Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - piti198 - 09-10-2021

Reacher napisał(a):Nie zasłaniaj się cytatami. Napisałeś: "Mogę raczej wstawić sobie hasło "antysemityzm to szlachetna idea"". To raczej manifest poglądów, nazywając rzeczy po imieniu chorych poglądów. Każdy ma prawo do wyrażania swojego zdania, ale są jakieś granice, których przekraczanie jest powszechnie nieakceptowalne. Może niedługo jakiś zjeb napisze, że najlepszy jest seks z dziesięciolatką i znajdą się obrońcy wyrażania własnych poglądów. Wydaję Ci się, że jesteś chrześcijaninem i obrońcą religii katolickiej. Możliwe, ale chyba takiej w wydaniu średniowiecznym, z czasów kiedy kościół katolicki miał na rękach nie mniej krwi niż dzisiejsi radykalni muzułmanie.
To była moja odpowiedź w kontekście przytoczonego artykułu o tym, jak Żydzi oskarżyli Międlara o to, że cytuje, antysemickie w ich mniemaniu, słowa Jezusa Chrystysa.
Nie wiem co kto napisze i nie wymagaj ode mnie odpowiedzialności za czyjeś zachowanie.
Każdy ma coś na sumieniu, kościół katolicki też, nikt nie jest bez grzechu. Odnośnie wersji średniowiecznej to już Twoje domysły i nie przypinaj mi takiej latki.
Reacher napisał(a):Owszem, głupotę się ignoruje, ale wszelkie postawy o podłożu rasistowskim, ksenofobicznym, homofobicznym, wyrażające się nietolerancją innych ludzi należy tępić.
Nie mogę wyrażać swoich poglądów na temat lgbt, bo np:. jako katolik uznaję ich jako grzeszników, nieprzestrzegających przykazań i nauk zawartych w Piśmie Św.?
Widzę, że chciałbyś wprowadzić tu zamordyzm i cenzurę rodem z jakiegoś ustroju totalitarnego.
Reacher napisał(a):To forum z założenia powinno dotyczyć szeroko pojętej tematyki filmowej a nie do wyrażania swoich poglądów politycznych i ciągłego pieprzenia o żydostwie, lewactwie i innych urojonych wrogach polskości. Tacy pacjenci na pewno mają swoje tematyczne fora, niech tam się spełniają.
Tematyka filmu już sama zahacza o tematy polityczne, tak jak i jego recenzja.
To ma istnieć podział na równych  równiejszych, jedni mogą w recenzji nawiązywać do tematyki politycznej, a komentujący już nie.
A co do moich postów, na filmwebie widziałem podobne komentarze, nie tylko odnośnie "Wesela", ale innych filmów i jakoś tam nikt nikogo nie chce cenzurować, ani wyrzucać. A postępowaniu na zasadzie "na złość babci odmrożę sobie uszy" lub "zabrali mi zabawki to spadam" nic nie wiem.


RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 09-10-2021

(08-10-2021, 18:59)Mefisto napisał(a):  Dobrym rozwiązaniem byłoby też po prostu, no nie wiem, zakazać polityki na forum jakby nie było filmowo-wydaniowym i rozdawać ostrzeżenie za łamanie regulaminu. I po sprawie.

+1. Dorzuciłbym jeszcze do tego kwestię religii.

A kolega piti IMO powinien dostać ostrzeżenie i urlop na jakiś czas od forum bo wielokrotnie łamie Art.1 pkt. 2 regulaminu portalu.


RE: Sugestie odnośnie forum - piti198 - 09-10-2021

A Ty za próbę wprowadzania założeń ustroju totalitarnego.
Czyli należy zakazać polityki i religii na forum, ale już plucie na katolików i promowanie postaw antypolskich, lgbt to jest w porządku?
Zgłoś się do Chin, Korei, tam szukają takich jak Ty.
Cytat:Na forum zabrania się publikowania treści prowokacyjnych, obraźliwych, erotycznych, rasistowskich, faszystowskich itp.
Czyli jak uznam, że ktoś np:. mnie obraża, to z automatu powinien dostać ostrzeżenie/bana? To tym sposobem, to foru świeciłoby pustkami bo każdy mógłby poczuć się urażony. Jak się komuś nie podobają moje poglądy, to niech nie czyta moich postów. A szantaż emocjonalny w stylu "nie będę na tym forum jak piti tam będzie" to jest na poziomie dziecka z przedszkola, któremu ktoś zabrał zabawki.
Na forum kmf istnieje temat "Zły Żyd" i jakoś wielu użytkownikom tamtego forum, wśród których są: Gieferg, Juby, to nie przeszkadza. To uważam, że tu bardziej chodzi o solidarność wobec obrażalskiego, bo się lepiej zna na filmach lub z innego powodu niż tematy polityczne.
A obrażalski za co tam został zbanowany?


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 09-10-2021

Za nic. Sam się wyniósł. Juby też.

------

Jak dla mnie Piti już dawno powinien dostać kopa w dupę i stąd wylecieć na dobre - kompletnie nic nie wnosi poza robieniem syfu na każdym kroku, a fakt, że dalej tu jest tylko mnie zniechęca, żeby tu w ogóle zaglądać, ale wynieść się z tego powodu... cóż, to nie w moim stylu Tongue

Za czasów mojej moderacji byłby już dawno mglistym wspomnieniem.

Cytat:Dobrym rozwiązaniem byłoby też po prostu, no nie wiem, zakazać polityki na forum jakby nie było filmowo-wydaniowym i rozdawać ostrzeżenie za łamanie regulaminu. I po sprawie.

Popieram. Tylko żeby tego pilnowano i egzekwowano z całą surowością, a nie wiem czy to jest w ogóle możliwe w obecnej sytuacji, bo fakt faktem, tego forum nikt tak naprawdę nie pilnuje.


RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 09-10-2021

Piti - w swoim zacietrzewieniu nawet nie wiesz, że w kwestii relacji polsko-żydowskich, czy tego co się obecnie dzieje na granicy polsko-białoruskiej, zdecydowanie bliżej mi do prawaka niż lewaka.
Tym niemniej na forum filmowym nie ma miejsca na radykalizmy w jakiejkolwiek postaci. I żeby nie było... nie mam również nic przeciwko zamknięciu tematu koronawirusowego. Dyskutujmy o filmach, serialach, wydaniach, promocjach - o tym wszystkim co nas łączy, a nie dzieli.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 09-10-2021

Popieram.

O polityce, wirusie, religii można sobie pogadać gdzie indziej, miejsc do tego nie brakuje. Mamy tu paru użytkowników, którzy dyskutują głównie o tym - cóż, jeśli tylko to ich interesuje, to nie jest miejsce dla nich.
Nawet bym chętnie sam tego przypilnował, ale mamy z Mateuszem mocno odmienne podejście do kwestii moderacji i porządku na forum, a ja muszę mieć swobodę działania, żeby mi się chciało działać Tongue Odpowiednio egzekwowane zasady sprawiłyby, że jednostki bezużyteczne z punktu widzenia tematyki forum, same by się prędzej czy później wyniosły (choć jak znam życie nie obeszłoby się przedtem bez płaczu i narzekania na cenzurę na forum - been there, done that).


RE: Sugestie odnośnie forum - piti198 - 09-10-2021

Gieferg napisał(a):Za nic. Sam się wyniósł. Juby też.
Nie słyszałem o banowaniu za nic. To pewnie nie chcesz napisać prawdy, bo boisz się utraty poparcia u obrażalskiego.
Gieferg napisał(a):Jak dla mnie Piti już dawno powinien dostać kopa w dupę i stąd wylecieć na dobre - kompletnie nic nie wnosi poza robieniem syfu na każdym kroku, a fakt, że dalej tu jest tylko mnie zniechęca, żeby tu w ogóle zaglądać, ale wynieść się z tego powodu... cóż, to nie w moim stylu Tongue

Za czasów mojej moderacji byłby już dawno mglistym wspomnieniem.
Jak zwykle nudzisz aż do porzygu. Zresztą na wspomnianym forum już ktoś Ci to wypomniał, że jesteś monotematyczny w niektórych kwestiach.
Tobie to strach dać jakąkolwiek broń, bo byś wszystkich, którzy mają inne poglądy niż Ty, pozabijał.
Już nie wspominając o funkcji moderatora jakiegokolwiek forum.
Cytat:Dobrym rozwiązaniem byłoby też po prostu, no nie wiem, zakazać polityki na forum jakby nie było filmowo-wydaniowym i rozdawać ostrzeżenie za łamanie regulaminu. I po sprawie.
Gieferg napisał(a):Popieram. Tylko żeby tego pilnowano i egzekwowano z całą surowością, a nie wiem czy to jest w ogóle możliwe w obecnej sytuacji, bo fakt faktem, tego forum nikt tak naprawdę nie pilnuje.
Wobec waszej towarzystwa wzajemnej adoracji też?
A w roli cenzora widzisz zapewne siebie, obrażalskiego i resztę waszej ferajny?
misfit napisał(a):Piti - w swoim zacietrzewieniu nawet nie wiesz, że w kwestii relacji polsko-żydowskich, czy tego co się obecnie dzieje na granicy polsko-białoruskiej, zdecydowanie bliżej mi do prawaka niż lewaka.
Tym niemniej na forum filmowym nie ma miejsca na radykalizmy w jakiejkolwiek postaci. I żeby nie było... nie mam również nic przeciwko zamknięciu tematu koronawirusowego. Dyskutujmy o  filmach, serialach, wydaniach, promocjach - o tym wszystkim co nas łączy, a nie dzieli.
A w komentarzach pod artykułami na stronie głównej już można? W końcu to nie forum.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mierzwiak - 09-10-2021

(09-10-2021, 08:41)piti198 napisał(a):  Nie słyszałem o banowaniu za nic. To pewnie nie chcesz napisać prawdy, bo boisz się utraty poparcia u obrażalskiego.
Zostałem zbanowany na wszelki wypadek po tym jak inne dwie osoby które odeszły usunęły wszystkie swoje posty. (a co za tym idzie tematy które zakładali)

Wypraszam sobie insynuacje na temat mnie jako moderatora tego miejsca i łączenie mnie z Giefergiem. Dziękuję.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 09-10-2021

Cytat:Tobie to strach dać jakąkolwiek broń,
Trolle się tego boją. That's for sure.
[Obrazek: c0fea4f7-fe32-4ee1-8a03-88e325ff3ad5_text.gif]


RE: Sugestie odnośnie forum - Reacher - 09-10-2021

(09-10-2021, 01:05)Mefisto napisał(a):  Po pierwsze: napisał to w cudzysłowiu, który jest tu kluczowy. Nie napisał, że popiera antysemityzm wprost.

Przed cudzysłowem napisał "Mogę raczej wstawić sobie hasło". To jest kluczowe dla sensu całej wypowiedzi.

(09-10-2021, 01:05)Mefisto napisał(a):  Po drugie: w kontekście, który przytoczyłeś, to dlaczego wyrażanie poglądów antypolskich ma być spoko, a antysemickich już nie?

Z jakiej mojej wypowiedzi wynika, że wyrażanie poglądów antypolskich ma być spoko? Sam jestem Polakiem, nie Żydem. To moja nacja jest mi bliska a nie żydowska czy jakaś inna.
(09-10-2021, 01:05)Mefisto napisał(a):  Zresztą tak wygląda obecnie cały zachodni świat - można szykanować otwarcie heteroseksualnych mężczyzn

Sam jestem białym, heteroseksualnym mężczyzną. Nigdy nie spotkałem się z szykanowaniem z powodu mojego koloru skóry, orientacji seksualnej, płci czy narodowości. Nie zauważyłem też na tym forum, żeby ktoś takich ludzi szykanował. Natomiast nietolerancja ludzi innych niż my sami jest mi obca i powoduje mój sprzeciw. Piti swoimi wpisami przedstawia się jako osoba pełna uprzedzeń do innych niż on sam i dlatego jego wpisy są przez wielu odbierane tak a nie inaczej.