Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Mateusz - 29-10-2022

Te ostatnie sprawy ogarnięte. Mam wrażenie, że ostatnio trochę więcej postów pojawia się na forum, więc zgłoszenia na moderatora chętnie przyjmę. Wink


RE: Sugestie odnośnie forum - Kirek - 29-10-2022

(15-10-2022, 14:40)Gieferg napisał(a):  Wziąłem francuskie BD, bo wyszło najtaniej (na Amazon.pl). Verhoeven jeszcze mnie nie zawiódł, więc zaryzykowałem bez uprzedniego obejrzenia.
Gieferg napisał(a):A pierwszy na drugiej niby nie?
Przytoczyłem post o który pytasz i moim zdaniem nie. To jest post bardziej pasujący do tematu o Twojej kolekcji.
Chociaż do głównego wnosi tyle, że we Francji wydano ten film na BD więc w sumie może być. Natomiast jakbyś przy okazji dodał go do filmoskopu i podał link albo napisał krótkie info czy jest ono dla Ciebie pod kątem obrazu/dźwięku/dodatków satysfakcjonujące to uchodził by za wzór postu w temacie Wink.

(29-10-2022, 09:28)misfit napisał(a):  czas na poszukanie kogoś do pomocy aby utrzymać porządek na forum ? Smile

Tylko to nie powinna być osoba od sprzątania bo dość szybko jej się to znudzi albo popadnie w frustrację. Tak jak wcześniej wspomniałem taka osoba powinna mięć możliwość ukrywania w postach innych użytkowników całych lub części treści z OT dodając komentarz, że to nie powinno być tutaj. Tak aby te osoby się nauczyły, że przed napisaniem postu należy się zastanowić gdzie go dodać a nie miały wywalone na zasadzie 'admin/moderator posprząta'.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 29-10-2022

Cytat:Przytoczyłem post o który pytasz i moim zdaniem nie. To jest post bardziej pasujący do tematu o Twojej kolekcji.

To jest post mówiący o tym, gdzie można dostać najtaniej film, którego tyczy się temat i jest tam gdzie powinien, bo ta informacja jest użyteczna dla każdego zainteresowanego filmem (komu nie przeszkadza brak angielskich napisów w tym wydaniu - a te i tak są podobno kiepskie Tongue), a temat o mojej kolekcji może wielu osób nie interesować.

Przesadzasz w tym momencie.

A poza tym - na starym forum (przynajmniej na początku, ne pamiętam czy do końca) o filmie gadało się w tym samym temacie co o wydaniach i zważywszy na to, że tutaj dyskusje o samych filmach to i tak rzadkość, to by miało więcej sensu. Całe osobne subforum o filmach, gdzie zakłada się tematy o takich samych tytułach jak w dziale o wydaniach jak dla mnie jest zbyteczne i tylko wprowadza zamieszanie, bo czasem przez to ludzie piszą nie w tym temacie co trzeba.


RE: Sugestie odnośnie forum - Kirek - 29-10-2022

(29-10-2022, 11:26)Gieferg napisał(a):  To jest post mówiący o tym, gdzie można dostać najtaniej film, którego tyczy się temat i jest tam gdzie powinien, bo ta informacja jest użyteczna dla każdego zainteresowanego filmem

Od tego jest temat o promocjach Smile. Informacje o cenach bardzo szybko przestają być aktualne i post staje się bezużyteczny albo wywoła dyskusję 'a tu jest taniej/nigdy za ten film tyle bym nie dał' i mamy kolejne zaśmiecenie tematu. Dział 'Wydania Blu-ray i DVD' jest 'sercem' tego forum i dla mnie tematy tam powinny być bazą wiedzy gdzie użytkownik, który będzie chciał kupić wydanie z jakimś filmem będzie mógł znaleźć informacje/opinie na temat różnych wydań i nie będzie musiał przebijać się przez kilka stron postów o 'dupie Maryni'.

(29-10-2022, 11:26)Gieferg napisał(a):  komu nie przeszkadza brak angielskich napisów w tym wydaniu - a te i tak są podobno kiepskie Tongue
I ta informacja dodana do Twojego postu o wydaniu francuskim spowodowałaby, że byłby on bardzo na miejscu ale zamiast tego jest wstawka o Twoich upodobaniach, która rozpoczęła OT. Może warto jeszcze jedną modyfikację postu zrobić Smile


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 30-10-2022

Cytat:Od tego jest temat o promocjach
Nic mi nie wiadomo o tym, żeby to była jakaś promocja.

Cytat:Dział 'Wydania Blu-ray i DVD' jest 'sercem' tego forum i dla mnie tematy tam powinny być
Dla Ciebie.
A ja, ogólnie rzecz ujmując, nie zgadzam się z aż tak sztywnym podejściem do tej kwestii, jakie prezentujesz i tyle w temacie z mojej strony.


RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 30-10-2022

(29-10-2022, 11:26)Gieferg napisał(a):  A poza tym - na starym forum (przynajmniej na początku, ne pamiętam czy do końca) o filmie gadało się w tym samym temacie co o wydaniach i zważywszy na to, że tutaj dyskusje o samych filmach to i tak rzadkość, to by miało więcej sensu.

Piszesz o kolekcjonerdvd ? Trafiłem na to forum dość późno, ale pamiętam, że przynajmniej od czasu jak tam trafiłem to był porządek w dziale wydań. W przeciwieństwie do hdtvpolska, gdzie do szewskiej pasji doprowadzało mnie to, że raz po raz trzeba się było przekrzykiwać w tematach pomiędzy tymi, którzy chcieli rozmawiać o wydaniach, a tymi, którzy pisali o filmie czy zupełnie czymś innym. Administracja w ogóle nie reagowała na prośby o zrobienie porządku w dziale Blu-ray i zgodnie z obietnicą ograniczyłem moją aktywność na tamtym forum do absolutnego minimum. Tę samą zasadę stosuję w każdym miejscu, więc jeśli kiedyś forum filmożerców połączyłoby działy o filmie i wydaniowym to reakcja z mojej strony byłaby taka sama.
O burdelu jaki to tworzy nie będę nawet wspominał, wystarczy spojrzeć na forum.blu-ray.com - jeśli nie czyta się danego tematu na bieżąco to znalezienie jakichś cennych rzeczy o wydaniu zajmuje mnóstwo czasu.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 30-10-2022

Cytat:Piszesz o kolekcjonerdvd ?
Tak.
Nigdy mi nie przeszkadzało że czasem trafił się jakiś post o samym filmie (bo większych dyskusji o tym to za bardzo nie było, tutaj też nie ma, dział o filmach jest od jakiegoś czasu praktycznie martwy), ale rozumiem, że komuś to nie pasuje.

Natomiast czepianie się Kirka posta, w którym wspomniałem o tym, które wydanie kupiłem, to już przegięcie. Od zawsze w tematach o wydaniach wrzucało się takie info, choćby po to, żeby inni wiedzieli, że ktoś ma jakieś wydanie i mogli o nie spytać, jeśli mieli jakieś wątpliwości.

PS. HDTVPolska to ogólnie była porażka jeśli chodzi o dział poświęcony wydaniom filmów.


RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 30-10-2022

Z jednego posta o filmie w kilka dni może się wygenerować dyskusja na kilka stron, np. jeśli zetną się ze sobą dwa mocne charaktery, patrz np. dyskusja o Batmanie Reevsa w temacie "Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych" Smile

Po co nam to w dziale DVD/Blu-ray ? Jest dobrze tak jak jest, a do dyskusji o filmie jest osobny dział i setki innych serwisów w sieci.

(30-10-2022, 09:09)Gieferg napisał(a):  PS. HDTVPolska to ogólnie była porażka jeśli chodzi o dział poświęcony wydaniom filmów.

W początkowych kilku latach było w miarę ok, ale później Blu-ray większości spowszedniał i osoby chcące dyskutować o wydaniach stały się mniejszością i skończyło się tak jak można się tego było spodziewać - ci od wydań znaleźli sobie nowe, dużo lepsze dla siebie miejsce, a ci od filmów też - tym bardziej, że te dyskusje o filmach były tam na wyjątkowo słabym poziomie, z wieloma pyskówkami, itd.

EDIT: Tak w ogóle to moje zdanie jest takie, że jeśli dopuszczamy takie ogólne tematy jak "Oglądamy filmy z kolekcji" czy "Oglądamy filmy i seriale na serwisach streamingowych" to nie powinno tam być zezwolenia na jakieś większe dyskusje. W obecnej formie to jest dla mnie jeden wielki śmietnik.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 31-10-2022

Misfit napisał:
Tak w ogóle to moje zdanie jest takie, że jeśli dopuszczamy takie ogólne tematy jak "Oglądamy filmy z kolekcji" czy "…

Dopuszczamy? A dlaczego nie? To forum filmowe!
Z dużym zainteresowaniem czytam posty o obejrzanych filmach, może za za wyjątkiem gatunków, które mnie kompletnie nie ciekawią.
Problem z dyskusjami ad vocem? Większego nie zauważam. Jeśli ktoś ma ochotę skomentować dany wpis – czemu nie!
Jeśli już – bardziej irytują mnie uwagi typu kupiłem / sprzedałem (musiałbym wszystko przekopać aby znaleźć przykłady), bo one „zasypują” niekiedy ciekawe recenzje.


RE: Sugestie odnośnie forum - misfit - 31-10-2022

Bo od tego typu rzeczy powinien być dział Filmy. Ale większości osób, nie wiedzieć czemu, nie chce się zakładać nowych tematów poświęconych konkretnemu filmowi i wolą walnąć posta do jakiegoś ogólnego tematu. Sęk w tym, że po pewnym czasie to wszystko ginie w gąszczu reszty - więc w sumie lenistwo nie popłaca w dłuższej perspektywie.