Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



Mefisto - kolekcja - Mefisto - 02-10-2014

Poprzednie forum widzę umarło na dobre, jak się wszyscy wynieśli, więc tamtejsza ostatnia aktualizacja niechaj będzie pierwszą tutaj.

Wpierw ostatnie nabytki, które wolno szły przez ostatnie miechy.
Na początek trochę z polskiego podwórka oraz dvd i cd, głównie brytyjskie za grosze
[Obrazek: th_blureko.jpg] [Obrazek: th_blunieblu.jpg] [Obrazek: th_blucdvd.jpg]
[Obrazek: th_blulista.jpg] [Obrazek: th_blulista2.jpg] [Obrazek: th_blulista3.jpg] [Obrazek: th_blulista4.jpg] [Obrazek: th_blulista5.jpg]
[Obrazek: th_blulista6.jpg] [Obrazek: th_blulista7.jpg] [Obrazek: th_blulista8.jpg] [Obrazek: th_blulista9.jpg] [Obrazek: th_blulista1.jpg]

amerykańskie (i nie tylko) Blu
[Obrazek: th_blukomedie.jpg] [Obrazek: th_blu2010.jpg] [Obrazek: th_blu2010b.jpg] [Obrazek: th_blu2010c.jpg] [Obrazek: th_blu2010d.jpg]

uzupełnianie serii Arrow
[Obrazek: th_blustrzala.jpg] [Obrazek: th_blustrzala2.jpg] [Obrazek: th_blustrzala3.jpg] [Obrazek: th_blustrzala4.jpg]
[Obrazek: th_bluarrow-1.jpg] [Obrazek: th_bluarrow2-1.jpg] [Obrazek: th_bluarrow3-1.jpg] [Obrazek: th_bluarrow4-1.jpg] [Obrazek: th_bluarrow5-1.jpg]

pojedyncze wydania włoskie, niemieckie i brytyjskie
[Obrazek: th_blugang.jpg] [Obrazek: th_bluita-1.jpg] [Obrazek: th_bluteam.jpg] [Obrazek: th_bluteam2.jpg]

A na koniec ogólny wygląd kolekcji - w końcu zainwestowałem w pułeczki, więc już nie ma takiego ścisku i można poszaleć z ekspozycją  :mrgreen:
[Obrazek: th_kolekcja-1.jpg] [Obrazek: th_kolekcja8.jpg] [Obrazek: th_kolekcja2-1.jpg]
[Obrazek: th_kolekcja1.jpg] [Obrazek: th_kolekcja3-1.jpg] [Obrazek: th_kolekcja4-1.jpg]

[Obrazek: th_kolekcja5.jpg] [Obrazek: th_kolekcja6.jpg] [Obrazek: th_kolekcja7.jpg]

W drodze póki co jeszcze tylko jeden steel, więc na razie i tak mam przerwę z kupowaniem (zapewne do Black Friday Tongue)


RE: Mefisto - kolekcja - Lukob - 02-10-2014

Jak oceniasz DMMS-y z Cyfrową Rekonstrukcją. To chyba pierwsze w kolekcji? Będzie kontynuacja?
Czy na ostatnim zdjęciu na półce same soundtracki ? Też ostatnio chodzi mi po głowie myśl aby zacząć uzupełniać kolekcję o soundtracki, tylko ceny co niektórych walą na łeb wydania DVD i Blu-ray.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 02-10-2014

(02-10-2014, 18:14)Lukob napisał(a):  Jak oceniasz DMMS-y z Cyfrową Rekonstrukcją. To chyba pierwsze w kolekcji? Będzie kontynuacja?

Te trzy oceniam dobrze, ale akurat w tym wypadku wiedziały gały co brały. Kontynuować chciałbym, ale wiele tytułów budzi u mnie kontrowersje, gdy patrzę na screeny i opinie (Rękopis to jakiś rozciągnięty koszmarek, Miś ma inną kolorystykę - ponoć oryginalną, ale cholera wie, a Krzyżaków olewają na blu, więc mojej kasy nie zobaczą), a i cenowo stoi ta seria na niezmiennym braku szaleństwa, biorąc pod uwagę, że prócz książeczki nie ma tam wiele, co przy syndromie polskiego kina, jakie raz za razem przewija się w telewizji na którymś kanale, jest mało opłacalne.

Cytat:Czy na ostatnim zdjęciu na półce same soundtracki ? Też ostatnio chodzi mi po głowie myśl aby zacząć uzupełniać kolekcję o soundtracki, tylko ceny co niektórych walą na łeb wydania DVD i Blu-ray.

Są tam płyty ogólnie, choć soundtracki oczywiście przeważają. Co do cen, to polecam np. marketplace na brytyjskim amazonie. Wiele płyt upolowałem ta za, czasem dosłownie, jednego funta. Ebay też radzę odwiedzać co jakiś czas, a i na allegro czasem trafiają się ludzie, którzy nie wiedzą nawet co sprzedają i dzięki temu idzie zaoszczędzić. Dość powiedzieć, że jakieś 80% płyt mam z tzw. drugiej ręki (za wyjątkiem kilku egzemplarzy recenzyjnych Smile i właściwie wszystkie prezentują stan jak spod igły.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-11-2014

ostatnia aktualka przed BF i zapewne jedna z ostatnich w tym roku - w drodze póki co jeszcze tylko jedno dvd i preorder na Jumanji w steelu

myślę, że nie muszę wyjaśniać pochodzenia żadnego z tych nabytków - 007 przyszło w rozpadającym się pudełku, więc płytę wpakowałem i tak do boxu z Bondami (zmieściła się bez problemu); Dean trochę się pokiereszował, ale generalnie bez większych uszkodzeń, spokojnie można było postawić na półce bez reklamacji.

[Obrazek: th_coldPL.jpg] [Obrazek: th_coldPL2.jpg] [Obrazek: th_coldPL3.jpg]

[Obrazek: th_amaraye.jpg] [Obrazek: th_steele.jpg] [Obrazek: th_niemals.jpg]

[Obrazek: th_dean.jpg] [Obrazek: th_dean2.jpg] [Obrazek: th_dean3.jpg] [Obrazek: th_dean4.jpg]
[Obrazek: th_dean5.jpg] [Obrazek: th_dean6.jpg] [Obrazek: th_dean7.jpg] [Obrazek: th_dean8.jpg] [Obrazek: th_dean9.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - Lukob - 17-11-2014

Uderzyłem ostatnio dokładnie w te same trzy steele co ty. Muszę przyznać, że Tragedia Posejdona to najładniejszy steelbook jaki do mnie trafił. No i oczywiście Kokon ma jedynego słusznego artworka z tym że nie wiem czy zauważyłeś opis z tyłu dotyczy dwójki - Kokon: Powrót  Rolleyes


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-11-2014

Mówisz o tym kartoniku? Poszedł na śmietnik Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Lukob - 17-11-2014

Nie. Chodzi mi o tył steelbooka, u dołu. Nie wiem jak się to fachowo nazywa. Ta notka odnośnie reżyserii, scenariusza, muzyki, obsady itp. dotyczy filmu Cocoon: The Return.


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 17-11-2014

W takim razie Steelbook też musi iść na śmietnik.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-11-2014

Główna lista płac w sensie Smile A to nie zwróciłem uwagi - faktycznie Big Grin niezły babol w takim razie, nawet jeśli to swoista zapowiedź wydania sequela. W ogóle zresztą te literki z tyłu, przynajmniej u mnie, wyglądają słabo, a i po całości Kokon to jeden z gorszych steli jakie mam


RE: Mefisto - kolekcja - quadyful - 17-11-2014

To Rambo w tym granacie SUPER , bez PL ?