Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - kulcikriu - 27-05-2022

W bloku mowisz, to jeszcze wiekszy respectSmile! Gratulacje juz skladalem na privie, wiec powtorze tylko, ze salka kinowa godna prawdziwego kinomanaSmile


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 27-05-2022

(27-05-2022, 17:02)Reacher napisał(a):  Naprawdę zajebiście to wygląda.

(27-05-2022, 17:17)kulcikriu napisał(a):  salka kinowa godna prawdziwego kinomanaSmile

Dzięki!

(27-05-2022, 17:17)sebas napisał(a):  Rozumiem, że do obsługi masz już dedykowany tablecik, tak żeby podpatrzeć które to głośniczki i kiedy się aktywują przy Atmosie?

Wkrótce Smile

EDIT
Jeszcze tak to wygląda bez kanapy:
[Obrazek: qREmgsP.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - Bipo - 28-05-2022

Piękny pokoik, dopracowany każdy szczegół, a kolekcja filmów zacna. Gratulacje spełnienia marzeń własnego kina domowego bo widać że projekt skończony. Teraz tylko delektować się oglądając ulubione filmy.


RE: Mefisto - kolekcja - pearlzfan - 28-05-2022

Zapomniałem zapytać: ściany i sufit masz wygłuszone? I co z oknem? Było? Jeśli tak, to czy jest do niego dostęp?


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 28-05-2022

To chyba poddasze, okna są zamaskowane na skosie nad ekranem z tego co mi się wydaje.


RE: Mefisto - kolekcja - Kirek - 28-05-2022

Do zachwytu nad wystrojem dochodzi zachwyt nad wykorzystanym sprzętem.
Ile głośników zastosowałeś i gdzie są umieszczone? Cały zestaw jest na głośnikach zabudowanych?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 28-05-2022

(28-05-2022, 08:15)pearlzfan napisał(a):  Zapomniałem zapytać: ściany i sufit masz wygłuszone?

Na tyle, na ile jest to możliwe. Pełnego zagłuszenia nie ma, bo to by oznaczało znaczne zmniejszenie pomieszczenia (do tego co jest należałoby odjąć jeszcze po ok 50-60 cm z każdej strony, co równałoby się klitce, a tego nie chciałem).

Cytat:I co z oknem? Było? Jeśli tak, to czy jest do niego dostęp?

Ja mam cały balkon, który teraz jest odcięty - zabudowane okna i podwójne drzwi. Planowo chciałem zabudować w ogóle balkon, tak żeby jeszcze zyskać na metrażu (odpadł by wtedy także grzejnik), ale okazało się to zbyt karkołomne zadanie ze względu na ilość zgód i pozwoleń, które trzeba załatwić (choć teoretycznie balkon należy do mnie, to jednak wychodzi poza obręb mieszkania i wszelkie tego typu zmiany wpływają na elewację budynku - mniej więcej ta sama bajka co przy chęci założenia sobie klimatyzacji), a dodatkowo wymagałoby to zatrudnienia specjalnego architekta do stworzenia projektu potrzebnego do złożenia papierów (kolejne koszta). Jednocześnie sam projekt jest za mały, żeby architekci chcieli nim sobie głowę zawracać i krąg się niejako zamyka. Ale ostatecznie chyba wyszło na lepsze, bo była by to droga bez powrotu, a tak mam i jedno, i drugie.

[Obrazek: yB6PGK6.jpg]

(28-05-2022, 12:13)Kirek napisał(a):  Ile głośników zastosowałeś i gdzie są umieszczone? Cały zestaw jest na głośnikach zabudowanych?

Jest 15 głośników (docelowo miało być 18, ale ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego, co nieco obcięło koszty) oraz 2 subwoofery - wszystkie zabudowane, ale w razie co można je wyjąć. Rozmieszczone są strategicznie wokół, żeby odpowiednio te dźwięki rozprowadzało, otaczając widza. Tak się prezentują:
[Obrazek: kTjDoUy.jpg]
[Obrazek: lK12TK3.jpg]
[Obrazek: bKz11A2.jpg]
[Obrazek: RdFnQg5.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 28-05-2022

Skończy już z wrzucaniem zdjęć tego gniazdka, bo katujesz mnie zajebistoscia tej pieczary Smile

PS. Podaj proszę dokładny model tych foteli i jakiś sklep, bo szukam właśnie takiego kompromisu pomiędzy kanapą a fotelami. Rozumiem też że się rozkładają full wypas?


RE: Mefisto - kolekcja - funditto - 28-05-2022

Oprócz informacji o fotelach chętnie bym też się dowiedział jakie są wymiary tego pokoju


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 28-05-2022

(28-05-2022, 15:28)pred895 napisał(a):  Podaj proszę dokładny model tych foteli i jakiś sklep, bo szukam właśnie takiego kompromisu pomiędzy kanapą a fotelami. Rozumiem też że się rozkładają full wypas?

To nie jest sklep, to było robione bezpośrednio u producenta foteli kinowych na zamówienie, specjalnie pod wymiar i wg wytycznych, i również swoje kosztowało. Więc na Twoim miejscu najpierw poszukałbym czegoś gotowego. Ale tak, rozkłada się full wypas Smile

(28-05-2022, 16:14)funditto napisał(a):  Oprócz informacji o fotelach chętnie bym też się dowiedział jakie są wymiary tego pokoju

Już podawałem - w zaokrągleniu 4x5x3 metry.

(28-05-2022, 15:28)pred895 napisał(a):  Skończy już z wrzucaniem zdjęć tego gniazdka, bo katujesz mnie zajebistoscia tej pieczary

To żeby Ci nie było smutno masz wygląd Day 1:
[Obrazek: MovzF9B.jpg]