Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - piti198 - 07-03-2022

Ja mówiłem odnośnie tego boxa Tytusów. Chyba, że nie był dostępny. A komiksy to kiedyś też miałem i teraz kupiłem sobie większość z mojego dzieciństwa: Kajki i Kokosze, Klossa, Tytusy, Funky Koval, Yans, Ekspedycja itp.


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 07-03-2022

No w końcu update - sporo dobra.

Potwierdasz, że Glucksritter aka Trading Places to remaster ?

Danton czemu nie z Polandii ?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 07-03-2022

(07-03-2022, 20:08)misfit napisał(a):  Potwierdasz, że Glucksritter aka Trading Places to remaster ?

Wg informacji w necie i na okładce tak powinno być (podobnie jak Get shorty aka Schnappt shorty), ale jeszcze nie oglądałem. Inna sprawa, że nie miałem poprzedniego wydania, także nie miałbym porównania. Swoją drogą Niebiańskie istoty to nie jest ten sam transfer co w UK (obecnie wyprzedany).

Cytat:Danton czemu nie z Polandii?

Nie ufam polskim transferom Tongue Poza tym tu było w promce - chyba 3 za 2 albo coś takiego - więc poszedłem we francuskie kino historyczne. Kusił mnie jeszcze Tajemniczy blondyn, ale w obniżce była tylko pierwsza część, a ponieważ jest też pakiet z obiema, to spasowałem.


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 07-03-2022

Co do Trading Places - sprawdź dostępne napisy. Jeśli są tylko angielskie, niemieckie, francuskie i japońskie to jest to remaster. Na starej płycie są jeszcze m.in. napisy włoskie, holenderskie + Skandynawia.

Get Shorty - tu mnie zaintrygowałeś. W USA od Shout Factory miał być remaster ze skanu 4K, ale w praniu okazało się to wierutną bzdurą i jest to ten sam transfer co w BD z 2011 roku (do przeżycia). Jak obejrzysz to daj znać jak ma się sprawa w tym niemieckim wydaniu.

Danton we francuskim wydaniu ma megaśnego black crusha. Poza tym w PL jest nowszy, bardziej filmowy transfer, aczkolwiek zdesaturowane kolorki nie każdemu podejdą i w PL do dźwięku można się przyczepić... Inna sprawa, że w FR płyta była tłoczona przez QOL i ze sporą ich częścią już są problemy z odczytem (moja póki co jeszcze działa Wink ).


RE: Mefisto - kolekcja - piti198 - 07-03-2022

Co do Get Shorty to jest kontynuacja pod tytułem Be Cool z Travoltą ponownie w roli Chiliego Palmera, tym razem działającego w przemyśle muzycznym.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 07-03-2022

(07-03-2022, 21:39)misfit napisał(a):  Co do Trading Places - sprawdź dostępne napisy.

Sprawdzałem specjalnie przed zakupem. Jest to dokładnie ta sama płyta, co w USA, wliczając w to dodatki, których nie było na wcześniejszym wydaniu niemieckim.

Cytat:Get Shorty - tu mnie zaintrygowałeś. W USA od Shout Factory miał być remaster ze skanu 4K, ale w praniu okazało się to wierutną bzdurą i jest to ten sam transfer

To znaczy tak, chodziło mi o to, że jest to odpowiednik Shout. Tutaj ponownie nie mam porównania z poprzednim, także po prostu... mam w końcu film na półce.

Cytat:Danton we francuskim wydaniu ma megaśnego black crusha.

Heh, naczytał się człowiek recenzji, porównał screeny i informacje, a ostatecznie i tak do dupy Tongue Zobaczymy, może nie będzie tak źle.


RE: Mefisto - kolekcja - Kirek - 08-03-2022

Może 'za daleko' szukałeś tych recenzji Wink
Analiza wydania od misfit


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 08-03-2022

Heh, zapomniałem o tym Blush


RE: Mefisto - kolekcja - shaman72 - 09-03-2022

Ło Panie!!!Tyle dobra Smile Teraz tylko długi urlop albo L4 i można oglądać Smile Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 09-03-2022

No planuję wydłubać sobie jakieś 2 tygodnie na samo oglądanie, tylko nie wiem kiedy się uda. Przydałoby się zaklęcie zatrzymywania czasu Big Grin