Filmozercy.com | Forum
Tylko Kochankowie Przeżyją (J. Jarmusch) [2013] - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Tylko Kochankowie Przeżyją (J. Jarmusch) [2013] (/watek-tylko-kochankowie-przezyja-j-jarmusch-2013)

Strony: 1 2


Tylko Kochankowie Przeżyją (J. Jarmusch) [2013] - Panaes - 30-09-2014

[Obrazek: ftaw5m0.jpg] [Obrazek: YQf5_Vxu.jpg] [Obrazek: image.jpg]

--

Klasyczny, dwupanelowy Digipak. Niestety bez wsuwki (aż się prosi...). Jest to jedynie wydanie tego filmu w Polsce. Na płycie jest kilka dodatkowych materiałów:
  • wywiad z Tildą Swinton (11m41s)
  • wywiad z Tomem Hiddelstonem (13m25s)
  • wywiad z Mią Wasikowską (6m22s)
  • zwiastun filmu "Dzikie Historie" (1m29s)
--

Obraz: 720x576, 16:9, czas: 2h2m
Dźwięk: DD 5.1 (angielski)
Napisy: polskie

--

Temat o Gutku z działu "Dystrybutorzy" (zawiera spis wydań opisanych na Forum).


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - matwiko - 01-10-2014

Gutek nie dał lektora? Chyba wszytko co wydaje ma lektora.
Miałem ochotę wogóle zobaczyć film ale "lody ze świeżej krwi" jakoś ostudziły mój zapęd
Jak wygląda to digi z całościowo i w środku?


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - Panaes - 16-11-2014

Filmy Jarmuscha przeważnie nie mają lektora. Chyba tylko "Ghost Dog" miał lektora. Jest to podyktowane decyzją reżysera, z którą się w pełni zgadzam. Na okładce do "Limits Of Control" umieszczono nawet taką oto adnotację:

[Obrazek: 10jl9zf.jpg]

O ile pamiętam podobny wpis widniał na naklejce przyklejonej na folii, w którą zapakowany był "Broken Flowers". Trochę to smutne, że wydawcy muszą się tłumaczyć, żeby przypadkiem statystyczny Kowalski nie pomyślał, że to wynik ich zaniedbania. Na moje lektor powinien być zakazany, a za dubbing to już tylko kara śmierci. ;]

A tak wygląda środek "TKP". Resztę masz na skanach. Nie ma nic więcej, żadnej wsuwki, niestety. Sorka za kiepską jakość. ;]

[Obrazek: RrBPvim.jpg]


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - bartnikp - 20-03-2015

mistrzostwo świata. uwielbiam ten film ! i soundtrack ! i Tildę ! dla mnie pozycja nr.1 2014r.


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - kew97 - 20-03-2015

Dla mnie również najlepszy film 2014 roku. Właśnie skończyłem oglądać piąty raz. Smile


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - Gieferg - 20-03-2015

Cytat:est to podyktowane decyzją reżysera, z którą się w pełni zgadzam

W TV i tak puszczają z lektorem więc dorobić to nie problem. Takie Broken Flowers figuruje na mojej liście pt. "dodać lektora"

Cytat:Na moje lektor powinien być zakazany

Całe szczęście, że nie ty o tym decydujesz Tongue


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - Szczepan600 - 21-03-2015

Bart, Kew... Prawię się zgadzam, gdyby nie fakt, że to film z 2013 roku ;-). Polska premiera nie zmienia jego faktycznej daty powstania... a w 2013 w mojej opinii powstały 3 lepsze film (ale nieznacznie ;-))

Co do lektora... to w sumie smutne, że TV i tak zniszczy tak szlachetny zamysł. Nie mam nic do Lektorów, ale jeśli Jarmusch z jakiegoś powodu go nie chce, to nie powinni go robić.


Tylko Kochankowie Przeżyją - bartnikp - 21-03-2015

2013 - fakt.
Pisząc 2014 miałem na mysli moje top 10 (obejrzałem dopiero przy polskiej premierze - i nie przy sylwestrowej przedpremierze Wink tylko niestety znacznie pózniej...).

Ale jak już jesteśmy przy top 10 i 3ech nieznacznie lepszych z 2013 - to wal ! Smile



Moja Kolekcja:
http://www.sortitapps.com/items.php?username=bartnikp&type=movies


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - kew97 - 21-03-2015

No tak, zapomniałem, że światowa premiera była wcześniej. Big Grin

Cytat:Co do lektora... to w sumie smutne, że TV i tak zniszczy tak szlachetny zamysł. Nie mam nic do Lektorów, ale jeśli Jarmusch z jakiegoś powodu go nie chce, to nie powinni go robić.

Kubrick też miał takie życzenie co do swoich filmów. I jakoś TVP2 i TVN uszanowali tę decyzję i "Lśnienie" puszczali tylko z napisami, więc niekoniecznie trzeba to ignorować.
Co nie zmienia faktu, że Canal+ puszcza "Tylko kochankowie przeżyją" z lektorem (ale przynajmniej jest możliwość zmiany na oryginalny dźwięk i włączenie napisów).


RE: Tylko Kochankowie Przeżyją - Szczepan600 - 21-03-2015

Kew... nie pamiętam już gdzie w TV, ale widziałem również Lśnienie z lektorem. Więc to dość wybiórcze. Tak czy inaczej takie wersje powstają i często są kogoś pierwszym zetknięciem z ów filmem. Trochę szkoda... ale tylko na płaszczyźnie ideologicznej. Bo nie ma co ukrywać, że lektor obniży próg wejścia i sprawia iż seans jest bardziej przystępny.