Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Reacher - 27-05-2022

O fuck! Ale się rozmarzyłem... Cool


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 27-05-2022

No graty realizacji celu - wyszło pięknie. I widzę, że ktoś ci dobrze doradził ekran CIH pod salkę kinową - jeszcze jakieś maskownice pasów (jeśli już ich nie masz) pod projekcję 1.78/1.85/1.33, itd. i będzie super.
Co tam za projektor wisi, bo po zdjęciu nie kojarzę. I jaka jest odległość pomiędzy miejscami siedzącymi, a ekranem ?

PS. Piąty element na UHD było brać od StudioCanal - bardziej naturalny obrazek (nie chodzi mi o kolorki Wink ) vs transfery od Sony.


RE: Mefisto - kolekcja - Juby - 27-05-2022

Jak dla mnie twoja kolekcja to zdecydowanie za dużo (nie odczuwam potrzeby posiadania każdego filmu, którego oglądałem / który mi się podobał / którego chcę obejrzeć, przez co miałbym ich w liczbie czterocyfrowej, ani potrzeby wymiany filmów za każdym razem gdy wyjdzie ich nowy, trochę lepszy od poprzedniego remaster), ale tak, jak twój pokój do tej pory wyglądał okropnie (sorry za szczerość, ale x-letnie półki chyba ledwo wytrzymywały ten natłok pudełek), tak po remoncie - wow. Coś pięknego, gratulacje pokoiku i kilku wydań, których ci zazdroszczę.


RE: Mefisto - kolekcja - Krzych2k - 27-05-2022

O Kruci... Zesrałem się... Ile $ kosztowało spełnienie marzenia?


RE: Mefisto - kolekcja - Kirek - 27-05-2022

Również przyłączam się do zachwytów nad wystrojem pokoju, elegancko wygląda.


RE: Mefisto - kolekcja - piti198 - 27-05-2022

Wypasiony masz ten pokój. Ale siedzenie niezbyt mi się podoba. Fajnie wygląda za to podświetlenie półek. Co to jest? Taśma led czy coś innego? Włącza i wyłącza się wszystko razem czy osobno?
A co jest schowane za tymi deskami z wyciętymi otworami? Jakiś sprzęt? Też kiedyś zbierałem słonie. Big Grin


RE: Mefisto - kolekcja - fire_caves - 27-05-2022

Co to dużo pisać, Mefisto - tym remontem wygrałeś filmożercowy medal im. Katarzyny Dowbor za 2022 Wink


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 27-05-2022

A co jak wpadnie na seans troje znajomych? :>


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 27-05-2022

Heh, dzięki wszystkim za dobre słowa.

(27-05-2022, 03:27)pred895 napisał(a):  Mając taki pokoik można już nie wychodzić na świat.

Powiem tak: traci się tam poczucie czasu zupełnie - nie wiem czy to dobrze czy źle Big Grin

Cytat:jaki projektor w końcu zainstalowałeś ?

Sony VPL-VW590ES
[Obrazek: 6Rdfrk6.jpg]

Cytat:widzę że poszedłeś w 2,35:1 jeśli chodzi o ekran ?

Tak.

Cytat:ile to cali finalnie

120

Cytat:gdzie centrum dowodzenia ( ampli, odtwarzacz i piloty)?

Schowane taktycznie za kanapą Big Grin
Tak się mniej więcej prezentuje (od razu odpowiadając na pytania o sprzęt):
[Obrazek: buJ7XJ0.jpg]

(27-05-2022, 08:20)pearlzfan napisał(a):  Ps. Rozumiem, że podświetlenie półek gaśnie podczas seansów

Wszystko jest sterowane, także nie ma problemu Smile

(27-05-2022, 09:26)Mister Tadeo napisał(a):  Kosztowało pewnie krocie (ile w przybliżeniu?). Z usług jakiej firmy korzystałeś?

No tanie nie było niestety, ale co dzisiaj jest? Pozwolisz, że pełną kwotę zachowam jednak dla siebie - zwłaszcza, że składa się na nią kilka odrębnych elementów, no i wszelkie koszta poszły w górę dzięki pandemii oraz wojnie. Gdybym obudził się z tym rok wcześniej, to byłoby taniej parokrotnie na pewno.
A pomogli mi panowie z Cinemapro, czyli tak naprawdę jedna z dwóch znanych mi firm w Polsce, które się tym profesjonalnie zajmują (ta druga jest ciut droższa). Pewnie mógłbym to zrobić taniej własnymi siłami, ale kosztowałoby mnie to jeszcze więcej czasu i zachodu, więc machnąłem ręką (zresztą i tak trwało to za długo i było sporo opóźnień z powodów różnych). Jak mam mieć, to wolę mieć na wypasie, a nie metodą chałupniczą Wink Zresztą do 2030 mam nie mieć nic i być szczęśliwy, więc wyrabiam 200% normy - już dziś nie mam nic i jestem szczęśliwy Big Grin

(27-05-2022, 09:30)slavekg napisał(a):  Przyłączam się do powszechnych zachwytów nad Twoim prawidziwym domowym kinem Smile
I chcę dopytać o parametry pomieszczenia - jaka powierzchnia, szerokość, długość i wysokość?

No niestety jest to typowe mieszkanie w bloku, zatem szału nie ma i na większe ekstrawagancje nie było już miejsca (nawet z części rzeczy trzeba było zrezygnować).
W zaokrągleniu jest to 4x5x3 metry.

(27-05-2022, 09:50)misfit napisał(a):  I jaka jest odległość pomiędzy miejscami siedzącymi, a ekranem ?

W zaokrągleniu 3 m do głowy, czyli akurat. W każdym razie po pierwszych testach nie odczuwałem dyskomfortu.

Cytat:Piąty element na UHD było brać od StudioCanal - bardziej naturalny obrazek (nie chodzi mi o kolorki Wink ) vs transfery od Sony.

Misfit widzę jak zawsze musi człowieka dobić po fakcie Tongue W promocji było to dobrałem - mówi się trudno, kolejny raz już tego filmu kupował nie będę Smile

(27-05-2022, 09:50)Juby napisał(a):  nie odczuwam potrzeby posiadania każdego filmu, którego oglądałem / który mi się podobał / którego chcę obejrzeć, przez co miałbym ich w liczbie czterocyfrowej, ani potrzeby wymiany filmów za każdym razem gdy wyjdzie ich nowy, trochę lepszy od poprzedniego remaster

Nie wiem skąd pomysł, że i ja tak robię. Wymieniam tylko te bardziej ulubione, do których wiem, że będę wracał często i/lub takie, które znacząco mogą zyskać na jakości, a zatem głowa nie będzie od nich boleć jak przy wspomnianym MV. Właściwie poza The Thing, Ucieczką z NY i Heat nie kojarzę u siebie filmów, które kupowałbym więcej niż dwa razy (bo wiadomo, że przesiadka z dvd albo nawet i vhsa na blu czy uhd musiała być). Sporo filmów, które mi nie podeszły również sprzedałem bądź oddałem. Poza tym, jak pisałem - to powyżej jeszcze nie przebrane, bo na to potrzeba czasu, ale na pewno jeszcze coś wypadnie. A potem oczywiście dojdzie Cool

Cytat:x-letnie półki chyba ledwo wytrzymywały ten natłok pudełek

Tamte półki miały zaledwie 6 lat i były właśnie efektem samoróbki (z czego połowa wieszana po pijaku Big Grin ).

Cytat:Coś pięknego, gratulacje pokoiku i kilku wydań, których ci zazdroszczę.

Dzięki. Których?

(27-05-2022, 11:00)piti198 napisał(a):  Ale siedzenie niezbyt mi się podoba.

Zdjęcie nie oddaje ani faktycznych kolorów, ani w pełni wyglądu. Poza tym wygląd to nie wszystko - tutaj najważniejsza jest wygoda i użyteczność, i to zadanie spełnia z nawiązką, bo sofa jest nieziemsko wręcz wygodna (zresztą robiona na zamówienie).

Cytat:Taśma led czy coś innego?

LED, jak wszędzie obecnie.

Cytat:Włącza i wyłącza się wszystko razem czy osobno?

Jak pisałem, wszystko jest sterowane, więc można dowolnie się tym bawić i ustawiać.

Cytat:A co jest schowane za tymi deskami z wyciętymi otworami?

Grzejnik Big Grin

(27-05-2022, 13:45)Gieferg napisał(a):  A co jak wpadnie na seans troje znajomych? :>

Podłokietniki są składane i kanapa może pomieścić 5 osób (a jak ktoś wciągnie brzuch to może i 6 wytrwa jeden seans Wink ). Czasy studenckie już dawno za mną, więc trudno będzie o większą ilość na raz Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 27-05-2022

(27-05-2022, 13:50)Mefisto napisał(a):  No tanie nie było niestety, ale co dzisiaj jest?

Mam teraz remont domu (a konkretnie to ocieplanie + inne rzeczy związane z wyglądem zewn.) i to jest studnia bez dna. Na takie kino domowe będę musiał jeszcze poczekać. Ale dobrze wiedzieć do kogo się zwrócić po poradę.