Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 13-10-2021

Całe szczęście, że nie Ty o tym decydujesz - tym bardziej, że cały czas nie jesteś w stanie pojąć, iż dział wydania Blu-ray i DVD służy do dyskusji o... wydaniach Blu-ray i DVD, a od pisania o filmach, itd. jest zupełnie inny dział na forum.
Jak się kończy przyzwolenie na burdel można zobaczyć np. na hdtvpolska. Co drugi temat w dziale filmów Blu-ray to było przekrzykiwanie się osób, które chciały dyskutować o wydaniach, ich jakości AV, z osobami, które dyskutowały o filmie - jego fabule (zwykle na żenującym poziomie, ze spoilerami i pyskówkami zwolenników i przeciwników filmu X i Y). Do tego dochodziła jeszcze trzecia grupa, która notorycznie i bezkarnie w tym dziale pisała nie na temat. Wielokrotnie przestrzegałem Gmeru jak to się skończy, że osoby, które chcą dyskutować o wydaniach znajdą sobie inne, lepsze miejsce do dyskusji, a bez nich ten dział umrze śmiercią naturalną. I tak też się stało.


RE: Sugestie odnośnie forum - sebas - 13-10-2021

(12-10-2021, 22:33)Daras napisał(a):  pamiętam, że gdy na forum Kino Polska wpadał admin to nie wywalał z automatu wszystkiego do kosza. Za to były ostrzeżenia lub wykreślania niestosownych sformułowań.
Czyli cenzura, której doszukujesz się w decyzji Mateusza. Jeżeli miałoby dojść do takiego selektywnego usuwania postów, to zawsze byłby ktoś niezadowolony, że jedne posty usunięto, a inne już nie. Decyzja o zamknięciu wątku o koronwairusie i braku zezwolenia na poruszanie pewnych tematów jest paradoskalnie lepsza, bo nikt nie będzie o tym pisał czyli wszyscy mają takie samo ograniczenie. Brutalne, ale niestety konieczne. Przez ostatnie miesiące, dla pewnej grupy użytkowników, pewne wątki były tylko i wyłącznie pretekstem do wszczynania kłótni i inicjowania jałowych dyskusji na tematy kompletnie nie związane z tematyką tego Forum. Jednocześnie były niemal jedynym polem na jakim przejawiali oni swoją aktywność na Forum.
Jeżeli nowe zasady to dla Ciebie cenzura, a tematyka jaką chciałbyś poruszać na Filmożercach zaczyna się na A. Wajdzie, a kończy z na A. Holland (z przerwą na koronawirusa oczywiście), to chyba pora zastanowić się nad sensem obecności na tym Forum. Jest w internecie sporo miejsc, gdzie będziesz mógł swobodnie porozmawiać na interesujące Cię tematy.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 13-10-2021

Misfit napisał:
Całe szczęście, że nie Ty o tym decydujesz…

Na szczęście co poniektórych. Smile Moderowanie to ciężki kawałek chleba. Taki ktoś, przynajmniej w mojej ocenie, nie powinien być kolegą z forum. Na marginesie. Kilka lat temu proponowano mi identyczne zajęcie z uwagi na kompetencje w pewnej dziedzinie. Merytorycznie jak najbardziej się poczuwałem. Jednak bez wahania odmówiłem wiedząc ile czasu będę musiał na to poświęcić chcąc wykazać rzetelność.  

Z utrzymanie porządku to jednak zgoda. Kiedyś pisał o tym Gieferg i zacząłem lepiej ten problem zauważać. Generalnie chodzi mi o coś innego. Nie widzę potrzeby aby wszystkie posty zamieszczone w niewłaściwym dziale likwidować. Jeśli brak w nich inwektyw i przy tym coś wnoszę, można je po prostu przenieść we właściwe miejsce. Tak było np. z moimi wypowiedziami. Nie mam do nikogo o to pretensji.

Sebas naspisał:
Czyli cenzura, której doszukujesz się w decyzji Mateusza.

Jednak po namyśle taką cenzurę bym dopuścił Blush , czyli rozważenie możliwości usuwanie treści niewłaściwych z określonych postów plus dawanie ostrzeżeń.
Na marginesie. Gdybym w realu postępował nazbyt radykalnie dawno bym stracił robotę (w pewnym sensie dokonuję „moderacji” na zasobach ludzkich). Moi subalterni będący jednocześnie partnerami twierdzą, że choć do niczego nie zmuszam, to wszystko się kręci (kilkadziesiąt lat). Cool

Problem forum są użytkownicy, których jakby w ogóle kino nie interesuje, a zabierają tu głos nie wiedzieć po co.

Sebas napisał:
Jeżeli nowe zasady to dla Ciebie cenzura, a tematyka jaką chciałbyś poruszać na Filmożercach zaczyna się na A. Wajdzie, a kończy z na A. Holland (z przerwą na koronawirusa oczywiście), to chyba pora zastanowić się nad sensem obecności na tym Forum.

Zauważ jaką liczbę postów wysmażyłem i których tematów one w większości dotyczą. Nie rozumiem Twojego wpisu. Naprawdę.
Sam zadecyduję kiedy odejdę. Z pewnością nie uczynię tego pod wpływem czyichś sugestii i innym takich porad nie udzielam. Niech każdy odpowiada za siebie.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 21-10-2021

Mam rozumieć, że zakładanie tematów na zasadzie copy/paste BD info i pocałujcie mnie w dupę, jest procederem tolerowanym?

Tak tylko chciałem się upewnić, coby się zbytnio nie wysilać, jak bym chciał jakiś zakładać Tongue


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 21-10-2021

Przyjęło się, żeby tematy o wydaniach danego filmu rozpoczynać postami, które są rozbudowane o informacje o dostępnych edycjach. Proponuję więc umieszczać samą informację o polskim języku w temacie z zagranicznymi wydaniami z polską wersją. Ewentualnie można wrzucać to też na Filmoskopie, gdzie da się oznaczać, czy w wydaniu jest polska wersja i wybierać, czy są to napisy/dźwięk/dźwięk i napisy.

https://forum.filmozercy.com/watek-zapowiedzi-plyt-ultra-hd-blu-ray-z-polska-wersja-jezykowa?page=57


RE: Sugestie odnośnie forum - czarodziejmarx - 26-10-2021

Prośba o podmianę linku do Filmoskopu z poziomu górnej belki tytułowej Filmożerców na wersję HTTPS albo protocol-relative (czyli same dwa ukośniki przez adresem, przeglądarka dobiera protokół zgodny z protokołem strony z której następuje przejście).


RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 27-10-2021

Podmienione.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 07-12-2021

Mateusz – czy każdy post kasowany przez Ciebie ląduje w koszu?

EDIT:
To może Gieferg pomoże? Napisał on kiedyś, że wszystkie posty (nawet te z obelgami) trafiają do kosza.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 09-05-2022

https://forum.filmozercy.com/watek-takie-tam-fanzolenie?page=3

Jakieś boty gadają sobie na forum i nikogo to nie obchodzi?


RE: Sugestie odnośnie forum - Juby - 09-05-2022

Strona wciąż ma w stopce, że jest rok 2020, newsy zawierają akapity copy/paste z poprzednich nawet jeżeli miesiące temu straciły na aktualności, a ktoś miałby się przejmować tym co się dzieje na forum? Please...