Filmozercy.com | Forum
Arrow Video - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Arrow Video (/watek-arrow-video)



RE: Arrow Video - misfit - 11-06-2021

Edycje UHD ze steelbookami z zavvi mają mieć też płytę BD z filmem - w obu przypadkach.

Zwykłe wydania też najpewniej będą, ale później.


RE: Arrow Video - Jedi-Matser - 15-06-2021

Jak wygląda sprawa z opłatami celnymi i odprawą celną w przypadku Arrow?


RE: Arrow Video - Wolfman - 16-06-2021

Zrób symulacje w koszyku. Od wczoraj kolega robi zakupy i nie wie że doliczają od razu wszędzie?


RE: Arrow Video - misfit - 16-06-2021

Wolfman jak zwykle wartościowy post.

NOT.

Sklepik Arrow odlicza UK VAT i nie dolicza polskiego przy wysyłce do PL. W teorii urząd celny powinien Ci naliczyć 23% VAT, ale w praktyce zdarza się to niezwykle rzadko - w tym roku miałem od nich cztery przesyłki rejestrowane i nic nie trzeba było dopłacać. Od lipca być może się to zmieni, ale to się jeszcze zobaczy...


RE: Arrow Video - Wolfman - 17-06-2021

Dzięki. To wynika z tego, że mogą mieć magazyny w eu. Jak ma zavvi. Jak kupujesz przez amazon.de , a towar z UK idzie to też nic nie płacisz bo jest to przesunięcie magazynowe. Jak zamówisz to samo bezpośrednio z UK to płacisz od razu. Nic nigdzie od dawna nie płaciłem jak to miało miejsce kiedyś i to dość często,.teraz opłaty naliczają w koszyczku. Jak jest inaczej to daj przykłady sklepów przez które płaciłeś extra przy odbiorze


RE: Arrow Video - misfit - 17-06-2021

Nie mają żadnych magazynów w EU - wysyłka do EU idzie z UK. A to czy urząd celny doliczy w takiej sytuacji vacik czy też nie to zależy od reguł danego kraju. Są kraje, w których przy niemal każdej przesyłce z Arrow czy np. z jbhifi trzeba dopłacić vacik przy odbiorze + dodatkową opłatę dla przewoźnika za fatygę, a są to też takie jak nasz gdzie takie przesyłki zwykle (co nie znaczy, że zawsze) przechodzą bez dodatkowych opłat.

Jakie inne sklepy po brexicie odliczają UK VAT i nie doliczają polskiego ? Zrób sobie symulacje w koszyku, ułatwię ci sprawę i napiszę, że są to np. sklepy zaczynające się na literę B, D i N Smile


RE: Arrow Video - NWWStation - 17-06-2021

W ogóle jak jest z tymi opłatami z UK. Jakiś miesiąc temu dostałem paczkę o wartości 300GBP. Zapłaciłem bardzo mało, a szło przez DPD i to oni mi wysłali majla z opłatami. Wyszło tak, że albo płaciłem 6% VAT + ich fatygę lub 22%, ale tylko od przedmiotów niewyprodukowanych z UK/EU (pewien sklep sprowadza z USA też). Czyli płacimy tylko za te spoza EU/UK czy oni się coś pomylili? Najlepsze, że sklep mi przed wysyłką odliczył 20% VAT od całości xDDD


RE: Arrow Video - Wolfman - 17-06-2021

(17-06-2021, 10:28)misfit napisał(a):  Jakie inne sklepy po brexicie odliczają UK VAT i nie doliczają polskiego ?
To było pytanie retoryczne.
Arrow sprzedaje przecież przez Zavvi, więc problemów z zamawianiem u nich nie mam żadnych jak coś potrzebuję. Z drugiej strony zakup bez vat u nich to przyjemność, jeśli przejdzie bez doliczenia później.


RE: Arrow Video - Jedi-Matser - 22-06-2021

Kupiłem w sklepiku Arrow trzy filmy Diuna, Prawdziwy Romans, oraz Tremors 4K w regularnym wydaniu, bo limitka od Zavvi, do tej pory nie dotarła i oddali kasę. Wyszlo mi coś około 78 funtów z przesyłką po odliczeniu VAT-u. Ciekawe jak wyjdzie jak paczka trafi do PL. Czy dostane osobnego maila z numerem do śledzenia, czy nie?


RE: Arrow Video - Wolfman - 22-06-2021

Przeważnie kiedyś trzeba było się prosić o to