Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - MarianPaz - 01-08-2019

400 filmów na 2000 tytułów (tyle kopii w zbiorach ma Filmoteka Narodowa), to całkiem przyzwoity wynik. Z każdym miesiącem zmniejsza się ilość wybitnych/bardzo dobrych filmów które nie doczekały jeszcze rekonstrukcji. Co do wydawnictw, to oczywiście że jest bardzo źle w tym temacie. Tyle świetnych filmów które można by wydać na BD, a tymczasem leża sobie one w archiwach, a jak już czasem coś wydają to z różnym skutkiem i najczęściej na DVD. DMMS i pakiety M. Scorsese były w większości na zadowalającym poziomie. Studio TOR mocno rozczarowało, ale czego się spodziewać kiedy używa się masterów telewizyjnych z dźwiękiem rodem z DVD. Są jeszcze zagraniczne wydania, tyle że Japończycy cenią i większych promocji nie robią.

W kolekcji mam 21 polskich rekonstrukcji (w tym 3 seriale). Byłoby ich więcej, ale jakość np Zaklętych rewirów, Krótkiego filmu o miłości, czy Medium jest znacznie gorsza od HDTV czy vod więc sobie darowałem zakup. Prawdopodobnie kupię Strukturę kryształu, Szpital przemienienia i Bliznę ale poczakam na jakąś promocję/wyprzedaż.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 06-09-2019

Mały up ostatnich promocji - tradycyjnie zarządził Powerhouse i gdybym mógł, to pewnie kupiłbym u nich dwa razy tyle rzeczy. No cóż, next year Wink

[Obrazek: P0po1YKl.jpg]
[Obrazek: FcYAtMEl.jpg]
[Obrazek: Ff08O03l.jpg]
[Obrazek: jOeQ3mdl.jpg]
[Obrazek: ntr1Vx7l.jpg]

Czekam jeszcze na dwa wydanka Arrow. No i znając siebie, to pewnie dojdzie At High Noon, które zaraz ma premierę oraz może steel Nie oglądaj się teraz (bo full pakiet ostatecznie przegapiłem). Poza tym nie wiem już skąd brać kasę i miejsce na to wszystko - trzeba przystopować - tylko jak, skoro co chwila zapowiadają jakieś rarytasy? Big Grin


RE: Mefisto - kolekcja - paniron - 06-09-2019

Swietne sa te boxy Harryhousen'a, chociaz same filmy raczej tylko dla milosnikow jego tworczosci ;-)
Ja mam wszystkie 3, no ale po normalnej cenie, a w tej osttniej wyprzedazy powerhouse to mozna to bylo wylapac duzo taniej.

Polecem rowniez to -->THE MISSIONARY Pallin jest tutaj bezbledny, jak zwykle z reszta ;-)


RE: Mefisto - kolekcja - CivilWar - 06-09-2019

Zapytam, bo nie wiem, albo źle zrozumiałem. Powerhouse to jest jakiś sklep, w którym kupujesz?

Ooo widzę film z Jackiem Lemmonem - lubię tego aktora Wink Z tego co pamiętam to Kevin Spacey mówił, że Lemmon jest jednym z jego ulubionych aktorów. Był dla niego jak mentor. Sam mówił, że Lemmon był kluczową osobą w jego życiu, dzięki której poszedł w aktorstwo. Spacey powiedział "Potrafię wskazać przez całe życie kluczowe osoby, które mnie zauważyły, zobaczyły, uwierzyły w mój talent, zachęciły mnie, wychowały, wzięły pod swoje skrzydła, czy to był Jack Lemmon gdy miałem 13 lat na warsztatach (z Lemmonem) z moją klasą dramatyczną [...]". Smile

Przy okazji muszę w końcu kupić gdzieś i obejrzeć pierwszy raz film Glengarry Glen Ross, gdzie obaj panowie razem wystąpili. Choć cała obsada jest znakomita.

EDIT:
Widzę też "Stormy Monday" - kilka dni temu przeglądałem to wydanie i zapisałem sobie na liście do nadrobienia. Widziałeś już wcześniej ten film?


RE: Mefisto - kolekcja - Wolfman - 06-09-2019

Te LE to limited edition, a czym się różnią od innych?


RE: Mefisto - kolekcja - Kirek - 06-09-2019

(06-09-2019, 14:10)CivilWar napisał(a):  Powerhouse to jest jakiś sklep, w którym kupujesz?
To dystrybutor. Mefisto założył o nim temat: http://forum.filmozercy.com/watek-powerhouse-films
W filmoskopie też jest uwzględniany.


RE: Mefisto - kolekcja - CivilWar - 06-09-2019

Ooo dzięki wielkie, nie wiedziałem.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 06-09-2019

(06-09-2019, 13:45)paniron napisał(a):  Swietne sa te boxy Harryhousen'a, chociaz same filmy raczej tylko dla milosnikow jego tworczosci ;-)
Ja mam wszystkie 3, no ale po normalnej cenie, a w tej osttniej wyprzedazy powerhouse to mozna to bylo wylapac duzo taniej.

To prawda. Sinbada przegapiłem, drugi box - obecnie też już OOP - jest dla mnie jednak atrakcyjniejszym zbiorem od pierwszego, gdzie znajdują się same ramotki z jaszczurami atakującymi ludzkość. Za taką cenę jak teraz była aż żal było nie brać. Liczę, że w przyszłym roku podobnie przecenią box z Dietrich, bo na to też sobie pazurki ostrzę.

Cytat:Polecem rowniez to -->THE MISSIONARY Pallin jest tutaj bezbledny, jak zwykle z reszta ;-)

Tak wiem, ale poczeka na promocję Smile

Cytat:Te LE to limited edition, a czym się różnią od innych?

W przypadku Powerhouse'a LE to w większości combo blu+dvd, no i książeczka, której potem brakuje w jednopłytowych wznowieniach. Oczywiście są też zmienne okładki, takie bajery.

Cytat:Widziałeś już wcześniej ten film?

No, ba! Arcydzieło to nie jest, ale ma klimat, super obsadę, dobre zdjęcia i polski wątek Smile Już nie mogę się doczekać seansu remasterka Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Wolfman - 06-09-2019

Polecasz z tego sklepu? Chyba widziałem Wolf na vhs, reszty nie pamiętam , albo nie widziałem
GHOSTS OF MARS - LE
WOLF - LE
CASTLE KEEP - LE
THE BORDER - LE
THE FORTUNE - LE
GARDENS OF STONE - LE
THE TRIPLE ECHO - LE


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 06-09-2019

(06-09-2019, 16:43)Wolfman napisał(a):  WOLF - LE
CASTLE KEEP - LE
THE BORDER - LE
GARDENS OF STONE - LE

Te można raczej w ciemno polecić, bo albo obsada albo twórcy albo realizacja stoi na odpowiednio wysokim poziomie. Ale to też zależy od Twoich gustów i oczekiwań. Wolf ma przy tym stary remaster, który od dawna można kupić w USA, więc jedyną atrakcją jest tu książeczka, ale nie czytałem, bo akurat tego wydania nie mam z uwagi na powyższe. Co do reszty... Powerhouse akurat specjalizuje się w odkurzaniu dość specyficznych, często zapomnianych tytułów, nie zawsze mainstreamowych - wielu z nich nie znam, jak Triple Echo właśnie, więc trudno mi polecić. The Fortune ma znakomitą obsadę, ale ogółem uchodzi za nieudany film - ile w tym prawdy, nie wiem. Jak dotąd jednak na zły film od tego wydawcy jeszcze nie trafiłem, przy czym ja wiem w co celuję.