Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - HAL 9000 - 01-02-2024

(31-01-2024, 22:53)ILSA FAUST napisał(a):  4K/2K/1K/0K zamiast UHD/BD/DVD/VHS to "moje" umowne skróty dotyczące rozdzielczości, które stosuję w swoich bazach danych dotyczących kolekcji 1500+ aby baza była czytelna i przejrzysta

Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz  Smile

(31-01-2024, 22:53)ILSA FAUST napisał(a):  pierwszy raz w życiu zapisałem się na ten eksperyment socjalny jakim jest "internetowe forum"

To znaczy, że jesteś nie do zajechania - ja byłem delikatnym płatkiem śniegu, gdy zaczynałem kiedyś na innym forum.
Filmożercy to spokojne miejsce i będzie coraz spokojniejsze, zważywszy na to, że coraz mniej osób kupuje filmy na nośnikach fizycznych.


RE: Sugestie odnośnie forum - Mefisto - 01-02-2024

(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a):  Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz

No właśnie - tyle postów natrzepanych, a tematu własnego nie ma Smile


RE: Sugestie odnośnie forum - ILSA FAUST - 01-02-2024

(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a):  Załóż temat ze swoją kolekcją, będziesz mógł pisać co chcesz i jak chcesz  

Jeśli choć jedna osoba to doceni, to zaryzykuję i spróbuję kilka próbnych postów a potem się zastanowię czy to ma sens.
Rozumiem, że wtedy temat z własną kolekcją to będzie "moja piaskownica" i jak ktoś mi "nasika" do piaskownicy to będę mógł
go swoją "łopatką" zdzielić i wyprosić z "piaskownicy"? I mogę bezkarnie off-topy popełniać czasami? A już obiecałem że będę skracać teksty Smile

(01-02-2024, 15:23)HAL 9000 napisał(a):  Filmożercy to spokojne miejsce i będzie coraz spokojniejsze, zważywszy na to, że coraz mniej osób kupuje filmy na nośnikach fizycznych.

Coraz mniej forumowiczów kupuje filmy na nośnikach fizycznych, bo obecnie 50% wiadomości na stronie głównej Filmożerców to oferta streamingów, około 1/10 newsów dotyczy mojego kina a horyzonty mam dosyć szerokie, 1/30 newsów lub gorzej dotyczy wydań fizycznych. Może wyrywkowa prezentacja wydań fizycznych premium zachęci więcej młodych ludzi do kolekcjonowania, to warto spróbować, pytanie czy czas na to będzie i czy faktycznie będzie spokojniej i bardziej merytorycznie?


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 01-02-2024

Koledzy - sztuczną inteligencję testują w różnych miejscach. Fachowcy ostrzegali aby nie wpuszczać jej do netu. Zrobiono to natychmiast w celu edukowania AL (skleca to i owo analizując bazę danych). Zdaniem prof,.W. Ducha sztuczny twór wygrywa w wielu dziedzinach z człowiekiem, nawet w przeprowadzaniu wszelkich terapii. Pacjenci wyżej oceniają właśnie AL
Być może dla GiPiTi problematyczne są tematy filmowe. Rzucacie kłody pod nogi, a tak się stara. Rolleyes


RE: Sugestie odnośnie forum - HAL 9000 - 02-02-2024

(01-02-2024, 20:46)ILSA FAUST napisał(a):  Jeśli choć jedna osoba to doceni, to zaryzykuję i spróbuję kilka próbnych postów a potem się zastanowię czy to ma sens.
Rozumiem, że wtedy temat z własną kolekcją to będzie "moja piaskownica" i jak ktoś mi "nasika" do piaskownicy to będę mógł
go swoją "łopatką" zdzielić i wyprosić z "piaskownicy"? I mogę bezkarnie off-topy popełniać czasami?

Dokładnie, załóż na próbę i sprawdź czym to się je - moim zdaniem będziesz zadowolony.
Ja też założyłem na próbę i mam co jakiś czas chwilę zwątpienia (czyt. lenistwa), ale gdzieś tak w połowie roku postanowiłem, że wytrzymam pełny rok i jak już "odrobiłem pańszczyznę" tak teraz mi lżej Big Grin

(01-02-2024, 20:46)ILSA FAUST napisał(a):  Coraz mniej forumowiczów kupuje filmy na nośnikach fizycznych, bo obecnie 50% wiadomości na stronie głównej Filmożerców to oferta streamingów, około 1/10 newsów dotyczy mojego kina a horyzonty mam dosyć szerokie, 1/30 newsów lub gorzej dotyczy wydań fizycznych. Może wyrywkowa prezentacja wydań fizycznych premium zachęci więcej młodych ludzi do kolekcjonowania, to warto spróbować, pytanie czy czas na to będzie i czy faktycznie będzie spokojniej i bardziej merytorycznie?

Bez przesady, moim zdaniem strona główna nie kreuje rzeczywistości, tylko ją odzwierciedla, ale zgadzam się, że trochę "kreacji" nie zaszkodzi - moglibyśmy w komentarzach poczarować trochę:

- kiedyś moja rodzina oglądała tylko Netflixa, teraz już z tego wyrośli i pragną jakości, dzieci i teściowa codziennie pytają kiedy kupię nowy film na nośniku fizycznym.

-  moje życie stało się lepsze odkąd znajomi dowiedzieli się że wróciłem do nośników fizycznych, żona do mnie wróciła, kochanka, a nawet pies, który ugryzł mnie na do widzenia, gdy wpadłem w szpony platform streamingowych.

Big Grin


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 04-02-2024

HAL, czy masz możliwość edycji własnych postów bez informowania o tym z automatu użytkowników? Mam wrażenie, że inaczej zapamiętałem pierwsze zdanie z Twojego ostatniego wpisu (?).


RE: Sugestie odnośnie forum - HAL 9000 - 04-02-2024

Nic tam nie zmieniałem, jeżeli edytuję jakieś wpisy to tylko poprawiam błędy, nie zmieniam treści - właśnie mi przypomniałeś, że gdzieś tam nawaliłem przecinków za dużo i muszę trochę usunąć, tylko gdzie to było  Tongue


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 04-02-2024

Rozumiem. Wygląda na to, że coś źle zapamiętałem.

Dygresja.
Prof. A. Dragan wspomniał, iż gros sztucznych inteligencji odzwierciedla poziom ośmiolatka (jest kilka modeli wspomnianego tworu). Niemniej AL z "Odysei kosmicznej 2001" (1968) stanowi jakby model wyższy. Z takim pogadałbym dłużej, choć gdzie mi do sztucznej inteligencji. Rolleyes

EDIT:
Skreśliłem zdanie, które teraz wydało mi się wyrwane z kontekstu.


RE: Sugestie odnośnie forum - HAL 9000 - 04-02-2024






RE: Sugestie odnośnie forum - Kirek - 27-02-2024

(27-02-2024, 12:51)Gieferg napisał(a):  
Cytat:Uogólniając, to moim zdaniem mało który film kręcony na klasycznej taśmie filmowej ma potencjał transferu w 4k

Czy to aby nie ścisła czołówka bzdur jakie kiedykolwiek zostały napisane na tym forum?
(27-02-2024, 13:30)Mierzwiak napisał(a):  Zdecydowanie.

Czy to aby nie ścisła czołówka 'toksyczności' forum i odstraszaniu nowych użytkowników? Nie chciało Wam się tłumaczyć dlaczego się nie zgadzacie z opinią to proponuję nic nie pisać. Powyżej Waszych postów jest post od misfit, który pokazuje jak można dyskutować.