Po to jest funkcja "ignoruj" na forum, żeby pacjent, którego poglądy Ci nie pasują, nie ranił ci psyche
W życiu też się kierujesz taką zasadą? Bo wiele osób dokładnie tak robi. Katują dziecko za ścianą? Udają, że nie słyszą. Ignorują. Przykro mi, ale ja tak nie potrafię, dlatego - delikatnie mówiąc - w nosie mam Twoją ocenę mojej decyzji, bo w tej sytuacji to ja zdecydowałem się pokazać co myślę o takich poglądach, podczas gdy Ty dajesz im swoje ciche przyzwolenie.

Pozerskie protesty? Wolę pozerski protest (a co innego? Zwrócenie się do tej parodii admina zajętej przepisywaniem newsów z zagranicznych serwisów?) od wygodnego odwrócenia głowy i udawania, że problem nie istnieje. Znamienne jest zresztą, że większą sensacją jest moje odejście aniżeli ten potok śmierdzącego ścieku w temacie o filmie Smarzowskiego. To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że każda następna spędzona tu minuta to strata czasu.


RE: Sugestie odnośnie forum - pearlzfan - 08-10-2021

(08-10-2021, 22:58)Mierzwiak napisał(a):  Katują dziecko za ścianą?
Nie porównuj fizycznego znęcania się nad drugim człowiekiem do wypisywania przez kogoś idiotyzmów w necie, bo to nie ten kaliber. Twój manifest i ucieczka z forum, bo "Jacuś brzydko mówi" jest jednak słabszym rozwiązaniem niż indywidualny "shadowban" Jacusia i ignorowanie jego dyrdymałów, bo trzymając się Twojego przykładu, Ty z powodu robiącego raban sąsiada wyprowadzasz się z osiedla , a wnosiłeś od sąsiada więcej pożytku dla społeczności, która przez twój manifest straci wartościową jednostkęSmile
Głupotę się ignoruje. Im więcej takich ignorów tym mniejszą publikę ma delikwent i jego bzdury idą sobie w pustą przestrzeń Smile


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 08-10-2021

Mierzwiak napisał:
Z dniem dzisiejszym żegnam się z tym forum na znak protestu przeciwko obecności na nim osoby o nicku piti198.

Już myślałem, że chodzi o mnie. Shy

Eeee, daj spokój. Przerabiałem ten temat wiele miesięcy temu. Jeden z kolegów napisał, że Bogumił Niechcic zawsze potrafił sprostać wyzwaniom (lub jakoś tak). Ostatecznie podjąłem decyzję, w myśl której, miast kasować swoje konto z powodu kogoś (tam), sam zdecyduję kiedy odejdę.

Żartobliwie nazywałem Cię kiedyś „rycerzykiem”. A może dziś poczuj moc swojej zbroi z awatara i zostań rycerzem! Z kim ja tu będę „grał w szachy”? Tylko z Misfitem? Wink

Na marginesie. Niekiedy mam wrażenie, że Mateusz bywa miękki. Rozumiem chęć zatrzymania / pozyskiwania nowych użytkowników. Ale tego formatu forum powinno trzymać jakiś poziom.

P.S.
Kiedyś sugerowałem, że po podjęciu decyzji o likwidacji konta warto się jakoś pożegnać. To nie Twój czas.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mefisto - 08-10-2021

(08-10-2021, 23:21)pearlzfan napisał(a):  Nie porównuj fizycznego znęcania się nad drugim człowiekiem do wypisywania przez kogoś idiotyzmów w necie, bo to nie ten kaliber.

Nie no, daj mu porównywać - tyle tylko, że jeśli pociągniemy tę analogię dalej, to wychodzi na to, że jeśli za ścianą katują dziecko, to Mierzwiak w ramach protestu... wyprowadza się z budynku xD


RE: Sugestie odnośnie forum - Reacher - 08-10-2021

(08-10-2021, 21:38)piti198 napisał(a):  To był cytat z Międlara w kontekście tego artykułu na wprawo.pl odnośnie pozwana go przez Żydów za cytowanie słów Jezusa Chrystusa.

Nie zasłaniaj się cytatami. Napisałeś: "Mogę raczej wstawić sobie hasło "antysemityzm to szlachetna idea"". To raczej manifest poglądów, nazywając rzeczy po imieniu chorych poglądów. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale są jakieś granice, których przekraczanie jest powszechnie nieakceptowalne. Może niedługo jakiś zjeb napisze, że najlepszy jest seks z dziesięciolatką i znajdą się obrońcy wyrażania własnych poglądów. Wydaję Ci się, że jesteś chrześcijaninem i obrońcą religii katolickiej. Możliwe, ale chyba takiej w wydaniu średniowiecznym, z czasów kiedy kościół katolicki miał na rękach nie mniej krwi niż dzisiejsi radykalni muzułmanie.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mierzwiak - 08-10-2021

Mefisto napisał(a):  tyle tylko, że jeśli pociągniemy tę analogię dalej
to wyjdzie na to, że niczego z niej nie zrozumiałeś.


RE: Sugestie odnośnie forum - Reacher - 08-10-2021

(08-10-2021, 23:21)pearlzfan napisał(a):  Głupotę się ignoruje

Owszem, głupotę się ignoruje, ale wszelkie postawy o podłożu rasistowskim, ksenofobicznym, homofobicznym, wyrażające się nietolerancją innych ludzi należy tępić. To forum z założenia powinno dotyczyć szeroko pojętej tematyki filmowej a nie do wyrażania swoich poglądów politycznych i ciągłego pieprzenia o żydostwie, lewactwie i innych urojonych wrogach polskości. Tacy pacjenci na pewno mają swoje tematyczne fora, niech tam się spełniają.

Mierzwiak, rozumiem Twój protest ale Gieferg mądrze prawi:

(08-10-2021, 18:34)Gieferg napisał(a):  Mierzwiak, trochę cienko żeby z powodu jednego pajaca opuszczać forum po tylu latach.
Tym sposobem pajac wygrywa.



RE: Sugestie odnośnie forum - Mefisto - 09-10-2021

(08-10-2021, 23:46)Reacher napisał(a):  Napisałeś: "Mogę raczej wstawić sobie hasło "antysemityzm to szlachetna idea"". To raczej manifest poglądów, nazywając rzeczy po imieniu chorych poglądów. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale są jakieś granice, których przekraczanie jest powszechnie nieakceptowalne.

Po pierwsze: napisał to w cudzysłowiu, który jest tu kluczowy. Nie napisał, że popiera antysemityzm wprost.
Po drugie: w kontekście, który przytoczyłeś, to dlaczego wyrażanie poglądów antypolskich ma być spoko, a antysemickich już nie? Bo ja jestem pewien, że gdybym wszedł do tego (czy innego światopoglądowego) wątku, to mógłbym odnaleźć więcej kwiatków, w których ktoś kogoś obraża. A jednak scyzoryki wam się wszystkim otworzyły tylko w kontekście Żydów. Wonder why...

Zresztą tak wygląda obecnie cały zachodni świat - można szykanować otwarcie heteroseksualnych mężczyzn, pisać na twitterze "kill white people" bez żadnych konsekwencji i traktować przeciwników covida jak worek treningowy, no ale napisz coś o "żydostwie" czy aborcji i problem gotowy.