Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - piti198 - 11-02-2023

Mefisto idzie na rekord, chyba chce zostać obżarciuchem roku 2023. Big Grin


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 11-02-2023

Nie to porostu rzeźnik z BakerfieldsSmile


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 11-02-2023

Wina forum Tongue Wiecznie jakieś info o promocjach albo kodzikach. Gdyby nie to, żyłbym sobie w błogiej nieświadomości z 200 wydaniami na półce, a filmy oglądał na Rubinie z VHSów Tongue


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 11-02-2023

(10-02-2023, 18:47)Mefisto napisał(a):  Dzisiejszą aktualkę sponsoruje Francja oraz Criterion.
[Obrazek: jeremiah-johnson-nod.gif]


RE: Mefisto - kolekcja - Mr.Hankey - 11-02-2023

Mefisto, przyznaj się od razu, że Ty tych filmów nawet nie oglądasz, a to co prezentujesz to żadna kolekcja, a zwykłe zbieractwo.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-03-2023

Masz mnie! Od razu wrzucam wszystko do piwnicy, czasem tylko zerknę na okładkę. Tak naprawdę czytam książki i nic poza tym.

Up, up and away!

4kurwy:
[Obrazek: IJO33xv.jpg]
[Obrazek: 4heac0M.jpg]
[Obrazek: fjgzZUa.jpg]
[Obrazek: 5iBvDvE.jpg]

MiB nie miałem w planach, ale z ciekawości wrzuciłem blu do odtwarzacza i jedynka wygląda już naprawdę mizernie, a akurat trafiła się promka z kodzikiem - i to w dodatku trylogii, a nie pakietu z rebootem, który dominuje na rynku.
Ostatni cesarz to z kolei sztos - wygląda obłędnie i przy okazji to idealny prezent dla wszystkich sceptyków 4K, bo można sobie porównać z wersją rozszerzoną na blu. Absolutna deklasacja barw, głębi, światła. Piękny transfer pięknego filmu. Zresztą Dude co należy również wywołuje efekt "wow", zwłaszcza, że to jednak ciekawy wizualnie film - ta czerwień Heart  

Criterion z przecen:
[Obrazek: wWHB1oW.jpg]

Uzupełnianie OOP Powerhouse'a i Eureki + kilka nowości od tej ostatniej:
[Obrazek: NgyZMZs.jpg]
[Obrazek: noFR8X5.jpg]
[Obrazek: v34Wodn.jpg]
[Obrazek: Zu9nwAb.jpg]
[Obrazek: 51ty980YktL._AC_.jpg]

Fedora z polskiego Amazonu, doszła bardzo szybko. Journey... niestety z drugiej ręki, bo jak wszedłem na oficjalną stronę, to już było wyprzedane. Nie ma więc książeczki, choć to akurat jeden z tych przykładów, gdzie ma ona dość niewielką wartość i można się bez niej obejść (archiwalna recenzja do znalezienia w necie + zdjęcia). Ale przynajmniej dałem te kilka funtów mniej.
Ostatnie zdjęcie stockowe, bo to jedyna pozycja, która mi jeszcze nie doszła, ale ponieważ nie wiadomo kiedy może to nastąpić, a chwilowo - szczęśliwie - na nic innego już nie czekam, to już się nie wstrzymywałem z aktualką, bo jeszcze bym coś kupił w międzyczasie  Big Grin

Pozostałe uzupełnienia braków z całego świata:
[Obrazek: huT67J8.jpg]
[Obrazek: xbDJBJc.jpg]
[Obrazek: 3KtHJ63.jpg]
[Obrazek: 1ulyEtD.jpg]

Lion z Australii (ebay), bo zaciekawiła mnie ta ich rozszerzona wersja. Ostatecznie niewiele wnosi do historii, ale wyszło groszowo, a transfer bdb.
Shrek z Czech - niestety, wbrew informacjom do których się dokopałem przed zakupem, nie ma tam żadnych dodatków. No ale zależało mi na samym pierwszym filmie i opcji polskiej wersji, a rodzime wydania miewają już wygórowane ceny, więc machnąłem ręką.
Pakiet McQueena, wbrew upływowi czasu, prezentuje się bdb. Pod względem obrazu Bullitt faktycznie prezentuje się najgorzej z całej trójki i świeżutki skan z pewnością pchnął by w niego nowe życie, ale pozostaje jak najbardziej oglądalny. Pozostałe dwa wyglądają już naprawdę spoko.

I na koniec coś okołofilmowego do poduszki ze świeżutkiej promocji:
[Obrazek: jF8Xbdp.jpg]

Wydanie absolutnie fenomenalne, więc za taką cenę tym bardziej warto (szkoda, że polski rynek filmowy nie prezentuje się tak jak ten książkowy). Do tego dorzucili katalog z zapowiedziami, wśród których jest m.in. Lonesome Dove i Obcy, więc już zacieram rączki.


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 17-03-2023

Dalej zapowiadają Obcego, którego wydali w 2019? Wink

---> https://filmozercy.com/wpis/alan-dean-foster-obcy-recenzja-ksiazki


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-03-2023

Nie, Obcego coś tam - już nie pamiętam.

EDIT: aż sprawdziłem - Wyjście z cienia. Zresztą już nawet wyszło, podobnie jak te pozostałe Big Grin No ale ja tak nie śledzę rynku wydawniczego. W każdym razie będzie kupowane pewnikiem.


RE: Mefisto - kolekcja - Nfsfan83 - 17-03-2023

widzę, że ktoś lubi filmy z Chevy Chase Wink brakuje Ci

Nothing But Trouble 1991

https://www.blu-ray.com/movies/Nothing-But-Trouble-Blu-ray/42409/

oraz National Lapmpoons serii. Chyba, że to masz już.


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 17-03-2023

Cytat:T: aż sprawdziłem - Wyjście z cienia.

No chyba, że tak ale tych wszystkich fanfików (poza trylogią Perry'ego, którą znam tak długo jak filmy) to ja nie czytam Tongue