Filmozercy.com | Forum
Ronin (1998) - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Ronin (1998) (/watek-ronin-1998)

Strony: 1 2 3 4 5


Ronin (1998) - misfit - 07-07-2017

Dotychczasowe zagraniczne wydania Ronina na BD pozostawiają wiele do życzenia - MGM wydał je na płycie BD-25, do tego w MPEG-2 i bez jakichkolwiek dodatków, nie licząc zwiastuna. Przynajmniej oryginalna angielska ścieżka dźwiękowa jest w DTS-HD MA 5.1. Do tego brak pl wersji - tę znajdziemy tylko na DVD, która to została wydana również w polskiej dystrybucji.

[Obrazek: vnNxXON.jpg]

Porównanie BD (MGM) vs DVD na caps-a-holic.

Po blisko 10 latach na ratunek przychodzi Arrow, który wyda w końcu porządnie Ronina w UK i USA w połowie sierpnia tego roku. Będzie to odrestaurowana wersja ze skanu 4K prosto z negatywu, nadzorowana i zatwierdzona przez Roberta Fraisse, operatora tegoż filmu więc o jakość tego wydania można być spokojnym.

[Obrazek: 1kzdmde.jpg]

Aktualna cena: £14.99 - amazon.co.uk i £17.99 - zavvi.

Poniżej pełna lista dodatków:
- Audio commentary by director John Frankenheimer
- Brand new video interview with director of photography Robert Fraisse
- Paul Joyce documentary on Robert De Niro
- Ronin: Filming in the Fast Lane, an archival behind-the-scenes featurette
- Through the Lens, an archival interview with Robert Fraisse
- The Driving of Ronin, an archival featurette on the film’s legendary car stunts
- Natascha McElhone: An Actor’s Process, an archival interview with the actress
- Composing the Ronin Score, an archival interview with composer Elia Cmiral
- In the Ronin Cutting Room, an archival interview with editor Tony Gibbs
- Venice Film Festival interviews with Robert De Niro, Jean Reno and Natascha McElhone
- Alternate ending
- Theatrical trailer
- Reversible sleeve featuring original and newly commissioned artwork

FIRST PRESSING ONLY: Collector’s booklet illustrated by Chris Malbon, featuring new writing on the film by critic Travis Crawford


RE: Ronin (1998) - Mister Tadeo - 07-07-2017

Ciekawe czy to wydanie będzie objęte lipcową promocją od Arrow? Chyba nie, bo raz że nowość, dwa, że premiera dopiero w połowie sierpnia.
Mam japońskie wydanie 2DVD w digipacku, które ma chociaż dźwięk DTS 5.1, do tego liczne bonusy, które - jak widzę - będę też w edycji BD od Arrow.
Trzeba będzie pomyśleć o zakupie - to jeden z najlepszych filmów akcji lat 90-tych. Byłem na nim w kinie, kupiłem oryginalne VHS (wtedy jeszcze Warner dystrybuował produkcje od MGM/UA).


RE: Ronin (1998) - paniron - 07-07-2017

Widzialem to juz jakis czas temu na amazonie.
Troche niestandardowy film jak na tego dystrybutora, ale uwielbiam ich wydania wiec pozycja obowiazkowa ;-)

Na letnia promocje nawet nie ma co liczyc, najwczesniej jakakolwiek promocja to koncowka roku albo 2018, chyba ze sie wyprzeda...

Arrow mogloby w koncu Crittersy wydac ;-)


RE: Ronin (1998) - pred895 - 08-07-2017

Zrobiłem pre-order jak tylko się ukazał Smile Bardzo lubię ten film zwłaszcza że to chyba jeden z ostatnich CGI Free filmów jeśli chodzi o pościgi samochodowe. Pamiętam jak za dzieciaka bardzo promowali ten film w zagranicznej TV - zwłaszcza sekwencję z granatnikiem podczas pościgu. Mam też oryginał na VHS i jakieś wypasione wydanie DVD w Steelbooku i z chęcią odświeżę go sobie na tym nowym blu-ray Smile


RE: Ronin (1998) - misfit - 11-08-2017

I mamy pierwszą reckę i screeny Ronina od Arrow -> http://doblu.com/2017/08/10/ronin-arrow-video-blu-ray-review/

A tutaj i tutaj zdjęcia tego wydania.


RE: Ronin (1998) - Mefisto - 11-08-2017

Nice. Zaraz pewnie będą ściągać kasę i wysyłać (oby kurierem), zatem już nie mogę się doczekać.


RE: Ronin (1998) - misfit - 14-08-2017

Porównanie do starego BD na caps-a-holic.com.

Poprawa bezsprzecznie jest, w ruchu zapewne większa niż na statycznych obrazkach, ale na zapowiadany skan 4K prosto z negatywu to mi jednak nie wygląda.


RE: Ronin (1998) - Mierzwiak - 14-08-2017

Przy okazji mogliby poprawić cyfrowo wszystkie gafy, takiej ilości odbić i cieni kamer nie widziałem w żadnym innym filmie Smile


RE: Ronin (1998) - Mefisto - 14-08-2017

(14-08-2017, 12:06)misfit napisał(a):  ale na zapowiadany skan 4K prosto z negatywu to mi jednak nie wygląda.

A jak powinny wyglądać screeny skanu 4K na blu? W sensie co być chciał na nich zobaczyć, żeby być przekonanym?


RE: Ronin (1998) - pred895 - 14-08-2017

Misfit ten film zawsze tak wyglądał i nie oczekiwałbym znaczącej poprawy jeśli chodzi o żywsze kolory itp., taki jest styl Ronina i tak został nakręcony. Tak czy siak jestem bardzo zadowolony z rezultatu i z niecierpliwością czekam na swoją kopię ( szkoda że amazon wysłał mi to zwykłą pocztą Sad ).