Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 27-07-2020

Robi wrażenie. Drabina chyba nie jest (jeszcze) potrzebna żeby wyciągnąć z półki, to co chcesz obejrzeć?
Co to za kolekcjonerka Forresta Gumpa?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 27-07-2020

(27-07-2020, 19:19)Mr.Hankey napisał(a):  Ile lat Ci zajęło zebranie tego wszystkiego?

DVD zbieram od ok. 2004 - z tym, że w międzyczasie sporo poleciało pod młotek i na update. Wcześniej były oczywiście kasety wideo, z których nie została mi już żadna oryginalna, tylko parę nagranych rzeczy. Natomiast pierwsze blu kupiłem w 2010 (Ludzie honoru - aż łza się w oku kręci), czyli będzie w tym roku 10 lat odkąd obecna kolekcja się zaczęła formować. Przy czym najintensywniejsze było pierwsze 5 lat, gdzie potrafiłem rocznie zrobić grubo ponad sto zamówień (ach te wspaniałe czasy z darmową dostawą z UK i normalnymi cenami kanadyjskimi za wysyłkę). Od 2015 ilość zakupów sukcesywnie spada. W tym roku nie wiem czy dojdę do 30 - po części z uwagi na ZBOVID-19.

(27-07-2020, 20:40)Mister Tadeo napisał(a):  Drabina chyba nie jest (jeszcze) potrzebna żeby wyciągnąć z półki, to co chcesz obejrzeć?

Jeszcze nie, ale z najwyższym rzędem trzeba się nieźle wygiąć. Biali nie potrafią skakać Big Grin


Cytat:Co to za kolekcjonerka Forresta Gumpa?

Ta a la pudełko czekoladek (z pachnącą wkładką) - klik


RE: Mefisto - kolekcja - Bipo - 27-07-2020

Piękna kolekcja, gratulacje :-) niech rośnie w siłę


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 27-07-2020

Dzięki.


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 27-07-2020

(27-07-2020, 20:55)Mefisto napisał(a):  Jeszcze nie, ale z najwyższym rzędem trzeba się nieźle wygiąć. Biali nie potrafią skakać

Dobre. To ja polecę z innym tytułem (także z wytwórni Fox), który pasuje tutaj jak ulał. Mogą wtedy skończyć jak Kevin w pokoju Buzza. Oby nikomu z kolekcjonerów nie przydarzyła się taka sytuacja jak w filmie Home Alone.


RE: Mefisto - kolekcja - Daras - 27-07-2020

To i ja dołączę się do laurek. Szczerze. Smile
Dobry jesteś. Naprawdę dobry. Nie szedłbym z tu i ówdzie z Tobą na udry widząc ostatnie fotki.

Z tymi utarczkami to oczywiście żarcik. Wink  

Mamy podobny staż, przy czym ja zachowałem całą szufladę oryginalnych wydań VHS. Kiedyś pisałem, że określone tytuły nie zostały wydane na innych nośnikach nigdzie.

Niestety, jest coś na rzeczy z pieprzonym ZBOWIDEM – 19. Dość mocno interesuję się tym zjawiskiem z uwagi na osobistą sytuację zawodową. Skutki ekonomiczne, o czym gdzieś już pisałem, od początku budziły mój niepokój. Sporo osób zacznie ograniczać wydatki dotyczące własnego hobby co najprawdopodobniej przełoży się na sytuację finansową określonych firm. W innym miejscu spróbuję przelać na komputer kilka wniosków po lekturze miesięcznika KINO od lipca 2019 do ostatniego wydania (?). Horror...  Undecided


RE: Mefisto - kolekcja - shaman72 - 27-07-2020

Eee tam gadacie....Dobry Bond, bo jest Craig Smile Wink
Mi z Craigiem wchodzą wszystkie bondy bez popity.
A w temacie - konkret kolekcja Panie- graty!!Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Juby - 28-07-2020

Ja pierd..., Mefisto, ile ty tego masz. =O Zawsze jak widzę tak ogromne zbiory to - pomijając szacun - nasuwa mi się jedna myśl: nie zastanawiałeś się nad zaprzestaniem kupowania nowych filmów (przez jakiś czas) i - za zaoszczędzone na tym pieniędze - zrobieniem remontu, albo kupnem większego lokum, żeby mieć gdzie je trzymać? Twoja ściana wygląda tak, jakby dołożenie choćby jeszcze jednego amaraya miało spowodować katastrofę. Big Grin

(27-07-2020, 15:44)Mefisto napisał(a):  Kupiłem w sumie tylko dlatego, żeby powtórzyć przed NTTD i żeby kolekcja była kompletna (wejść do boxu weszło). A biorąc pod uwagę, że NTTD ma być kontynuacją, to trudno zignorować tą nudną bułę. Ale są gorsze Bondy Tongue

Widziałem każdego oficjalnego Bonda co najmniej 2 razy i śmiem się nie zgodzić. Tongue


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 28-07-2020

(27-07-2020, 21:49)Daras napisał(a):  To i ja dołączę się do laurek. Szczerze. Smile
Mamy podobny staż, przy czym ja zachowałem całą szufladę oryginalnych wydań VHS. Kiedyś pisałem, że określone tytuły nie zostały wydane na innych nośnikach nigdzie.

Skoro już przy tym jesteśmy, to mój kącik kaset z takiego samego powodu wygląda obecnie już tylko tak (aczkolwiek część udało mi się przegrać na płytki i wywalić, zresztą wideo ostatnio i tak padło):
[Obrazek: vkUM4OAl.jpg]

(28-07-2020, 07:39)Juby napisał(a):  Ja pierd..., Mefisto, ile ty tego masz.

Na chwilę obecną mam nieco ponad 1600 wydań, co przekłada się pewnie na ponad 2000 filmów i seriali (tutaj dokładnie nie chce mi się liczyć, no ale zbiorcze wydania to najczęściej po kilka filmów).
Wishlista liczy sobie z kolei ok. 700 pozycji, z których być może uda mi się skompletować 1/3 przy dobrych wiatrach.

Cytat:zrobieniem remontu, albo kupnem większego lokum, żeby mieć gdzie je trzymać?

Ale to jest tylko jeden pokój. Remont trzeba będzie kiedyś zrobić, bo pół mieszkania na niego zasługuje, ale obecnie nie mam na to ani sił przerobowo-finansowych, ani po prostu ochoty Smile

Cytat:Twoja ściana wygląda tak, jakby dołożenie choćby jeszcze jednego amaraya miało spowodować katastrofę. Big Grin

Wbrew pozorom wszystko jest bardzo wytrzymałe Smile

Cytat:Widziałem każdego oficjalnego Bonda co najmniej 2 razy i śmiem się nie zgodzić. Tongue

Moonraker i Ośmiorniczka reprezentują przynajmniej podobny poziom nijakości. Inna sprawa, że Spectre widziałem póki co tylko raz, więc trudno mi się zdystansować tak, jak do innych filmów.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 28-07-2020

(28-07-2020, 13:53)Mefisto napisał(a):  Skoro już przy tym jesteśmy, to mój kącik kaset z takiego samego powodu wygląda obecnie już tylko tak

Aż zszedłem z ciekawości do niedawno ogarniętej piwnicy aby sprawdzić jakie skarby się tam kryją. tak więc z oryginałów zostało mi to:



VHS pochodzą z domowej dystrybucji i z wyprzedaży lokalnych wypożyczalni i Beverly Hills Video. Najstarsza VHS to Batman, dostałem ją wraz z pierwszym odtwarzaczem SHARP. A tak to pozostały mi jeszcze dwa wielkie pudła nagrań z TV i kopi z przegrywanych z wypożyczalni. Jak widać na filmiku piętno wilgoci odbiło się na co niektórych kasetach, jest to głownie wina z przed ogarnięcia piwnicy gdzie nie było praktycznie żadnego przewiewu. Teraz są bdb zabezpieczone, więc powinny jeszcze trochę wytrzymać. Zauważyłem że ten charakterystyczny szron znika po przewinięciu kasety do początku. Tak czy inaczej jest to dla mnie bardziej sentymentalna, pamiątkowa podróż w czasie Smile