Filmozercy.com | Forum
Sugestie odnośnie forum - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: O stronie i forum (https://forum.filmozercy.com/dzial-o-stronie-i-forum)
+--- Wątek: Sugestie odnośnie forum (/watek-sugestie-odnosnie-forum)



RE: Sugestie odnośnie forum - Pablo0909 - 28-12-2018

Nie lubię krytykować nikogo, sam czasem walę takie babole, że klękajcie narody Big Grin ale.... Daras, Twoje wpisy dodają kolorytu temu Forum i, jak wspomniał Sokal, lubię je czytać Smile Sprawę przemyśl, kto Ci nie pasuje- olej, policz do 10 lub odczyń jakieś "czary- mary" Big Grin Wolfman również ma rację i zgadzam się z Nim- będziesz się gryźć sam ze sobą w kwestii "wejść czy nie wejść? Oto jest pytanie" Smile Mi Gieferg również zwrócił uwagę, że jakiś wpis powinien wylądować w koszu. Miałem się obrazić? Nie, odpisałem, żeby go usunął jak mu nie pasuje i tyle Smile


RE: Sugestie odnośnie forum - sebas - 28-12-2018

(28-12-2018, 20:46)Pai-Chi-Wo napisał(a):  zdaj się na moje doświadczenie z ludźmi na forach, jeśli usuniesz konto to za jakiś czas
wrócisz tu pod innym nickiem
Zgadza się. To aktualnie jedyne takie miejsce w polskim internecie, gdzie można sobie porozmawiać o filmach, wydaniach na nośnikach fizycznych i związanej z tym całej otoczce, z ludźmi zorientowanymi w temacie. Coś tam próbują od kilku miesięcy rozruszać dział BD na hdtvpolska, ale z tego co obserwuję, to bezskutecznie.

@ Daras. Gdzie pójdziesz Daras? Na filmweb, gdzie forumowicze w wieku gimnazjalnym piszą, że Braveheart to staroć nie warta uwagi, gdzie oceniają poziom efektów wizualnych w Avatarze po obejrzeniu go w TV, w jakości SD? Po moich pierwszych postach i dyskusjach na Filmożercach też miałem ochotę odejść. Nie zrobiłem tego i nie żałuję. Spięcia są i będą zawsze. Czasem mniejsze, czasem większe. Staraj się skupić na pozytywach. Spójrz kogo masz w swoim avatarze. Czy Bogumił Niechcic tak łatwo by się poddał? Może po prostu daj sobie kilka dni/tygodni, żeby ochłonąć...


RE: Sugestie odnośnie forum - Mr.Hankey - 29-12-2018

Czy ja dobrze rozumiem, że Daras obraził się, bo zwrócono mu uwagę, żeby nie zaśmiecał tematu, czy coś przeoczyłem?


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 29-12-2018

W związku z jego którymś tam z kolei offtopowaniem spytałem czy w domu też lubi trzymać buty w lodówce, a skarpetki na żyrandolu i strzelił focha.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 29-12-2018

Spróbuję kilka spraw poukładać, bo pominięcie milczeniem tylu wypowiedzi w mojej sprawie nie przystoi.

1. Oczywiście nie chciałem wywoływać zamieszania. Sądziłem, że sprawa będzie załatwiona w przeciągu kilu godzin i finito. Jednak sprawdzając skrzynkę po świętach zobaczyłem kolejne powiadomienia...

2. Pai, nie żartuj. Z zasady nie wracam do tej samej rzeki. Jako „skośnooki” zapewne znasz to chińskie powiedzenie. Wink W dyskusjach  forumowych, jeśli już, zawsze będę Darasem (?). Nie widzę powodu na zmianę ksywy czy awatara. Cool

3. Sebas, oczywiście nie muszę nigdzie iść. Wszędzie i zawsze jestem u siebie (to taka metafora filozoficzna). Smile  
Hmm,  właśnie skończyliśmy projekcję „Zimnej Wojny” (2018) na BD. Uwierz - dyskusja trwała blisko godzinę. Słowa znajomego (będącego na co dzień gorącym sympatykiem SF!) nieco zaskoczyły. Jego nota 8,5 wobec mojej niższej skutkowała nieomal owacjami. Czyli w realu mam z kim rozprawiać o filmach, choć to grono jest oczywiście skromne. Cool  

4. Mr. Hankey, bez jaj.
Czy nie chciałbyś spojrzeć w oczy gostkowi (dla pewności dodam, że w realu), który permanentnie Cię „zaczepia”???
Hmm, może chodzi o różnicę pokoleń w podejściu do określonych kwestii (?). Ja jestem z innej bajki i nie trawię buractwa. Ciemnym żłobom / bucom / kołtunom, zwracającym się w mojej obecności niestosownie, natychmiast pokazuję określone miejsce w szeregu. Ostatecznie okazują oni niemoc w bezpośrednich potyczkach słownych itd. Niewiele sobą reprezentują. No, ale w internecie oczywiście prym często wiodą trolle i hejterzy. Stąd mój dystans do forów.
Nie chcę jednak ciągnąć powyższego wywodu. Zmierzam do puenty...

5. Wolfman, Pablo – moją intencją z pewnością nie było ukazanie teatrum. Zaprezentowałem jedynie  postawę wobec buractwa. Czy człowiek o zdrowych zmysłach będzie spędzał czas w towarzystwie osób mu nieprzychylnych??? W realu tak zwani „wrogowie” omijają mnie szerokim łukiem, a przynajmniej nie wchodzą w drogę.  

Puenta. Opcja ignorowania wybranego użytkownika jest genialna! Nie znałem jej (kiepski ze mnie komputerowiec). Blush Wobec nowych okoliczności rozważę jej zastosowanie.

Gieferg, czy jeśli z automatu będę ignorował Twoje wpisy, to czy Ty również skorzystasz z tegoż wobec Darasa? W grę wchodzi rozwiązanie honorowe. Jednak aby posiadać określone cechy charakteru nie wystarczy obejrzenie filmu np. „A Few Good Men” (1992). Exclamation
Moderowaniem niech się zajmują osoby do tego powołane (w dosłownym oraz metaforycznym rozumieniu ostatniego słówka).

P.S. Ludzie! Jeszcze coś, bo zapomnę. Dotarła do mnie w końcu zamówiona na święta płytka „Zagubiony horyzont” (1937) w PL. To drugi krążek z kolekcji wyprodukowany w Meksyku! Ale czad! Widać gołym okiem „manufakturę”: nieco pogięta okładka itp., ale zero palcowania. Jest klimat…
 


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 29-12-2018

Cytat:to czy Ty również skorzystasz z tegoż wobec Darasa?
Oczywiście że nie. Każde zaśmiecanie będzie nadal zgłaszane.


RE: Sugestie odnośnie forum - Wolfman - 29-12-2018

(29-12-2018, 20:20)Daras napisał(a):  Czy człowiek o zdrowych zmysłach będzie spędzał czas w towarzystwie osób mu nieprzychylnych???
Im silniejsi wrogowie tym sam jesteś potężniejszy Wink. I nie spędzasz z nimi czasu, forum tematyczne to miejsce gdzie poszerzasz wiedzę.


RE: Sugestie odnośnie forum - Daras - 29-12-2018

(29-12-2018, 21:46)Gieferg napisał(a):  
Cytat:to czy Ty również skorzystasz z tegoż wobec Darasa?
Oczywiście że nie. Każde zaśmiecanie będzie nadal zgłaszane.

Zatem sprawa się jakby rozwiązała. Zasugerowałem aby moderowanie pozostawić osobom ku temu powołanym.

Rozmyślne uczestniczenie w imprezach, na których mogę spotkać ludzi nielubianych ma średni sens. W necie nie zamierzam stosować odmiennych reguł.

Decyzję prawie podjąłem, choć rozważam jeszcze jedną opcję. Jednak na wszelki wypadek już teraz podziękuję kolegom za powyższe posty. Absolutnie mnie one zaskoczyły. Również dziękuję za wspaniałe dyskusje, często merytoryczne i pełne pasji. Brawo! Z pewnością określonych filmożerców nie zapomnę nigdy. Smile

I jeszcze coś. Oczywiście w tym wszystkim nie chodzi o obrażanie się czy strzelanie fochów. To absurd rozmydlający istotę problemu. Osoby czytające wnikliwie „dyskusje” pomiędzy Darasem a Giefergiem raczej wiedzą, że nie tylko o „donosicielstwo” idzie. Czy normalny sympatyk kina będzie komuś zarzucał np. elokwencję? Gdzie tu sens Huh  

Do dupy z tym i burakami.

Daras.

(29-12-2018, 22:17)Wolfman napisał(a):  
(29-12-2018, 20:20)Daras napisał(a):  Czy człowiek o zdrowych zmysłach będzie spędzał czas w towarzystwie osób mu nieprzychylnych???
Im silniejsi wrogowie tym sam jesteś potężniejszy Wink. I nie spędzasz z nimi czasu, forum tematyczne to miejsce gdzie poszerzasz wiedzę.

Dobry jesteś. Wink Masz u mnie kolejny punkcik reputacyjny. Polubiłem Cię chłopie. Cool

https://www.youtube.com/watch?v=LqAkLnZ4BTI

EDIT:
Problem też w tym, że ja rzeczonej siły u forumowych „wrogów” nie zauważam, Wolfman. Wink Dostrzegam natomiast: brak integracji wewnętrznej, absolutnie bezpodstawnie rozdmuchane ego, elementy – powiedzmy - „socjopatii”, często brak przygotowania merytorycznego itd.


RE: Sugestie odnośnie forum - Gieferg - 29-12-2018

Cytat:Czy normalny sympatyk kina będzie komuś zarzucał np. elokwencję?
Mylisz elokwencję ze słowotokiem i odpływaniem w zbyteczne dygresje w co drugim poście Tongue


RE: Sugestie odnośnie forum - Pai-Chi-Wo - 30-12-2018

(29-12-2018, 23:46)Gieferg napisał(a):  Mylisz elokwencję ze słowotokiem i odpływaniem w zbyteczne dygresje w co drugim poście Tongue
Daras, nie daj się sprowokować, nerwowe roczniki tak mają i już nie kłucą sąsiadów walczą dzisiaj w internecie.