Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 26-12-2020

Nie potrzebuję napisów (i jeszcze nie robiłem kopii). W najgorszych wypadkach (kiepski dźwięk, etc.) korzystam z tych dla niesłyszących, choć oczywiście tez nie zawsze są w takich niemieckich czy francuskich wydaniach. No, ale innych języków też się trzeba uczyć. Zaliczyłem zresztą w tym roku wpadkę z widocznym gdzieś tam wyżej The Emerald Forest, który posiada trochę kwestii w portugalskim, czego nie doczytałem przed zakupem. Szczęśliwie wszystkiego można się było domyślić z przebiegu wydarzeń i kontekstu, więc gdy po seansie sprawdziłem polskie tłumaczenie, okazało się, iż niewiele straciłem. Big Grin Takich przykładów mam jednak dosłownie parę na całą kolekcję (z tego co kojarzę to jeszcze tylko Get the Gringo i Blackthorne, gdzie pada dosłownie kilka zdań po hiszpańsku; oba wydania również z Niemiec, acz w tym wypadku filmy znałem wcześniej, więc mi to nie przeszkadzało).


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 19-01-2021

No, w końcu doszło:
[Obrazek: lyroMWFl.jpg]
[Obrazek: 4tEZC7bl.jpg]
[Obrazek: huYczCql.jpg]
[Obrazek: l0MGPtWl.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 19-01-2021

Dajesz mi nadzieję, że może i do mnie coś w końcu dojdzie.

Daj znać jak się prezentuje Roadgames w ruchu gdy już go obejrzysz.


RE: Mefisto - kolekcja - shaman72 - 19-01-2021

U mnie też już paczucha czeka z Tremorsami  Smile ładne wydanie.W weekend seans.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 21-01-2021

(19-01-2021, 17:40)misfit napisał(a):  Daj znać jak się prezentuje Roadgames w ruchu gdy już go obejrzysz.

Ładny transfer, bardzo dobrze widoczne ziarno, naturalne kolorki, wysoki bitrate. Choć jest kilka scen szorstkich w wyglądzie, głównie nocnych, w półmroku, gdzie jest wyraźne migotanie obrazu - podejrzewam materiał źródłowy, aczkolwiek może dałoby się to jakoś poprawić jeszcze. Tak czy siak jestem zadowolony. O ile nie będzie 4K, to lepsze wydanko już chyba nie wyjdzie.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 22-01-2021

(21-01-2021, 00:31)Mefisto napisał(a):  gdzie jest wyraźne migotanie obrazu -.

Oglądam właśnie wersje od Shout! Factory i obraz miota się na boki cały czas.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 23-01-2021

Nie miotanie, migotanie Smile


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 23-01-2021

Jak zwał, tak zwał wiadomo o co chodzi Smile Tak czy inaczej spodziewałem się czegoś lepszego po tym filmie, a tak to taki przeciętniak bez większego zaskoczenia.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 03-02-2021

Rok uważam za otwarty:
[Obrazek: l2WFUCpl.jpg]
[Obrazek: QEocY0ol.jpg]

BFI zaskoczyło mnie tak idealnym estetycznym dopasowaniem się do boxu Powerhouse (w środku też są digipacki). Szkoda jedynie grafiki głównej, która wygląda bardziej jak karykatura Marleny niż trafne odzwierciedlenie. No, ale nie można mieć wszystkiego Smile


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 03-02-2021

Jest i "Cena strachu" - gratuluję, bo dobry transfer i jest na czym oko zawiesić:
[Obrazek: 960__wages_of_fear_BFI_01_blu-ray__blu-ray_.jpg]

Heart  Heart Heart